Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S.! Mennyibe kerülök én...

S. O. S.! Mennyibe kerülök én a munkáltatómnak táppénz és gyed alatt?

Figyelt kérdés
Ma voltam UH-n és igazolt a terhességem :-) Viszont olyan hülye időbeosztásban dolgozom (8-17), hogy semmilyen vizsgálatra nem jutok el, csak ha szabit veszek ki ... így szeretném elmondani a főnökömnek, hogy babát várok és laborba, stb. engedjen el ... csak ő nagyon anyagias és tuti azon fog lovagolni egész nap, hogy neki majd így mennyibe leszek, stb ... segítenétek tisztán látni? Most 115eFt a bruttóm (én írtam korábban is egy GYED-es kérdést) és eddig 5 nap betegszabit vettem ki az idén ... Mit mondhatok neki? És Ki fizeti a GYED-et? Ha nem ő, akkor ő mennyit fizet utánam csak azért mert állományban vagyok? nagyon várom a hasznos válaszokat!!!! És köszönöm szépen!!!!
2010. jún. 3. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy mennyibe kerülsz neki, úgyse rúghat ki...jelentsd be írásban a HR-nek, hogy terhes vagy
2010. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy terhesség alatt a vizsgálatokra kötelesek elengedni. Nem szabival, nem táppénzzel, nem később ledolgozással. Én úgy tudom a gyedet, tgyást sem ő fizeti, én azóta bérszámlát sem kapok a munkahelyemről éppen ezért. Azt hiszem a táppénznek talán az első harminc napját kell neki fizetni, de lehet, hogy téves az információm.
2010. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt értem, de nekem közvetlenül csak egy kollégám van: a főnököm! (ez egy icike-picike 5 fős cég) és nincs HR-s...meg amúgy is neki mondanám meg, azért tőlem tudja meg ... csak úgyis a pénzre kérdez majd rá először, ennyire már ismerem! A tápppénzt és tgyást, gyedet ki fizeti? mit fizetne ő utánam az elkövetkezendő pár évben? totál laikus vagyok...bocsi! Légyszi segítsetek, sürgős lenne!
2010. jún. 3. 18:12
 4/15 A kérdező kommentje:

az első kommentem az 1. válaszolónak ment leginkább :_)

Úgy tudom, h a munkáltató az első 15 nap, ún. betegszabadságot fizeti, a de a többivel mi van? Akkor nem kerülök neki egy fillérbe sem betegállomány, tgyás és gyed alatt?

2010. jún. 3. 18:13
 5/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Szerintem nem kerülsz semmibe neki, az igazolást az oeptól kaptam az adóhoz, a munkahelyemről csak a táppénzes kifizetésről kaptam. szóval szerintem semmibe nem kerülsz neki, de az igaz, hogy ki nem rúghat, úgyhogy akármennyire is szívja a fogát, ez van ezt kell elfogadnia, durroghat magában, tojd le magasról!
2010. jún. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát az tuti, hogy a baba a legfontosabb, mindegy, hogy ő mit gondol!!! Csak nem szeretném egész nap hallgatni, hogy mennyi pénzt kell utánam fizetnie ... főleg ha semmit, csak állományban vagyok ... az meg nem számít!

Köszi szépen a választ!

Egyébként van valaki itt, aki jártas Tb ügyben?

2010. jún. 3. 18:23
 7/15 anonim ***** válasza:

szia!nekem pont ez volt a helyzetem mint a tiéd-csak sajnos a végén én nagyon pórul jártam.

szóval n 12 hetes voltam amikor táppénzre kellett mennem-így a főnökömnek táppénz hozzájárulást kellett utánam fizetnie a TB felé-ez kötelező,azt hiszem 25 ezer ft körül-nem biztos.

a Tgyás ,gyes ill gyed összegét a magyar államkincstár fizeti Neked a kellő papírok kitöltése után.

arra figyelj hogy ha van szerződésed,és esetleg nem korlátlan idejű,nehogy lejárjon,mielőtt a babád születik,mert én sajnos így jártam.1 hónappal a kisfiam születése előtt lejárt a szerződésem,főnököm nem hosszabította meg-így nem vagyok jogosult a gyed-re........

remélem tudtam segíteni.

boldog babavárást!

2010. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
18:27 ne haragudj, de hülye is lett volna meghosszabbítani....
2010. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolsó ne haragudj-de mindössze 10 ezer ft.ot spórolt így rajtam,s innentől semmi kötelezettsége nem lett volna felém.
2010. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, a tgyás-t és a gyed-et az oep fizeti, a főnöködnek nem kerül semmibe. És felesleges írásban bejelenteni a terhességet, elég szóban is. A vizsgálatokra valóban el kell engedjen, nem dolgoztathatja le később, és nem is kényszeríthet rá, hogy szabira menj. (én válaszoltam a gyed-es kérdésedre is:D)
2010. jún. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!