Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet nem jo kategoriaba irom...

Lehet nem jo kategoriaba irom de, PCO-val kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
3eve azon vagyok hogy kideruljon nekem miert hol van hol nincs de mara mar abszolut nincs menszeszem ugyhiszem,jelek hogy lenni kene megvannak.patis elotte az arcom,fajdogal a derekam.es maskor nem szokott...mara mar biztos PCO-m van orvos kinyilvanitotta!nagyon szeretnenk kis babat parommal :(de jelenleg meg azt sem tudom hogyan mondjam el neki,hogy ez van velem ,egyik felem elmondana neki masik meg nem...kinek hogy sikerult mennyi idobe kerult hogy ossze jojjon a bebi kerdes?!nagyon szepen kerek hasznos tippeket valaszokat 20eves vagyok.

#párkapcsolat #PCOS #Menszesz kimaradas #ggyerekválallás
2018. szept. 27. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

az elsőre 2 évet vártunk, ovu-indukciós kezeléssel lett. a másodikra 7 éve várunk.


nem értem a dilemmát erről, hogy hogy mondd el? nem haldokolsz vagy hasonló, hanem van egy cukoranyagcsere-zavarod, amit kis odafigyeléssel (esetleg gyógyszeres terápiával) tökéletesen kordában lehet tartani.

Kicsit mintha tirkolni szeretnéd előle, hogy mittudomén tejcukorérzékeny vagy... lehet, de mi értelme?

2018. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudok hozzászólni ahhoz, hogy mennyi idő után jött össze a baba ilyen betegséggel.

Megértem az aggodalmaidat, a babavállalással és azzal kapcsolatban is, hogy hogy mondd el a párodnak.

Nekem más betegségem van, endometriózis, amivel ha cisztásodok kb. bármikor lehet műtét. Először szégyelltem mondani bárkinek is, eleve azt szégyelltem, hogy ilyen betegségem van, mert magamat okoltam miatta. Eltelt fél év, és ha úgy ismerkedtem meg egy fiúval, hogy úgy láttam komolyabb lehet a dolog, elmondtam neki mi bajom van, hogy emiatt lehet műtenek néha és nem biztos, hogy egykönnyen vagy bárhogy összejön a baba.

Szerintem ha már régóta együtt vagy a pároddal, és úgy érzed megvan az a bizalmi kapcsolat, akkor simán elmondhatod neki, hogy mit mondott az orvos, és ha érdeklődik a részletekről akkor megbeszélheted vele mi ez a betegség, miből áll a kezelés, stb.

2018. szept. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Melin11 ***** válasza:
Nekem is Pco-m van több mint 1 évet vártunk a picire mire össze jött most 37hkm vagyok! Pároddal meg beszéld meg erről mindenképp tudnia kell! Nekem gyógyszeres kezelést akartak alkalmazni de addigra össze jött valahogy magától. (20éves kismama) :)
2018. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a komenteket,sztem csak akkor biztos en elem meg rosszul ezt az egeszet..tul gorcsosen szeretnenk a babat,es nem szeretnem el cseszni a kedvet ezzel a pco hirrel..abban biztos vagyok inentol egezsegesen elek es betartok mindent amit doki ajanlani fog,legalabb is megprobalom
2018. szept. 27. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Barátnőmék 6 éve próbálkoznak pcos-sel. Három sikertelen lombikon vannak túl. Neki is ritkán van menzesze. Most volt kaparáson, így megjött neki 45 napra. Kezelve van, diétázik, lefogyott, gyógyszereket szed, de nem tudnak vele mit kezdeni az orvosok. Rengeteg orvosnál járt már...
2018. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aviva torna+dieta segitsegevel jott meg 3 honappal a dieta kezdete utan ugy, hogy elotte 1 evig nem volt menzeszem, utana tunetmentes lettem a torna segitsegevel, es az elso tervezett honapban megfogant az elso gyerekunk. A masodikra 9 honapja varunk, de meg semmi, de nem is csinaltam eddig a dietat.
2018. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1évig nem volt menzeszem...abszolút wgy két pötty sem.aztán elkezdtemn sportolni,életmódváltás,kiderült ir+pco.kaptam metformint amitöl elsö hónapban megjött a menzim.és utána is szinte napokra pontosan .11kg fogytam.és a 4hónapban spontán sikerült a baba.ugy hogy elötte két héttel abbahgytam a metet...és elsö gyerekem 4év mindenféle próbáloükozás után második lombikra sikerült....pcot is lehet kezelni...és nem mindenki vár évekig.
2018. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5 éve derült ki a PCO-m. Túlsúlyos voltam, olyan inzulinszintekkel hogy kiakadt a labor, pajzsmirigy-alulműködéssel, durva hajhullással, elmaradó menstruációval...ahogy csak kell. Inzulinszintcsökkentő gyógyszer, pajzsmirigyhormon-pótlás, egy kazal vitamin, életmódváltás (én azóta paleozok), a sport bevezetése az életemben. 20 kilót fogytam, beállt szépen a menstruációm, visszanőtt a hajam, boldog voltam. Magyarán simán ki lehet jönni belőle megfelelő akarattal és önuralommal. Engem is az vezérelt, hogy szerettünk volna majd babát és addigra rendbe szerettem volna jönni, mire elkezdünk próbálkozni. Még nem terveztük a picit kb. egy évig, de a legnagyobb megdöbbenésünkre összejött, ráadásul a ciklus első napján...így hát várjuk szeretettel, ugyan kissé felborította az életünket :)
2018. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!