Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kell félnem ha a...

Mennyire kell félnem ha a Down-kór szűrővizsgálatom eredménye közepes kockázatú lett?

Figyelt kérdés

A kombinált tesztet most küldték el e-mailben.

Az eredménye:1:668

Ezt írták: Közepes kockázat: 1:250 és 1:1000 közötti kockázat - további vizsgálatot javasoljuk a kockázat pontosítása céljából.


Azt hittem hogy a teszt pontosan megmutatja,hogy van egy trikromoszóma ami a Down-kór okozza, de itt csak most arányszámot adnak.



2018. máj. 25. 09:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%
A tájékoztatóban le van írva,hogy csak egy arányszámot kap a kismama,amiért ráadásul felelősséget sem vállalnak.Egy nagy pénzlehúzás a vizsgálat.Ha valós eredményet akarsz,menj el genetikai vizsgálatra.
2018. máj. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is az volt,elmentunk prena tesztre. Ha csak down korra szuretsz 75.000. Viszont tenyleg mutat is valamit....ez a kombinalt hat soha tobbet nem csinaltatnam....csak ijesztgeti a kismamat foloslegesen...

Nekem 1:990 volt es a prena teszt szerint egeszseges.

Kivanom nektek is,hogy minden rendben legyen es ha megtehetitek vegeztessetek el genetikai tesztet inkabb!

2018. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
75ezer Ft? Azta, az nagyon drága. :( Ezt most nem tudom honnan tudjuk összevakarni.
2018. máj. 25. 09:51
 4/30 A kérdező kommentje:

Én azt gondoltam még,hogy a megfelelő ultrahangos felvétel ki tudja mutatni ha Down-kóros a gyerek, hiszen már a jellegzetes vonásokból is lehet látni. Akkor ezek szerint mégsem. Érdekes.


Még írták egyébként ezt a szekvenciás szűrést is. Megkérdezem a nőgyógyászt mit tanácsol,de ahogy sejtem biztos tesztet javasol, végülis mi mást tenne. Nem semmi, hogy ilyen szűrésért ennyit kérnek, még az első lombikokat is támogatják, de a genetikai szűréseket nem. Remek.

2018. máj. 25. 10:07
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem előző terhességemnél 1:67-hez lett.Utána elküldtek biopsziára.A kombinált teszt eredménye és a biopszia eredménye közötti időben szétidegeskedtem magam.De szerintem az a leghasznosabb ha elmész biopsziára mert az a biztos.És ingyen van.Már ha tb-re csináltatod.Második terhességemnél a genetikus hölgy tanácsára már kombináltat nem is csináltattam egyből mentem biopsziára.13.hétre meg is lett az eredmény.Azért nem mindegy mennyit idegeskedik az ember lánya.
2018. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1:93 lett a kombinált tesztem, és mivel korban vagyok így elküldött a nődokim méhlepény biopsziára. Szerencsére minden ok. Amúgy még azt is mondta, hogy a down kóros gyerekek 30%-nál van orrcsont... A genetikus akitől megkaptam a lelet, ő azt mondta a következő terhességnél egyből hozzá menjek, ne menjek kombinált tesztre.Azt is mondta, hogy van akinek a kombi teszt 1:3 volt, és egészséges babát hozott a világra, és van a másik, hogy 1: 10000 hez beteg gyerek született. Nehéz a döntés... Sok sikert!
2018. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
58%
5# vagyok.Az uh egy kalap ***t nem ér.Nekem semmi jele nem volt,hogy Downos a baba.
2018. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
51%
5-ös egészségesek lettek a gyermekeid?
2018. máj. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
5#vagyok.Az "előző"baba Down szindrómával született volna,de úgy döntöttem nem tartom meg.(Kövezzenek meg de én sem ítélkezem.)Most a 37.hétben vagyok és hála a genetikus hölgynek hamar kiderült hogy a baba egészséges.Szóval nálam sajnos a magas kockázat beigazolódott.És újra megcsináltatnám a biopsziát mert ha az ember betartja utána a pihenést stb.,kis esély van a vetélésre.Ha szeretnél még kérdezni,írjál nyugodtan privátban!
2018. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
1:300 lett a kombinált teszt eredménye downra,mi is megcsináltattuk a prenatestet,6 munkanap alatt lett eredmény és kiderült,hogy teljesen egészséges kisfiút várunk. :)
2018. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!