Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek koraszüléssel végződött...

Akinek koraszüléssel végződött a terhessége és utána vállaltak még babát milyen befolyással volt rá? Terhesgondozás során pl? Az utána következő is koraszülés lett-e? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés

Első terhességemkor 35+6 hetesen szültem, teljesen spontán indult, természetes úton született. Okát nem tudni. Szerencsére már minden ok vele. Lelkileg még nem sikerült tejesen feldolgoznom.


Gondolkozunk a következő babán, de érdekelne, hogy ez milyen befolyással van a következő terhességre.

Érdekel az is, hogy a terhesgondozás miben más? Jobban odafigyelnek? Illetve az is, hogy a következő babát sikerült-e kihordani végig?



2017. nov. 10. 12:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Bocsi az off-ért, de ez engem is érdekel.
2017. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
Szia! 3 gyerekem van, mindenki megszületett a 34.héten. Mondjuk nekem egyáltalán nem volt negatív élményem, azért mert korábban jöttek. Mindenki teljesen egészségesen,10/10es apgarral született. Én már a 2.nál is éreztem, hogy ő is korábban jön, a harmadiknál már tudtam. A terhesgondozás ugyan úgy zajlott, mint másnál. Én is koraszülött vagyok egyébként. Az okát nem tudni, mindegyik szülésem beindult fájásokkal és nyílt egyből a méhszáj.
2017. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
35 plusz 6? Az én lányom is akkor született. A nödokim azt mondta, hogy ilyenkor már teljesen fejlettek a babák, semmi gond nem lesz, nem is lett. Mit kell ezen lelkileg feldolgozni? Azt, hogy nem kellett plusz 1 hónapig bálna üzemmódban terhesnek lenned? Örülj neki.
2017. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem a legszebb a megfogalmazás, de ettől függetlenül nem érem miért lett az előtte lévő lepontozva.

Már majdnem teljesen érett volt, én sem értem mit nem lehet ezen feldolgozni.

Az ha valaki 30 hét körül szül azt megéretem, h nehéz feldolgozni, pláne ha élet halál között lebeg a gyerek és hónapokig kell kórházban lenni.

Nekem is volt koraszülöttem 34. hétre született, egy hetet voltunk kórházba, 1-2 ide oda egyáltalán nem számít.

2017. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Hát igen, egyesek úgy látszik nem tudnak különbséget tenni egy 28. és egy 36. hétre született koraszülött között. Mi mindennap azért küzdöttünk, hogy a 36. hétig kibírjuk, meg se fordult a fejemben, hogy egy teljesen érett újszülöttet ennél tovább bent tartsak. Jó, nyilván más helyzet volt, de amikor látod, vagy tudsz róla, hogy más a 26. héten szül, akkor azért el lehet gondolkodni.
2017. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de nálunk volt probléma. Hiába volt csaknem 36 hetes, meglehetősen kis súlyú volt (2 kiló), ráadásul sárgult, nagyon nehezen lehetett etetni az első hetekben. Spontán naplementézett (amit két dolog okozhat, vízfejűség és szemkoordinációs zavar, szerencsére utóbbi volt csak). Továbbá apnoézott, légzése problémás volt az első 1 hónapban, nálunk nem fals riasztások voltak a légzésfigyelőnél. Én nehezen viseltem/viselem, hogy nem tudtam végighordani a terhességet, hogy szülés után nem kaptam meg, fél perce mutatták meg, vitték oxigén búra alá, szó nem volt aranyóráról és hasonlók, első nap intenzíven volt, ahonnan a férjemet kizavarták (pedig lehetett volna elvileg látogatni). Gyerekágyon egy hétig voltunk az utolsó éjszakát kivéve minden éjjel elvitték mellőlem a csecsemősök, hogy felügyelet alatt legyen.

Persze nézem én a jó oldalát a dolognak, nagyon boldog vagyok, hogy nem lett semmi "maradandó" problémája, legalábbis nem tudunk semmiről (kismillió vizsgálaton túl vagyunk), fél éves nagy baba, szerencsére makk egészséges. És nem pörgök én ezen egész nap, de a szülés utáni időszak nekem nagyon nehéz volt lelkileg. A legtöbb nőnek egy időre született, makk egészséges baba mellett is van mindenféle problémája, nehézsége.

Igazából csak azért kérdeztem, mert szeretnénk kistesót és ha lehet ezeket a dolgokat örülnék, ha "megúsznánk", inkább lennék 2-3 héttel tovább bálna, de gyereknek ne legyenek ilyen problémái.

Csak azért kérdeztem, mert olyan történetekre lennék kíváncsi, ahol koraszülés után vállaltak babát, az hogy alakult.

2017. nov. 10. 15:02
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Szia

Kismamaként múlt hetet korházban töltöttem. Ott a szobatársam egy 32 hetes kismama volt. Első babája 28 hetesen született 1100 grammal. Most a második babával már a 18 ik hétben bevarták 18-tól 22-ik hétig korházban volt. Aztán a 26-ikban ujra bekerült, szigoru fekvés, és orvosi felügyelet. Mindenki azért imádkozik, hogy a 35 hétig bírja ki. Még van 2 hete. A pici mérések szerint már 2300 g, ha eléri a 2500 g-ot nem kerül inkubátorba.

Elég pici volt a te babád ahhoz képest, h már majdnem a 36-ik hétbe voltál. Valoszínű ha par héttel később születik sem lett volna sokkal nagyobb baba. Remélem azért jól van ő is és te is. De szerintem ne izgulj, nem törvényszerű, h ha valakinek az első hamarabb lett akkor a másik is hamarabb megszületik.

2017. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi.

2150g volt. Ez kb. 34. hétnek felel meg a táblázatok szerint. Szerencsére behozta, már 7.5kg, és nagyon jó az étvágya.

2017. nov. 10. 16:31
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok, köszi a lepontozást, szerintem semmi rosszat nem írtam pedig.


Nekem csak az első volt picit inkubátorban, mert alig 2000 g volt, de semmi baja nem volt. A második 2650 g, a harmadik 2300 g.


Nem tudom, de szerinted ha 2 héttel később születik a babád, akkor ezek a gondok nem jönnek elő? Mert ezeket nem hiszem, hogy az okozta, hogy kicsit hamarabb született, mert önmagában nem vészesen korai az a majdnem 36 hét. Nekem mindhárom teljesen érett újszülött volt, minden gond nélkül,34 hétre.

2017. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem biztos, de kisebb eséllyel. Nekem azt mondták, hogy minden nap számít.
2017. nov. 10. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!