Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi diabeteszben...

Terhessegi diabeteszben szenvedöktöl kerdeznem, Ti mit esztek, küldenetek ötleteket?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg zöldség, gyümölcs, hús. Pl:

Töltött cukkini, lecsó, én próbáltam, és nem lett magas a cukrom a rizstől, krumplitól sem. Ált. husi valamilyen zöldséggel. Nagyon fincsik.

2010. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én kb két hónapja csinálom sajnos ennek ellenére kezd felmenni a cukrom. De ami nekem bevált igaz nem mindenki bírja: Husi!!!! Reggeli: tojásrántotta, abonett,paradicsom. Tizórai: alma,korpovit keksz, vagy kefír. Ebéd: Valamilyen zöldséges leves,húsleves, sült hús mellé ha panír nélkül van a húsi akkor mehet kis rizs, vagy krumpli ha paníros a hús akkor zöldségköret. Uzsonna: 2 dl tej (vizsgázni kell vele mert felviszi a cukrot délelőtt nem is lehet inni), gyümölcs, abonett felvágottal- vajkrémmel. Vacsora: virsli,debreceni, grillkolbász, abonett, tej diétás joghurt. Én kb ezeket szoktam enni. A husikat azért szeretem mert azt lehet enni és laktató. ami mehet még mackósajt,egyéb sajtok. ubi, savanyú káposzta. A gyümölcsökkel viyázni kell mert elég sok olyan van amiben sok a cukor, zöldségekre is figyelni kell.

2010. jún. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket...nektek mennyire magas a vercukor erteketek?
2010. jún. 23. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a terheléses 8,2 volt. . Mármint a vérvétel eredménye. Azután amikor mérten evés után 1,5 -2 órával 6 körül volt. nagyon figyeltem, mit eszek, és nem volt gond.
2010. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem a kórházban (Margit) adtak mintaétremdet, 200 grammos CH diétán voltam az utolsó 3 hónapban.

Még tápl. naplót is kellett vezetni.

Semmi, amiben cukor van (mindig nézni, higy vane-e benn cukor,ami light, abban többnyire van, olyat kell venni amire az van Írva, hogy cukorbetegk iis fogyazsthatják.

nagyon sok puding, johgurt és köl termék ven már.


[link]


[link]


[link]


Nem tudom hány garmmos diétán vagy, de tudsz variálni.

2010. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én a végén már undorodtam a hústól, annyit ettem, hogy ne legyek éhes, amúgy sem voltam/vagyok nagy húsevő

előző

2010. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni GLXY-os kenyeret(aranycipó, spár), azt eszem reggelire és vacsira. Zöldséggel, sajttal, felvágottal, esetleg tojásrántotta, tükörtojás.

Tízóraira én ált. gyümit eszem pl. meggy, mert annak alacsony a cukortartalma, vagy sajtszelet korpás keksz stb.

Ebéd: leves zöldséggel, nem burgonyával és tésztával, husi salival, vagy főzelék nagyon óvatosan a rántással. De csináltam már mindent bele rakott zöldséget, leöntve tejföllel és reszelt sajttal és azt megsütöttem, finom volt. Volt hogy darált húst is tettem bele.

Uzsi kb ua mint tízórai. Vacsi kb ua. mint reggel. Nekem van utóvacsim is, arra is gyümi vagy kefír esetleg pár db korpovit keksz.

2010. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!