Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondtam a Szlovak munkahely...

Felmondtam a Szlovak munkahelyemen es ma megtudtam, hogy terhes vagyok, meg egy honapig van munkaviszonyom jar tappenz es gyed gyes ilyenkor?

Figyelt kérdés
Az orvosom szinte biztos hogy jovo heten mar kiirna tappenzre mert tudom hogy veszelyeztetett terhesnek szamitok. Ebben az esetben mi a teendo? Kiir tappenzre es sszulesig maradhatok es utana is kapom a Gyedet Gyest vagy mivel megszunik a munkaviszonyom egy honap mulva ezert nem jar semmi?? Folymatos munkaviszonyom van mar 8 eve.Ez utan a munka utan egyeni vallakozoira tudnek esetleg elmenni legalabbis ez volt a terv de mivel itt 1300 eurot kapok brutto gondoltam innen tappenzre jobban megerne elmenni csak nem tudom jogosult vagyok e?

2018. jan. 24. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Okés, és? Szlovákiai dolgokat hadd ne tudjuk már.
2018. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Bármennyire is meglepő, igaza van az 1-nek.

Nem vagyunk tisztában a Szlovák törvényekkel. Ez egy magyar oldal.

2018. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Kedves 1.!

A kérdezőn kívül rengeteg szlovákiai magyar ír ide. Majd ők válaszolnak, Neked nem volt muszáj ha nem tudsz! Ennyi erővel beírhatsz egy "náthás mopsznak mit adjak?" kérdésre is, hogy "nincs mopszom, hadd ne tudjam már!!!!!"

Agresszív kismalac...

2018. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

2-nak is szól...f***nak nyitjátok akkor meg a kérdést? Hogy beírjátok hogy nem tudtok válaszolni? (én azért nyitottam meg mert én is kíváncsi vagyok a válaszra.)

Szóval bármennyire is meglepő, magyar NYELVŰ oldal, de nem kizárólag MAGYARORSZÁGON élőknek. Sok külföldi magyar szokott itt segíteni egymásnak, mert az anyanyelvükön könnyebb.

2018. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ugy kerdezem hogy Magarorszagon mi lenne ilyenkor a teendo? Abban az esetben ha agyar munkahelyem lenne?
2018. jan. 25. 07:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom a választ de a gyakoribb van gyes csend gyed külön resz ott tedd fel a kerdest,nekem ott pillanatok alatt válaszoltak,de egy jó könyvelő aranyat ér,ő megmondja mit tegyél :) boldog babavárást
2018. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon ez úgy lenne, hogy a felmondás érvényes, mert te mondtál fel. A kirúgást lehetne semmissé tenni.

Táppénzre csak annyi időt mehetsz, amennyit előtte ddolgoztál. Passzív táppénz nincs, tehát ha nincs munkaviszony, nincs táppénz.

Vagy az álláskeresésivel lehet sakkozni, hogy úgy igényeld, hogy szüléskor járjon, akkor a minimálbér után kapsz csedet és gyedet, vagy csak gyes jár, ha nem vagy biztosított szüléskor.

2018. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!