Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2-3 hetes terhes vagyok. Mire...

2-3 hetes terhes vagyok. Mire kell vigyázni ezekben a "rizikós" hetekben az első ultrahangig, hogy jól megtapadjon a baba és megmaradjon?

Figyelt kérdés

Persze tuodm utána is csak kezdetben van e vmi amire mindenképpen figyelni kell?

Kinek mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Meddig lehet dolgozni?

Bár irodában dolgozom,nincs fizikai munka.


2007. nov. 28. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor annyit tehetsz, hogy nem mész füstös szórakozó helyre és nem erölteted magad. Pihenj, aludj, csináld amire igényed van. 6-7 hetesen menj uh-ra, akkor már látszik a kicsi.

Addig dolgozz, amíg jól érzed magad, nem megterhelő a munkába menetel. Lesz olyan időszakod az elején amikor állandóan aludni szeretnél, jó lenne ledőlni egy órára. Próbáld valahogy kivitelezni. Vegyél ki egy hét szabit, töltődj fel.

Érezni fogod, hogy mikortól nem esik jól dolgozni, akkor irasd ki magad táppénzre.


A lényeg, hogy pihenj, és persze sétáj, vagy ússz, mozogni mindenképpen kell, ha az orvos nem ellenzi.


Gratula a babához, vigyázz magatokra.

2007. nov. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozni lehet addig,amíg nem érzed megterhelőnek.

Ne emelgess nehezet,ha nem muszáj inkább semmit.

Cigi,alkohol nuku,de ezt nélkülem is tudtad!:)

A szex,ha orvos nem tiltja valamiért,kifejezetten ajánlott várandósság alatt!:)

Szedj vitamint: Folsavat,Elevitet,MagneB 6-ot!

Hirtelen ennyi jutott eszembe.:)

Boldog babavárást!:)

Egy 9 hetes kismami

2007. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kerüld a megerőltetést és a végleteket (mindenben!), csináld ami jólesik. Nem kell változtatni az eddigi életeden, csak a káros, mérgező dolgokat kerülni. Ha a baba maradni akar, akkor maradni fog! Egyébként meg [link]

Gratulálok!

2007. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kerüld a stresszt, ne emelj nehezet, ne menj füstös helyre, nem szabad hypoval, Domestossal dolgoznod, mert a belélegzett erős gázok ártanak a kicsinek, nem szabad festeni sem, illetve ez vonatkozik a hajfestésre is. A cicákat is el kell kerülni, ha esetleg van és bent a lakásban, azonnal találjatok valami megoldást, persze nem kell teljesen megszabadulni tőle, de óriási fertőzésveszélyt jelent. A forró, hosszú fűrdőket is mellőzni kell, mert a kádban ülve újabb fertőzésveszélynek vagy kitéve, számodra észrevehetetlen apró fertőzéstől elhalhat a baba, amúgy is a zuhany egészségesebb, jót tesz a bőrnek.

A munkahelyeden állj fel többször, nyújtozz ki, egyébként, ha a picinek valami nem jó, jelezni fogja. Az ülő munka alapjában véve nem árt, de kismamaként Te is hamarabb el fogsz fáradni, később ülni se állni se lesz jó. Ha szeretnél még dolgozni, mert bírsz, akkor munka után iktass be sétát (min. 30 perc, ami nagyon jót tesz és kell is), otthon pihenés közben tedd fel a lábad, tehát a munka után csak magatokra figyelj, pihenj sokat, relaxálj, próbáld a munkát is könnyebben venni, bár nem tudom, hogy mennyire stresszes a munkád.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, gratulálok a babához, vigyázz magadra és a picire.

2007. nov. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Azért szerintem az előző válaszoló kicsit túloz.A macska csak akkor veszélyes pl. ha még nem estél át a fertőzésen.A wcjét ne te takarítsd ha bent macska és simi után moss kezet.Sokan nem is tudják ennyi idősen hogy terhesek és festenek hajat mégis megmarad a baba.Én is azt gondolom ha akar maradni akkor marad ha nem akkor a fejed tetejére állhatsz akkor sem fog.Én pl. 7 hetesen tudtam meg és addi hetente kb 1-2szer 19 kg-ot emeltem.Mégis itt van a pocakomban, bár ezzel én is vigyáztam volna ha tudom.18 hetes kismama
2007. nov. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is 7 hetesen tudtam meg, hogy jön a Babó. Közben a Balcsin nyaraltunk haverokkal. Gondolhatod, hogy nem élet rizikómentes életet... Hál Istennek minden rendben van. A dokik szerint a terhesség elején a "mindent, vagy semmit" elve érvényesül. De azért persze ha már tudod, hogy jön a Bébi, tégy meg mindent az egészséges életmód érdekében: Egyél és pihenj jókat, szedj vitaminokat, tiltsd ki az életedből a nikotint és az alkoholt!

Többet nem tehetsz. Ja, és örülj a Babónak :)

2008. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!