Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Agyi oldalkamrák tágulatával...

Agyi oldalkamrák tágulatával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

27 + 6 hetes a babám és ma a 4d-n megállapították, hogy az egyik oldalt 9 mm-es a másik oldalt 10 mm-es az oldalkamra. Csak hétfőn megyek kórházba vérvételre (TORCH vizsgálatra) és annak is az eredménye 3-4 hét. Legközelebbi ultrahang 2 hét múlva javasolt.


Van valakinek tapasztalata? Speciális orvost ismer-e valaki (Budapest)?


Előre is köszi a válaszokat!


2010. jún. 11. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
szia!megkérdezhetem hogy a torch vizsgálatnak ehhez mi köze mert én nem tudom.és ez milyen bajt okozhat hogy tágultak az oldal kamrák?:
2010. jún. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! A TROCH vizsgálat 4 féle vírust vizsgál meg (Toxoplasma, Rubeola, CMV és Herpes, amik okozhatnak ilyen rendellenességet.


Én sem tudok pontsan mindent erről a betegségről, de ez a vízfejűség!

2010. jún. 14. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a vízfejűséget nem ezek okozzák. A 18 hetes uh-nál minden rendben volt?
2010. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos pont ezek is okoznak vízfejűséget!

Én 7 hónapos terhes voltam,amikor uh-n egy kissebb méretű tágulatot találtak.

Dec.19-én (karácsony előtt..)OK hátsó szarva 7mm.Kontroll javasolt 3 hét múlva.

A doki vigasztalt,hogy ez teljesen normális.Nagyon gyakran előfordul,de ez az esetek többségében visszahúzódik.

Következő uh 3 hét múlva: Nem húzódott vissza,sőt!Nagyobb lett: OK hátsó szarvában a liquortér 23x8 mm

Cisterna magna területen min, liquortöbblet

Magyarul vízfejű a baba!A doki szerint ekkora tágulat már nem szívódik fel,és nyugodjak bele,hogy ez a baba BIZTOS hogy beteg lesz!

Még jó,hogy a dokik nyugtatják a kismamákat,mi?

Két hét múlva kontroll,addig meg... folyamatos imádkozás :(

És a csoda megtörtént! :)

Két hét múlva eltűnt minden!A doki szerint ne örüljek korán,mert lehet,hogy értelmileg sérült lesz a gyerek...

no komment..


Márciusban megszületett a Drága kisfiam! Teljesen egészségesen!! (kopp-kopp :P )


Ja,és az összefüggés a Torch-kal annyi,hogy amikor az egész elkezdődött,engem is egyből elküldtek erre a vérvizsgálatra,és biztosak voltak benne,hogy valamelyik fertőzés miatt alakult ki ez az egész.


Úgyhogy kitartást,még semmi nincs veszve!!

Nagyon szorítok Neked!


És még egy jótanács: ne sírj!Azzal nem segítesz,viszont a gyerek megérzi!

Tudom,hogy könnyű mondani,de én is átmentem ezen az egészen.Zokogva jöttek ki minden egyes vizsgálat után,és vörösre sírtam a szemeimet.Szerintem ezzel többet ártottam a gyereknek...feleslegesen


Kitartást!Szorítok! :)

2010. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és tény,hogy én a terhességem alatt estem át a toxoplasmán,úgyhogy tényleg csoda,hogy nem lett baja a gyereknek!


Viszont úgy rám ijesztettek, mikor pár hetes volt a babám,hogy elment a tejem!

A védőnő,és a doktornőm kitalálta,hogy túl gyorsan nő a babám feje,és már most akkora,mint egy egyéves gyereké!

Így hát elküldtek koponya uh-ra,mondván hogy valami nincs rendben a fejével!

Szerinted ?? Kicsit se ijedtem meg,mi?

Aztán szerencsére ott is kiderült,hogy minden rendben van (kopp-kopp) de az egy hetes várakozás és idegeskedés miatt elment a tejem! Tök jó,mi?


Nagyon remélem,hogy Nálad is csak el nézték ,vagy ha nem, akkor is rendbe jön minden!

2010. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2010. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2010. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én írtam korábban,hogy nálunk is találtak tágulatot!

Remélem minden rendben van!


Ha megtudsz valamit,kérlek üzenj,mert érdekelne mi van veletek!

Kitartást!


E.

2010. jún. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!