Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dokim szerint kisebb a...

A dokim szerint kisebb a babám mint kellene. Szerintetek ez nagy eltérés? Aggodnom kellene?

Figyelt kérdés

Mindig kisebb 4-5 nappal az eddigi uh-ák szerint. Eddig nem is volt gond, nem szólt az orvos.

Viszont most azt mondta hogy ugye menszesz alapján 25+4napos vagyok, de a magzat 24 hetesnek felel meg kb.

Ő azt mondta hogy szerinte ez nem jó és hogy ez nem megfelelő fejlődés. Meg még pluszba kissé szemcsésnek látta a méhpelényemet, és azt mondta menjek el egy keringési vizsgálatra hogy a lepény mennyire táplálja a babámat.


Sokat olvastam és már összezavarodtam hogy egy ilyen esetben ez gondot takar? Volt valaki már így?


Egyébként előtte 21hetesen voltam nála ott 20hetesnek felelt meg majd most rá 1 hónapra és 4napra 24 hetesnek felel meg 25+4naposan. Szóval fejlődik csak talán nem olyan nagy ütembe.


Hétfő megyek erre a keringés vizsgálatra.


2018. okt. 26. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jaj, plusz mínusz 1 hét senkit nem izgat...
2018. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos az orvosom elégé megijesztet mert azt mondta hogy szerinte baj, mert nem jó ütemű fejlődést mutat. Pedig kb másfél héttel kisebb. Másrészt azzal volt gondja hogy elkezdett érni a méghlepény,szerinte az nem jól látja el a babát.
2018. okt. 26. 17:07
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Önmagában egy het eltérést mas orvos szerintem szóvá se tenne. Nem lehet hogy elmegy szabira amikor ki vagy irva és előbb meg akar csaszarozni hogy megkapja a penzt??
2018. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, de inkább ez legyen a dologba.

Hétfő kiderül végülis van e alapja, korházba végeztettem ezt a méhlepény vizsgálatot.

Nem értem akkor ő miért ijeszgetett ennyire, hogy ez nem normális és hogy hamarabb fog születni a baba és kissúlyal ezt is mondta.

Tény hogy több mint 1 hettel van lemaradva de nem 2vel. És azt olvastam 1-2hét ami belefér

2018. okt. 26. 17:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Ő a szakember valószínűleg jobban ért hozzá mint mi

Lehetséges hogy az eltérés mögött valóban a méhlepény érését hogy elégtelen működését látja


Az én dokim is megijesztett hogy kicsi a babám

De nekem két és 1/2 7-tel maradt le

Úgyhogy a 12. heti ultrahangon stimmelt


Gyógyszert szedtem Diaphylint - hörgőtágító, javítja a keringést


3000 g-mal született a babám

2018. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

hát azért a dokik szava sem szent. 2 példa rögtön a családomból:


a nagyobb gyermekemre az első doki akit felakartam kérni, azt mondta 8 hetesen hogy valószínű elhalt mert nem fejlődik, nem akkora mint egy 8 hetesnek kellene lennie...annyi esze nem volt hogy esetleg nem a ciklus közepén fogant és ez lehet a gond....az utódjának az volt az első kérdése hogy hány naposak a ciklusaim, mondtam hogy szabálytalanok és emiatt végig úgy kezelt, hogy a kiírthoz képest 2 héttel később fog születi. Így is történt, 42+5 naposan császározott meg, és egyáltalán nem volt még meszes a méhlepény, a magzatvíz is tiszta volt. 4 éves egészséges.


A nővéremet úgy a 30. hét környékén azzal fektették be, hogy a kórházi uhn 1800 grammnak mérték, rá két nappal a magándoki meg 2800! grammnak. Kihozták hogy túl gyorsan hízik és befektették őt az SE-re, és ott kellett maradnia egész a 40. hétig...


na ilyen barmok tudnak lenni. Jelenthet rosszat is az eredményed, de a 4-5 nap szerintem kb semmit nem számít.

2018. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ja és persze nem hízott 1 kilót két nap alatt, csak rosszul mért...ráadásul a magán mért rosszul. és ezzel a kis baklövéssel laza 10 hét táppénz és kürházban fekvés - szegény tesóm nem is tudta átélni a készülődés, babavárás örömét.
2018. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem vegig 1,5 héttel kisebb ertekeket mertek aztan vegre belatta a doki hogy nekem van igazam és azért kisebb mert olyan hónapban fogant amikor kb 23. napon volt peteérésem..40. Heten korrigalt 38+4-re...szánalmas orvosok vannak.
2018. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem dohányzol esetleg?
2018. okt. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, nem is dohányoztam. A környezetmbe se dohányzik senki. Mióta tudom hogy babát várok kifejezetten oda figyelekq mindenre. Azt mondta a doki hogyha tényleg a méhlepény a gond akkor senki nem fogja tudni megmondani az okát nekem, mivel rendben minden (vérnyomás,cukor)
2018. okt. 27. 06:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!