Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek született meg a picibabá...

Kinek született meg a picibabája 30 hetesen?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat görcsölök és a dokim szerint előbb meg lesz a kicsi, ezért szeretném tudni azt hogy miben más ilyenkor a szülés, illetve a baba megfigyelése. Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 26. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia a szülés semmiben nem különbözik ugyanúgy tágulsz vagy esetleg el folyik a magzatvíz ez normális időben is mindenkinél másképp indul meg, talán annyi a különbség hogy mivel ilyenkor úgy 1,5 kilós egy baba könnyeben kitolod de hát ez érthető nem mindegy hogy 1,5 vagy 3,5 kg ,a babát viszont mindenképp másképp látják el mivel 36 hét alatti babák hivatalosan a súlyuktól függetlenül koraszülöttnek számítanak ezért inkubátorba kerülnek és amíg elérik azt a súlyt és hetet ami már nem koraszülöttnek számít ott is maradnak nem tudom hol laksz de ha van a helyi kórháznak koraszülött osztálya ahol el tudják látni akkor az a jobbik eset ha nincs akkor fel kerül Pestre és ott látogathatod azt nem tudom biztosan hogy lehetel-e bent fekvő van néhány ismerősöm aki csak látogatni járhatott fel de nagyon aranyosak és telefonon bármikor érdeklődhetsz ja és ha beindul a tejed akkor ha lefejed és elteszed hűtőbe mikor mész hozzá elviheted és azzal etetik hát talán ennyi de azért szorítok hogy még sokáig kibírjátok egyben legalább még 1,5 hónap és akkor már nem kezelik koraszülöttként kitartást kívánok 29 hetes km
2010. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne stresszelj!!!! Az, hogy előbb fog megszületni, jelentheti azt is, hogy nem a 40. hanem a 37-38. héten. Akkor meg már nem is lesz koraszülött!!! Barátnőm 35. hétre szült, és teljesen jól volt a kicsi, inkuba is csak 1 napra tették.Ha előre látják, hogy meg fog indulni a szülés idő előtt (és most itt a te 30. hetedről írok), és van rá idejük, akkor adnak majd tüdőérlelő injekciót. Ez esetben nagy reménnyel nem lesz szüksége lélegeztetőre. (legalábbis a nagyfrekisre nem, ami azért elég durva) Biztosan inkubátorba kerül, ahol addig tartják, amíg valamennyire meg tudja tartani a testhőjét, és nincs egyéb speciális ellátásra szüksége. Hazaadni általában akkor szokták, ha eléri a 2 kg-ot. Az én fiam 28 hétre született. Most 1 éves, és teljesen jól van. Pedig még egy súlyos agyvérzést is kapott, de azt is kiheverte. Nagyon strapabíróak ezek a pinduri emberkék.


Szóval nyugalom és "beszéld" meg a pocaklakóddal, hogy legyen türelemmel! :-)))

2010. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is azt mondta a dokim, hogy előbb fog jönni a babám. Holnap lépek a 38.hétbe. Folyamatosan vannak méh öszzehúzódásaim, de még mindig egyben vagyunk. Minden Nstn azt hiszik, hogy vajúdom. Ne aggódj te sem nem lesz gond!
2010. jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is 30.hétre született 1360 grammal,8 hétig voltunk kórházban ,2770 grammmal jöttünk haza,egészséges 16 hónapos kisfiú,aki 9 hónapos koráig szopizott.1 évesen volt 9200 gramm,14 hónaposan elindult.most pedig 16 hónapos és 10300 gramm.változó hogy ki mennyi ideig van lélegeztető gépen,mert volt egy csaj ő is 30. hétre szült és 2 napot volt a babája lélegeztetőn,mi pedig 10 napot ő 1400 grammal született,szintén fiú.Ők 2 héttel hamarabb mentek haza a kórházból.Gyakorlatilag a kórházban éltem a babámmal.A szülés az lehet, hogy könnyebb,de a vajúdás ugyanaz mintha 4 kg-os baba születésénél.Esetleg a kitolás könnyebb.Na de lelkileg....
2010. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A doki amikor azt mondta, hogy előbb meg lesz a kicsi, akkor hozzá tette azt is, hogy valahogy ki kéne bírni a 37. hétig. Nekem van már egy másfél éves kisfiam és mellette elég nehéz pihenni. Köszönöm még egyszer a segítséget. Jó egészséget kívánok mindenkinek.
2010. jún. 27. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!