Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyagi háttérrel...

Milyen anyagi háttérrel vállaltátok a babátokat?

Figyelt kérdés

Meg volt mindenetek (autó, lakás, jó állás) vagy nem éltetek jó anyagi körülmények között (albi esetleg, nem volt mhelyetek)?

Mi albiban lakunk, elég jól keresek, a párom kicsivel kevesebbet. Nagyon szeretnénk már babát, de aggaszt, hogy így is épp kijövünk a fizetésünkből, mi lesz ha már 3an leszünk és én kevesebbet fogok keresni jóval? A szívem nagyon szeretné a bébit, de az eszem visszahúz...


2010. jún. 7. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

megvannak a körülmények a biztos állást leszámítva. mert mi biztos manapság?

jelenleg a párom fizetéséből kijövünk ketten, így remélem, hogy 3-an ki fogunk jönni gyeddel

2010. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát finoman szólva nem volt semmink, mikor jött az első bébi ennek lassan már 8 éve és már van egy 3éves is.

Ha arra vártunk volna hogy meglegyen minden ( ami most nagy divat) akkor máig sem születtek volna meg :( .

Már van kertes házunk, autónk meg egy rakás hitelünk.

Nem könnyű de megéri!!!!

2010. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Sikerült lakást vennünk, viszont ezzel le is nulláztuk a kasszánkat. Aztán meg hopp jön a baba. De nem baj. Meg lesz minden neki, tudom. Szerencsére mindkettőnknek van állása, így lesz a párom fizetése és nekem a tgyás, majd gyed. Persze én is aggódom, és zavar, hogy kevesebbet fogok kapni, mint eddig, de ugye többen leszünk, viszont az igényeink is alakulni fognak, illetve elsődlegesen csak a baba igényei lesznek a fontosak.

Abban viszont mindig is biztos voltam, hogy nem várom meg, amíg kacsalábon forgó palotám lesz, és az ég-világon mindenem meg lesz, mert akkor soha sem lett volna gyerekem...

Ha mindkettőtöknek van állása, akkor szerintem nem lesz gond!

2010. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

mikor terhes lettem volt mindkettőnknek állása, ez mellett egy kocsi hitel és hitelkártyáink is voltak amin 0 ft keret volt.

de egy percig sem gondolkodtunk azon hogy nem tartjuk meg.

vettünk hitelre egy lakást, hitelből bebútoroztuk.

teljesen mínuszba mentünk :( nyögjük a hiteleket ezerrel nagyon nehéz sok mindenről lemondtunk hogy a gyereknek mindene meglegyen meg is van.

majd megint terhes lettem a férjemet kirúgták...

9 hónap után talált melóhelyet, de van egy csomó számla amiket utol kell érni szóval nehéz.

de nem bánom a gyerekek a boldogságom.

majd lesz jobb is remélem.


Szerintem nem szabad várni sokáig mert mikor meg lesz minden lehet hogy akkor már nem akar jönni az a baba.


persze azért legyen meg a megfelelő környezet a picinek de tök mindegy hogy albérletben lakotok vagy sajátban.

nem azt nézi az a gyerek....

2010. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekünk volt lakásunk ( 120 nm), szóval bőven van hely. Saját autója is van mindkettőnknek, a férjem fizujából kijövünk, de most hogy elmúlt 2 éves a gyerek, munkát keresek,mert ez a 28 vagy mennyi gyes nagyon kevés. Szóval nekünk megvolt a háttér.
2010. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk van hiteles autónk, és hiteles lakásunk, családunk van, de segíteni nem tudnak anyagilag, mindketten dolgoztunk, Én most jöttem el szülszabira, tök kevés a pénz, alig jövünk ki, de vmi csoda folytán vhogy mindig van.

A páromnak bizonytalan a melóhelye, már fél éve 4 napos munkarendben vannak. Pont mióta terhes vagyok. :-(


De mindezek ellenére, azt mondom, ha a párod is benne van, akkor ne várjatok!!!!


Én 36, a párom 39 éves lesz, mire születik a babánk, és eddig mi is agyaltunk, már 14 éve együtt vagyunk, szeretjük egymást,mindig a pénzre fogtuk, de semmi értelme várni, csak telik az idő, mint nekünk.

Én már nagyon bánom, hogy eddig "szórakoztunk", és hallgattunk az eszünkre.

Ha most majd tetszik a dolog, akkor már nem merünk vállalni, mert "öregek" vagyunk, így csak 1 gyerkőcünk lehet a saját dilink miatt.


Jó egészséget kívánok!

30 hetes km.

2010. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
igazuk van az előttem szóloknak...a mindenre várni az túl sok idő. mi szülőknél lakunk, kizetjük persze közösen a rezsit, a kaját. az autónk nemhiteles és semmi más hitelünk sincsen. mégis elmegyünk midnen évben nyaralni, vannak szűkösebb hónapok is azért. van eltéve egykis tartalék a babakelengyére. Család anyagilag támogatni nem tud. ha otthol leszek a picivel 30ezerrel fogok kevesebbet kapni+kajajegy. Valahogy csak megleszünk. nem vagyunk már fiatalok, csak gyávák voltunk. edig a babához, meg a lakáshitelhez...most a babát bevállaljuk :-))
2010. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
nekünk is van lakásunk,ami hitelből van.Van egy 15 éves autónk.férjem közepesen keres és családival kapok 89-et.Férjem szüleitől kapunk évente egy disznót,igy van mindig hús,zsír,kolbász stb..Ha a hó vége szűkös.akkor is van mit enni,de a pénzt azt nagyon be kell osztani.Mivel még a lakáshitelt is hitelből csináltuk,ezért az első 5 évben elvan felejtve a nyaralás.Kisfiam most 16 hónapos és most várjuk a hugit.Ha arra várnék mindig,hogy majd ha jobb lesz,akkor soha nem lenne gyerek.
2010. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mi albérletben lak(t)unk,mindketten átlagosan keressünk.Nem volt kérdés a gyerek.:)Most várom a másodikat.Ha arra vártunk volna,hogy ,mindenünk meglegyen akkor szerintem kb 15év mulva jöhetett volna a pici.Mindent me tudunk adni a lányomnak igy is ami kell neki.
2010. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat) Engem az rémiszt meg, hogy a fél év tgyás után kb 100ezerrel fogok kevesebbet kapni, mint eddig és az elég sok pénz...
2010. jún. 7. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!