Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki azt mondja, hogy az...

Valaki azt mondja, hogy az első 12 hétben fokozottan kell ügyelni a kis zigótámra, tilos a mozgás, valaki azt, hogy könnyedén, erőlködés nélkül szabad sportolni, mert ha életképes, úgy is beágyazódik erősen. Sportolhatok, vagy nem? !

Figyelt kérdés
Ha életképtelen, akkor meg jobb, ha most válik le. Akkor mi az igazság? Iszonyatosan akarom ezt a babát, de egészségesen.
2008. okt. 28. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak akkor válhat le a baba, ha nem egészséges. A méhedben is kialakulhat vérömleny, és akkor is lehet vetélés a vége. Nekem is ez volt, de szerencsére gyors orvosi segítséggel (gyógyszer)megmaradt a babám. Teljesen egészséges, de ha pl aerobicoztam, vagy súlyzóztam volna, akkor lehet, hogy elveszítem ( és soha nem tudhatod, mikor alakul ki ilyen vérömleny, mert én is nagyon jól éreztem magam a bevérzés előtt, pedig már napokkal azelőtt kialakult).

Persze ez egyénfüggő és nem túl gyakori. Veled biztosan rendben van minden, de azért azt tanácsolom, kerüld a sok rázkódással és erőlködéssel járó sportokat!

2008. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan vetted észre a vérömlenyt?
2008. okt. 28. 11:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem a doki azt mondta az első 12 hétben semmi sport, semmi welnessz, tilos a forró fürdő, tilos bármit is megemelni, tilos biciklizni, semmilyen gyógyszert nem szabad szeedni, sőt a szexre is azt mondta csak nagyon óvatosan, de inkább ne. A terhesvitaminokat kifejezetten ajánlotta, nekem az elevit be is vált! Nagyon akartuk ezt a babát és nem volt könnyű 12hét azt elmondhatom! Igyekeztem mindent betartani, mert első a bébi, a sport meg a többi jöhet majd a szülés után is! Megérte mert szépek vagyunk, egészségesek eddig hála az égnek semmi gönd, remélem néhány hét és a karjaimban tarthatom a drágámat. Egyébként egészségesen estem teherbe, tehát nem volt semmi különleges oka a doki tanácsainak, csak ő azt mondta jobb az óvatosság! Az elején egy egészséges baba is elmehet ha a mama nem vigyáz kellően magára és nem kíméli magát ez alatt az időszak alatt!

Szerintem ha akarod ezt a babát, akkor vegyél vissza a tempóból, élvezd a terhességet és pihenj pihenj amennyit csak tudsz! A sportot cseréld le könnyű sétára, az esetleges diétákat meg megengedett nassolásra! (ettől még nem fogsz 30kilót hízni) Tudasd a pároddal, hogy most aztán úgy vigyázzon rátok ahogy csak tud, mert bizony anya leszel! Ha az a baba egészséges akkor megmarad, ha meg nem akkor sport nélkül is megszakad a terhesség!

Boldog babavárást!

35hetes leendő anyuka.

2008. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első harmadban ne sportolj, utána lehet nyugodtan pl úszás, kismamatorna.
2008. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos észre sem lehet venni. Egyszer reggel, mikor kimentem a mosdóba, véreztem. Azonnal rohantam az ügyeletre és az UH-n látszott a haematóma. Gyógyszert kaptam rá, hogy megmaradjon a baba és 2 hétig szigorú fekvés volt.


DE! Nem megijeszteni akartalak, ez nagyon ritka, csak azért írtam le, hogy gondolom azért mondják sokan, hogy tartózkodni kell a sporttól, mert ők is hallottak ilyenről.

Ha nem érzed megerőltetőnek, akkor biztosan nem árt Nektek. Csak vigyázz magatokra!

Egyébként, ha elmész UH-ra, akkor azért ezt észre szokták venni, csak nekem ez a 6. hét után volt és akkor még nem látott ultrahangos.

2008. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

34 hetes vagyok, engem lehet, hogy megköveznek itt, de én tornáztam a terhességem elején is, és azóta is. Rubint Réka kismama dvd-jét csinálom, illetve van itthon egy ellipszis tréner gépem, azt használom. Ezen kívül sokat lépcsőzök és sétálok. A szex is ment az elejétől fogva, mondjuk nem olyan gyakran, mint előtte.

A babámnak se, nekem se semmi bajunk.

Sőt szerintem jót is tesz a torna, nem vagyok dagadt, nem fáj a derekam, nincsenek visszereim, stb.


Hozzá kell tenni, valószínű azért ez egy szerencsés terhesség, mert az elejétől fogva semmi panaszom nem volt, azon kívül,hogy a hasam nő, nem érzem terhesnek magamat.


Én mindenkinek ilyen terhességet kívánok, mint az enyém.


Szerintem mindenki döntse el, az orvosával együtt, hogy milyen fizikummal, egészséggel és állóképességgel bír, hogy lehet-e tornázni vagy sem.

2008. okt. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azzal én is egyetértek, hogy jobb az óvatosság, de leírom az én példámat, én januárban kezdtem el kangoozni, (ami nem épp egy kímélő sport), cipekedtem, idegeskedtem, nagyon sokat fogytam, kicsit összejöttek a dolgok, így eléggé kiborultam, nem ettem, nem aludtam. Február elején derült ki hogy 8 hetes terhes vagyok. Abszolút gondtalan, problémamentes terhességem volt, és van egy gyönyörű, egészséges 6 hetes kisfiam. Ezzel csak azt akarom mondani hogy van hogy bármit teszel (mentségemre szóljon, nem tudtam, hogy terhes vagyok, ha tudom, sokkal jobban vigyázok) ha egészséges úgyis megmarad, néha meg hiába vigyáz az ember, óvja magát a széltől, akkor is baj lesz.
2008. okt. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ez a kérdés azért is annyira fontos számomra, mert eddig aktív sportoló voltam, vagyis 2 éve abbahagytam az élsportot, de azóta is napi másfél órát edzettem, és most semmi. kicsit fura....:)
2008. okt. 28. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!