Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhes kismamáknak ingyenes...

A terhes kismamáknak ingyenes a fogorvosi ellátás minden szempontból? Akármilyen kezelésről is legyen szó?

Figyelt kérdés
23 hetes vagyok és lenne két fogam amit pótolni kell.Mielőtt terhes lettem már megvolt az időpontom,de így nem tudtam elmenni és a félre tett pénz rá elment.Szóval,ha megint bejelentkezek akkor mire számítsak?Ingyenes lesz a fogpótlás vagy csak kevesebbe fog kerülni?
2008. okt. 26. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A pótlás akár van tb-d akár nincs, akár kismama vagy akár nem, sőt még a diákoknak is fizetős. Persze olcsóbb, de valamit fizetni kell érte.
2008. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ingyenes csak az alapkezelések, mint pl. gyökérkezelés, húzás, fogköeltávolítás.
2008. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A fogpótlás nem ingyenes a kismamáknak, csak ahogy az előttem válaszoló írta, az alapkezelések, tömés, gyökérkezelés ilyesmik.

A fogpótlásra van kedvezmény, pont a múltkor olvastam a fogorvosi rendelőbe hogy mennyi de már sajnos nem tudom, de az biztos hogy kevesebbe fog kerülni. A védőnőm is mondta hogy sokan "direkt" ilyenkor csináltatják meg a fogukat mert így olcsóbb. Szerintem amikor bejelentkezel kérdezd meg mire számíts anyagilag hogy azért ne érjen meglepetés.

2008. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is most a terhességem alatt csináltattam meg a pótlást. Ezért biztossan ki tudom jelenteni, hogy maga a fogorvosi díj ingyenes(ami egyébként 15000Ft lenne foganként), csak a technikai díjat kell kifizetni ami kb.7000 Ft foganként. Tehát ha 1 fogat szeretnél pótolni (mivel a két mellettelevőt is le kell csiszolni), "így megspórolsz" 45000 Ft-ot. Csak a fogorvosok ezt nem szeretik csinálni a terhes nőknek mert ínygyulladásuk van és nehezebb levenni a mintát. De az is biztos, hogy szülés után még 90 napig ugyanígy ingyenes a fogorvosi díj. Nekem az egyik pótlást megcsinálták a terhességem alatt, a másikat pedig utánna. Az OEP honlapján megtalálod, ha nem hiszel nekem. Még erről a fogorvosom sem tudott előtte, csak amikor én szóltam és ő is utánnanézett. Tehát a fogpótlás olyan értelemben lesz ingyenes( kérdésedhez visszatérek), hogy a fogorvosi díj ingyenes a technikai díj(tehát maga a porcelán fog) nem ingyenes.
2008. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos ez úgy működik, hogy a terheseknek a kálciumszükséglet növekedése miatt, meg a feljövő gyomorsav miatt romlik a foguk..ha megállapítható, hogy neked ez okozta a fogad romlását, hogy azt pótolni kelljen, akkor hosszú procedúra után ingyenes, de azt bizonyítani kell..Egyébként a hétköznapi kezelések vannak ingyen...húzás, tömés, gyökérkezelés-idegelés...a többi már nem olcsó---fizetős a pótlás , fehérítés , fogköeltávolítás, mondom, ha csak be nem bizonyítod, hogy a terhesség okozta.

Maximum a tb elszámolással fog kevesebbe kerülni, ami az orvosdíja, vagy anyagáron lesz, de ez dokifüggő is..ja és csak annál ingyenes a többi is akihez körzetileg tartozol..A maszek tojikrá hogy babád lesz , mert ő saját magának dolgozik.

2008. okt. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magándokinál is így működik? Ott is van valamennyi kedvezmény. Mert eyg tömésért kb 14-16 ezret fizetek ott, ahova járok, de nem mennék máshová, mert ez jó. De sajna ingem gatyám rámegy.
2009. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!