Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes ultrahangon azt...

28 hetes ultrahangon azt mondták, hogy szemcsézett a méhlepényem. Mit jelent ez? A doki szerint sokat kell pihennem. Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
"A terhesség kilenc hónapja alatt a lepényen bekövetkező változások ultrahanggal is jól követethetők. A kutatók először a látható szerkezeti változásokat írták le, majd megpróbálták megfejteni ezek értelmét. Úgy tűnik, hogy a terhesség folyamán a lepény szerkezeti egységeiben egyre több kalcium rakódik le, ami a 33. hét utáni koraszüléseknél szabad szemmel is megfigyelhető. Az ultrahangos képen is nyomon követhetők ezek a változások, ennek alapján beszélünk 0., I., II., és III. fokozatba sorolt méhlepényről." Az, hogy azt mondták, szemcsézett a lepény, azt jelenti, hogy már láthatók voltak uh-n a lepényen a mészlerakódások.
2010. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt. Sokat kellett pihennem, sok folyadékot innom, odafigyelnem az étkezésre (hogy ne hízzak sokat) stb... A vizsgálatok meg egyre gyakoribbak lettek, ugyanis ez azt jelenti, hogy elkezdett érni a méhlepény, ami idővel mindenkinél bekövetkezik, csak ez még egy kicsit korai. Nálam is ilyen korban kezdődött és folyamatosan egyre érettebb lett. Emiatt sokat kellet áramlás vizsgálatra járnom, hogy minden rendben eljut-e a babához. Én nem bírtam megülni a fenekemen, ezért az utolsó hónapot a kórházban töltöttem. A kényszerpihenőnek köszönhetően az eredményeim javultak és kihúztam a 38. hét végéig, aztán beindították a szülést. Egyébként minden rendben lett és a babával is minden oké.
2010. jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!