Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen hogy kell szedni a...

Terhesen hogy kell szedni a L-Thyroxin nevu gyogyszert? Pajzsmirigy alul mukodesem van ez aug-ban derult ki. Kulfoldon vagyok es az itteni orvosok nem tesznek semmit. Az otthoni hazi orvosom irt fol gyogyszert es most kikuldik.

Figyelt kérdés
Viszont nem tudja hogy terhes vagyok.A tajekoztaton rajta van mennyit kell szedni vagy fuggetlenul attol hogy terhes vagyok ugyanugy 1 szemet kell szednem mint annak aki nem terhes?Ha 3 het mulva hazamegyek es jobbak az eredmenyeim abba hagyhatom vagy a terhesseg alatt vegig szedni kell?A tsh ertekem 5.22 volt 2 hete 6.19.A t4 az normalis.Elkezdjem szedni a gyogyszert vagy varjam ki a 3 hetet amig hazamegyek?Segitsetek!Nem tudom mivel artanek a babanak,azzal ha szedem vagy azzal ha nem.
2008. okt. 24. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ez bizony olyan kérdés, amit nem itt, hanem minden képpen a dokidtól kellene megkérdezned....

Bár a tájékoztatón az van, hogy terhesség alatt is folytatni kell...

Remélem minden rendben lesz!

2008. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Aulműködés esetén az egész terhesség alatt szedni kell a gyógyszert, nyilván folyamatos vérvétellel beállítják, hogy mennyit. De van, akinek csak negyedet! Épp ezért, bár mihamarabb kéne szedned, de meg kellene várnod az orvosi utasítást, vagy találnod valakit, fórumon körülnézni, hogy más ebből a gyógyszerből mennyit szed, kb 6-os TSH-ra!

A babának nagyon fontos, hogy ezt szedd, ugye tudod? 3 hét várakozást sokallom, akár telefonon is, de egy irányszámot kérjél, hogy mennyit kell szedni...!

2008. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van, és mikor terhes voltam több gyógyszert kellett szednem. A doki szerint a babának is kell. Szerintem kérj egy vérvizsgálatot ahol nézik a TSH-t, abból kiderül, hogy mennyit kell szedned.

2008. okt. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!