Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt, mi a legjobb...

Terhesség alatt, mi a legjobb szer vagy módszer a fejfájás csillapítására?

Figyelt kérdés
11. hetes terhes vagyok, viszont rettenetes migrénem van. Átlagba ez két nap, és utána elmúlik, de amíg tart, lépni se tudok a fájdalomtól.Elmentem patikába ahol azt mondták, hogy az első 3 hónapba nem szedhetek semmit. Amíg nem voltam terhes akkor is kombinált fájdalom csillapítókkal tudtam kordában tartani. Vagy ez olyan, hogy ilyenkor végig kell szenvedni?

2018. nov. 3. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Panadolt be lehet venni terhesen, nekem jó is szokott lenni, de ahogy írod, ez nem sima fejfájás, hanem migrén, kétlem, hogy elég lenne :(
2018. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Próbáld ki a panadol/algopyrin+nospa+b6 kombinàciót. Ezt egyszerre. Egyből, ahogy kezdődik!
2018. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Panadol.

Ami még nekem segíteni szokott a borsmenta. Kenek egy kicsit az orrom alá vagy a párásítóba teszek pár cseppet.

2018. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12. hét után már más lesz a helyzet, több gyógyszert lehet szedni, én algopyrin-t kaptam legtöbbször, az sem túl erős.
2018. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt migrénem az elején, de még tegnap is, pedig már a 21. hétben vagyok. Tegnap pl. az használt este, hogy besötétítettem, teljes sötétségben voltam és kiiktattam minden hangot, de már ott jártam, hogy máskor erre fejfájáscsillapítót veszek be, mert ha nem, akkor hányás a vége. Tegnap ez bejött, hajnalban ébredtem fel, akkor már nem fájt a fejem. Egyébként is úgy vettem észre, hogy fénynél mindig jobban fáj ilyenkor. Én nem merek bevenni gyógyszert, pedig a baba előtt a migrénes fejfájásaim kb. 80%-a tényleg hányással ért véget. Amúgy ha ez gyakori, akkor szerintem megkérdezheted a nőgyógyászod is, hogy mit szedhetsz rá, de a panadolról én is hallottam, hogy lehet.
2018. nov. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos hányás lett a vége. :( Viszont nem értem, hogy a patikus miért mondta, hogy semmit nem szedhetek. Rákérdezek majd a dokimnál is. Pedig az ember azt hinné, hogy a gyógyszertárban is kaphat választ egy ilyen kérdésre.
2018. nov. 3. 23:18
 7/14 anonim ***** válasza:
Védőnőm szerint is lehet 1 szemet, azt mondta attól nem lesz baj, de igaz, hogy nem jó a gyógyszer.
2018. nov. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem a Migrastick vált be anno
2018. nov. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
advil ultra forte
2018. nov. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vizes ruha tarkóra homlokra.

Valamint a Wick vaporub-ot kentem a halantekomra s az orrom alá s ez is be vált.

Én is eros migrenes vagyok amiota terhes vagyok ket hetente 4-5 napig tart a migrenem...

A nőgyógyászom szerint igyak sok folyadekot plusz zold teat.

Pluszba a parom szokta masszirozni a fejem, tarkom, halantekom mivel ezzel serkenti a verkeringest igy enyhulni is szokott a fajdalom.

Remelem tudtam segiteni. :)

14 hetes kismama

2018. nov. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!