Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? Ti mit tennétek...

Mit csináljak? Ti mit tennétek a helyzetembe? Minden válasz érdekel.

Figyelt kérdés

Mit csináljak? Ti mit tennétek a helyzetembe? Minden válasz érdekel.

Februárba teherbe estem (szerettük volna a párommal) de mikor az anyukája megtudta akkor azt mondta, hogy nem születhet meg. Akkor a párom is elbizonytalanodott.3-4 napig sírtam, hogy egyedül maradtam . Mire elkezdtem vérezni és elment a baba. Akkor már a párom és az anyukája is azt mondta, hogy "sajnálják" . Azóta nem kívánom a szexet. Minden nap eszembe jut, hogy milyen jó lett volna ha megmaradt volna a baba. Szeretnék nagyon, de már nem tudom, hogy a párom mit akar mert ő most nem.22 éves vagyok, jelenleg szeptemberig tanulok. Ő dolgozik. Albérletben élünk. Viszont hozzá tartozik hogy rákmegelözző állapotban vagyok és a dokim azt mondta, jó lenne minél előbb gyermeket vállalni. Volt már egy méhnyak műtétem és attól félek hogy az miatt vetéltem el.


2010. jún. 3. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Mi az, h azt mondta az anyja, h nem szülheted meg???Milyen hülyeség ez???Én megtudtam, h babánk lesz, azonnal imádtam, senki nem mondhatta volna meg, h nem szülhetem meg! Sztem először fejben döntsd el, h szeretnél-e babát, aztán próbálkozzatok! Az előző feldolgozásához, ha egyedül nem megy, kérd szakember segítségét, egyáltalán nem ciki. Aztán a "kedves" anyóspajtit meg kerüld el nagy ívben, nem jó a várandósság alatt sem, ha idegesít. Sok sikert neked!

20 hkm

2010. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Állítólag azért nem szerette volna mert a párom 21 éves és őt még nem tartja érettnek a gyerekhez. Meg Februárban még csak 3 hónapja ismertük egymást. De 2 hét után összeköltöztünk és azóta jól megvagyunk.
2010. jún. 3. 21:28
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Korai még nektek az a kisbaba. Ezt hidd el azoknak akik gyerekeket nevelnek és hosszú évek óta élnek párkapcsolatban.

A kapcsolatotok is fiatal még, ti is fiatalok vagytok még, és a családi viszony sem felhőtlen. Egy kisbabának szeretetteljes, biztonságos környezet kell. Egy újdonsült anyukának pedig sok segítség, szeretet, türelem és támogatás. Ezt sem a párodtó, sem az anyósodtól nem kapod meg.

Várj még, és ha úgy látod hogy mégsem a párod az igazi, akkor lépj tovább és keress ideális partnert. Aki elbizonytalanodik az első babahír hallatán, egyetlen megjegyzésre, az később is elbizonytalanodhat ha terhes vagy, vagy ha már kisbabátok van.

Egy nőnek erős, bátor, kitartó, családcentrikus apajelölt kell. Mert gyermeket nevelni, nem könnyű, és az anyagiak sem kispályás menet.


Kétgyermekes 34 éves anyuka

2010. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Elég fiatalnak tűnik a kapcsolatotok egy gyermek vállalásához, dehát Nektek kell tudnotok, hogy mennyire érzitek magatokat felnőve egy ilyen nagyon fontos és komoly feladathoz. Viszont, ami számomra elbizonytalanító nemcsak a gyermekvállalás, de a kapcsolat hosszútávúságát illetően, az a barátod hozzáállása. Nagyon gyereknek tűnik, akit igencsak befolyásol az anyukája. Neked kell eldöntened, hogy képes lennél-e egy ilyen befolyásolható, mamapicifia-emberrel együtt élni, az ebből - a barátoddal és az anyukájával keletkező - fakadó konfliktusokat kezelni és emellett még felelősségteljes anyukája is lenni egy pici embernek. Szerintem, ha érettnek érzed magad egy baba vállalásához, akkor - de ez csakis az én véleményem - egy komoly, felnőtt férfit kellene keresned, aki vállalja a felelősséget a döntéseiért, érted, a babátokért és nem egy ilyen éretlen emberre vesztegetnéd az idődet. Az, hogy jól megvagytok egymással, nem egyenlő azzal, hogy családként is működni tudtok.
2010. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
1 napig volt ez a páromnál,sajnos váratlanul ért minket mert december végén kezdtünk el próbálkozni , és február 4-én meg már kiderült ,hogy babánk lesz. Én sem gondoltam volna ,hogy ilyen hamar összejön. Utána a párom nagyon aranyos volt, odafigyelt ,hogy mit eszem , kiporszívózott helyettem stb. Én ugy gondolom ,hogy ő belőle jó apa válna, mert mindent megtesz hogy meglegyen mindenünk (most is) és én vagyok neki az első bármiben.
2010. jún. 3. 21:46
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
Mi 6 hónapja vagyunk együtt, 20 hetes várandós vagyok. De teljesen biztos vagyok bennünk! Mondjuk én 27, ő 32. De sztem ez nem számít annyira. Akkor sem mondhatja senki egy másik életre, h nem jöhet létre, mert....
2010. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem ,hogy viszont a tesója is mondta hogy segítenek ,tesómék is ,anyumék is , barátnőm is. Szóval lenne segítségünk és ha ugy alakul akkor lenne hova költöznünk az albérletből is. De félek hogy később nem lehet a betegségem miatt babám :(
2010. jún. 3. 21:49
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Én a második és harmadik válasszal szóról-szóra egyet értek,teljesen igazuk van!

Annyit tennék még hozzá,hogy bár én is fiatalon,23 évesen szültem,és mindössze 6 hónapja voltunk együtt a párommal,de mégis mivel ő már 34 éves volt akkor,teljesen más ,érett,felelősségteljes gondolkodása volt mint a Te 21 éves párodnak.Bár így se volt kockázatmentes... De az idő eddig helyesnek bizonyította a döntésünket,mert azóta a 2,5 éves lánykánk mellé érkezett egy kishugi is... :)

2010. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy hónapja voltunk együtt,amikor terhes lettem.Igazából az első együttlétkor sikerült a baba (vagyis babák),bár egyáltalán nem terveztük Őket,mivel úgy volt,hogy a páromnak nem is lehet gyereke.Nálunk én ilyedtem meg,hogy még korai lenne,hiszen még csak egy hónapos a kapcsolatunk.Ő teljesen biztos volt benne,hogy akarja a babákat.Most már 18 hónaposak a lányaink és nagyon boldogok vagyunk.Nem minden esetben attól függ,hogy mennyi ideje vagytok együtt.Viszont az elgondolkodtató,hogy a Párodat ennyire befolyásolni tudja az anyukája.Ezzel még nagyon sok problémád lehet.Szerintem üljetek le a Pároddal és beszéljétek át,hogy ki,mit szeretne.Aztán,ha Ő is szeretné a babát,ne foglalkozzatok az anyósod véleményével,mert csak Ti számítotok és,hogy boldogok legyetek.De ehhez az kell,hogy mindent átbeszéljetek.
2010. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaz mi már 2 éve vagyunk együtt, de még csak 19 vagyok. Mikor megtudtuk hogy terhes vagyok, egy percig sem gondolkodtunk hogy elvetetjük, mivel korábban már volt 1 spontán vetélésem, és féltem ha most nem tartjuk meg, soha nem is lehet. Tudom hogy fiatal vagyok, de azért sztem már egy 2 éves kapcsolatnak van alapja. És az még nagyobb öröm volt mikor a 8 hetes uh-on megtudtuk hogy ikrek lesznek. Szerintem ne hallgass senkire, ha te és a párod szeretnétek a babát, akkor semmi és senki ne álljon az utatokba, főleg ha még segítséged is lesz!

Remélem mielőbb babás leszel!

Sok sikert kívánok. 29 hetes ikres km

2010. jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!