Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyikőtöknek volt pozitív...

Melyikőtöknek volt pozitív toxoplazma eredménye? Lett valami baja a babátoknak? Megbízhatóak a gyógyszeres kezelések?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok, most jött meg a toxoplazma eredményem és úgy néz ki, hogy aktív fertőzött vagyok. Igaz kétes pozitívra írták, de eléggé magasak az eredmények. Hétfőn lesz meg a második vérvétel eredménye, de nagyon félek, hogy valami baj lesz, mert olyan sok minden rosszat olvastam róla. Nem árt a babának, ha antibiotikumot ad az orvos?
2008. nov. 6. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon fontos, hogy véletlenül se aggódj, és főként ne olvass utána! Ezt tapasztalatból mondom. Idén decemberben született meg bátyámék gyönyörű és egészséges kislánya, most lesz egyéves. A lényeg, hogy anyukájának aktív toxoplazma fertőzése volt, és kb. annyi idős terhes volt, mint te, amikor kiderült neki. Agyonra aggódtuk magunkat a terhesség alatt, pontosan azért, mert annyi mindent írnak róla... Sógornőmnek végig antibiotikumot kellett szednie a terhesség alatt, ami egyáltalán nem káros a babára. Sokszor volt tőle hasmenése, de ennyi volt az össz kellemetlenség! Ezen kívül többször ultrahangozták a babát, születése után pedig többször vettek tőle vért, és a szemét vizsgálták. A rengeteg aggódást leszámítva NEM LETT SEMMI BAJ, úgyhogy szedd a gyógyszereket, amit írnak, és élvezd a babavárást!

2008. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!