Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez így járható út, ha a...

Ez így járható út, ha a munkahelyem rábólint?

Figyelt kérdés

A 3. trimesztertől nem tervezek dolgozni, mert nem bírnám már akkora pocakkal. Mivel eléggé az év elején vagyunk, még nem vettem ki semmi szabit. Azt gondoltam, hogy úgy hagynám abba a munkát, hogy mikor letelik a 2. trimeszter, kiveszem egyben az össze szabadságomat és ha az letelt, akkor kiíratom magam tp-re a szülési szabadságig (ami, ha jól tudom, a kiírt szülés előtt 1 hónappal már lehetséges).

Volt aki így csinálta?


2018. márc. 8. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csináltalm. Novemberben kivettem a szabadságot, ami maradt és utána táppénzre mentem. Januárban szültem.
2018. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkáltató beleegyezik, akkor igen, kiveheted egyben a szabidat. Szülési szabadságra pedig 28 nappal szülés előtt lehet menni.
2018. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tubarózsa ***** válasza:
75%

Igen. Én is így csináltam. Meló +szabadság +csed (tp n nem voltam)

27N

2018. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szabadságot csak időarányosan veheted ki, utána tp., majd kiírt dátum elött 28 nappal mehetsz csedre. Én ápr. végéig tervezem a munkát, a hr-es már ki is számolta mennyi szabit vehetek ki addig.
2018. márc. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy időarányosan?

Amúgy november második felében szülnék,, tehát kb augusztus végétől nem dolgoznék, úgy számoltam

2018. márc. 9. 07:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Kiszámolják neked, hogy aug. végéig mennyi a kivehető szabid. Nagyjából te is ki tudod számolni, összes kivehető éves szabi osztva 12vel, szorozva 8al, de a munkaügyes megmondja neked pontosan, mert ő munknapra számol. A fennmaradó sem fog elveszni, mert majd ha visszamész dolgozni, akkor ki tudod venni.
2018. márc. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tubarózsa ***** válasza:
Azért vagyok "lepontozva" mert nem voltam tp-n? Megkérdeztem a fönököm kivehettem egybe a szabit.? Azt mondta igen. A fizu papiron is úgy szerepelt.
2018. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!