Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha most gyeden vagyok 2011...

Ha most gyeden vagyok 2011 áprilisig és teherbe esnék és addig megszületne a kistesó milyen ellátást kapnék? Bőven lent:

Figyelt kérdés
szóval tegnap nem védekeztünk a férjemmel, nem szedek gyógyszert mert szeretnénk kistesót csak nem döntöttük még konkrétan el mikor. óvszerrel szoktunk de a férjem nem szereti és én sem. tegnap nem volt hozzá kedvünk legyen egy kis hawai: a férjem viccesen meg is jegyezte utánna, na ez fiú lesz. háát megnéztem a naptáramat pont 1-1 esélye van, miért ne pont most vagyok a veszélyes napokban. felmerült az eseményutáni tabi bennem de a férjem azt mondta ha baba lesz legyen. a kislányunk 14 hós és 2011 áprilisig gyedet kapok. most az uj törvény szerint mire számitsak ha ujjabb babink lesz : köszi
2010. jún. 12. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az újabb babára is gyed-et fogsz kapni, két éves koráig, attól függetlenül, hogy megvan-e a jelenleg szükséges jogosultságod. A törvény leírja, hogy ha gyed alatt közben születik az új baba, akkor vele ugyanannyi ideig vagy jogosult a gyed-re, mint az első gyerekkel, vagyis 2 éves koráig.
2010. jún. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első.

Tehát akkor a másodikkal is összesen 3 évig lehetek itthon?Mert nekem most 7 hós a fiam és már 10 hetes terhes vagyok a tesóval.Az tök király lenne.

2010. jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem az első vagyok, de másodiknak: úgy tudom hogy ha gyed alatt szülsz, és az első babád most május előtt született, akkor igen, maradhatsz a másodikkal is 2 évig gyeden+1 év gyes. Ha jól emlékszem azt mondják ,hogy jogfolytonosság miatt így van. Remélem jól tudom. :-)
2010. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Köszi a választ ennek nagyon örülök!!!!!!!!!!!
2010. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, és sajnos nem kaptál jó választ. A tesóval maradhatsz ugyan otthon 3 éves koráig, de a 3. évre nem jár semmilyen juttatás. Az új szabályozás szerint a juttatások legfeljebb a gyerek két éves koráig járnak, ez az ellátás lehet csak gyed, vagy csak gyes, illetve lehet vegyesen gyed és gyes is, de csak két éves korig:(
2010. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én tegnap olvastam az újságban, hogy 2012-ben visszaállítják a 3évet visszamenőleg is. Azért akkor, mert akkor tellik le a 2év annak aki most májusban szült. Így annak is jár majd a 3. évre a gyes.
2010. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, persze, aztán majd kitalálják, hogy miért nem teszik meg. Azért politikai ígéretekre ne építsetek jövőt, messze van még 2012!
2010. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ÉS olyat lehet hogy a másodikkal apa maradna itthon gyesen?Vagyis ő is megigényelheti a tgyást,gyedet és gyest?

És ha én maradok akkor nem úgy van hogy az elsőre kapom a gyest a másodikra meg a gyedet?

Istenem ez nekem olyan magas!

2010. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, apa nem kaphat tgyást, de gyed-re elmehet. A gyed munkaviszonyhoz kötött juttatás, a gyes meg alanyi jogon jár azoknak a szülőknek, akiknek nincs, vagy kevés a munkaviszonya.
2010. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És egy jogviszony egy ellátás. Vagyis ha megszületik a második gyerek, onnantól az elsőre kizárólag családi pótlékot kapsz, gyed, gyes csak az egyik gyerekre jár.
2010. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!