Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki sokat hízott terhességek...

Aki sokat hízott terhességek alatt (18-20 kg), utána hogy fogyott le?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan azt írják majd, h a szoptatással lemegy.

1,5 év után abbahagyta a szopit a baba és egy fél kg-ot fogytam...


2018. aug. 1. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a terhességeim alatt nem híztam (amivel többet mutatott a mérleg, az lement, mire hazaértünk a kórházból), de a szoptatással mindig híztam, nem keveset... ha már nem szopizik, akkor leget diétázni, többet mozogni.
2018. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Voltam táplálkozási szakértőnél, az 160 g CH diétát ajánlotta, azt betartom, de nem fogytam tőle idáig semmit. Kb. 1 hónapa csinálom.
2018. aug. 1. 11:38
 3/11 anonim ***** válasza:

25 kg híztam, haza már csak 8-al mentem, szóval a nagy része víz volt.

A 6 hetes kontroll után szép lassan az életem része lett a mozgás-napi kötelező jelleggel- először csak napi séta babakocsival, aztán baba-mama torna, majd ellipszis tréner otthon, majd futás. Nem diétáztam, az nekem nem ment sosem.

2018. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Szoptatáskor híztam csak, szóval mikor már nem szoptattam: diétával. Reggeli: natúr zabkása vagy 2 szelet pirítós, ebéd: sali, csirkemell, rizs esetleg hallal, stb., vacsi: light mozzarella, natúr sonka, zöldségek, párolt brokkoli, stb.

No csokoládé, hamburger, bolognai.

6 hónap alatt -20 kg.


Ennyi volt a "titkom". Magic :)

2018. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt trükköm, egyszerűen lement. Vékony alkat voltam mindig és sportoltam is, mikor az első gyerekkel terhes lettem, 49 kiló voltam, 73 kg-mal mentem szülni, de extrém módon vizesedtem is, mikor kijöttem a babával már alig voltam több mint 60. Egy olyan jó 4-5 kg maradt rajtam a szoptatás végéig, aztán az is lement, 50 kiló lettem, akkor voltam 27. A második gyerekkel 8 kg-ot híztam, a nagyja lement, de az már 34 évesen, akkor már nem lettem újra 50. Most 40 felett tartom úgy az 55-56-ot, 170 cm vagyok, ehhez nem kell diéta, rengeteget mozgok, nálam mindig is az volt a kulcs. Nem lefáraszt, hanem feltölt a sport, így volt szoptatós időszakomban is, mire a férjem felkelt és indult munkába én már megjöttem az uszodából, vagy a bicikliből, nem okozott gondot a hajnali etetés után útnak indulni, persze ezt nem pár hós, hanem egy éves gyerek mellett kezdtem, mikor az anyatej már nem a kizárólagos táplálék volt és naponta kétszer, hajnalban és este szoptattam, mert annyit igényelt. Ez valószínű azért is van így, mert 4 éves korom óta sportolok (egy időben versenyszerűen), a mozgás az életem része, a mellett meg akkor is omlanak a kilók,ha történetesen rengeteget eszem, de nem teszem, mákos módon genetikailag kódoltan az egészségeset szeretem. Csokit, sütit, pékárut fegyverrel kényszerítve sem bírnám lenyelni, így nekem azért egy extra adag mákom is van, az anyatej volt az utolsó édes, ami a torkomon lecsúszott (anyám szerint legalábbis). A kisgyerekes időszak nem mindenkinek alkalmas arra, hogy mindezekre ügyeljen, nem egyforma az energiaszint, a kondíció, szerintem ha nemrég hagytad abba a szoptatást ne légy szigorú magaddal. Majd ahogy időd és energiád engedi mozogj és lemegy a maradék is, ha normálisan étkezel.
2018. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Ne egyél pékárut, inkább főleg zöldséget, húst, magokat fogyassz, és még este 6 előtt vacsorázz. Sétálj kilépősen napi 2xfél órát és egyébként is lehetőleg menj gyalog vagy biciklivel. Ha végképp nem fogysz, annak lehet valami szervi, hormonális oka is, cukrot, pajzsmirigyet érdemes háziorvosi vértéllel megnézetni.
2018. aug. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30at híztam kereken mind2 gyereknél. Nem tudom mi mitől függ de mindkettőnél hónapra pontosan 1,5 év volt mire visszanyertem a terhesség elötti súlyom. Hozzáteszem ugyabúgy ettem ahogy szoktam akkor amikor megkívántam, nem diétáztam, mozogtam a gyerek utáni rohangáláson kívül.
2018. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Sok torna, és egészséges táplálkozás. Napi 3-4l víz, gyaloglás, biciklizés. A kilók nem fognak maguktól lerepülni rólad attól, hogy szoptattál. Nem is tudom, honnan jött ez a hülyeség, rengeteg nőtől hallom. Ez olyan, mint a "Szoptatás alatt nem szabad fogyózni meg edzeni, mert nem lesz tejed". Nekem is mondták vagy százszor, mégis szoptatok, már egy éve. Tudom, hogy nehéz elkezdeni, de megéri lefogyni.
2018. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kevesebb bevitt kalória mint felhasznált. ennyi a titka. hiába szoptat valaki ha mellette sokat eszik. az sem mindegy mit eszel...sok gyümölcs is hízlal pl. érdemes kalóriát számlálgatni, és mozogni. én ezzel az egyszerű "titokkal" mindkét szülésem után 20 kg-tól szabadultam meg.
2018. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 az izomláz csökkenti a tejtermelést.
2018. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!