Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen mit javasoltok...

Terhesen mit javasoltok inkább? kádban fürdés vagy zuhanyzás?

Figyelt kérdés
valamint még egy dolog!:-)holnap megyek dokihoz és akkor mondja meg hogy hány hetes vagyok mert a múlt héten azt mondta hogy még nem látta!arra lennék kíváncsi hogy a medencében való fürdést meg a strandolást most kerüljem inkább?bocsi a sok kérdésért de nagyon nehezen jött össze a baba és úgy vagyok vele hogy jobb félni mint megijedni!köszi előre is!
2010. jún. 28. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok!!

Medencés vizet inkább kerüld a fertőzések miatt, a meleg vizes gyógyfürdő sem jó. Tenger, Balaton illetve tiszta természetes vizek strandolásra jók. Inkább zuhanyzás mint kádfürdő. Ha mégis kádfürdő, akkor nem sokáig és nem meleg vízben.

2010. jún. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Erről megoszlanak a vélemények.Én pl. kádban fürdök mert jobban szeretek mint zuhanyozni.Ha majd később nyitva lesz a méhszáj akkor csak zuhanyozni lehet.Vannak akik a teljes idő alatt inkább zuhanyoznak.A forró vizet viszont mind két esetben kerülni kell.A strandolásról meg én úgy vélekedem hogy ezt a nyarat kibírom fürcsizés nélkül mert én aggódom,de sokan vannak akik fürdenek akár tóban akár medencében.Amúgy úszni nagyon szeretnék elmenni majd úszodába,de úszótamponnal fogok csak bemenni a vízbe.Az a biztos ha erről megkérdezed a dokidat.Szép nyarat és kellemes babavárást.

22+5hkm

2010. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Zuhany ajanlottab, de a furdes sem tilos, csak ne legyen forro a viz es ne tartson sokaig. A strandot pedig tenyleg jo lenne kerulni, mert magas a fertozesveszely. A 12-dik het utan mar nem kell majd vigyaznod ennyire, de addig nagy a veteles kockazata.
2010. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én zuhanyzok, pedig a fürdés híve vagyok. strandon szerintem kerüld a medencét (csúnya, de gondolj bele sokan belevizelnek, és terhesen nagyobb a fertőzésveszély, fertőtlenítés ide vagy oda. a természetes vizekben fürdést jobban ajánlják, ha már fürdeni akarsz szerintem inkább ott.

de tényleg megoszlanak a vélemények.

2010. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat rendesek vagytok nagyon!
2010. jún. 28. 19:50
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem a dokim tanácsa az volt hogy kádban fürdés nem szabad a meleg víz vérbőséget okoz különösen korai terhességnél ez nagyon veszélyes tehát csak zuhany ,strandolás ok de csak langyos vízbe tehát olyan 28fok körüli az sem jó ha túl hideg mert hamar megfázhatsz előtte és utána használj canesten kenőcsöt a fertőzések ellen ,és természetesen a termálfürdők nem ajánlatosak először is azért mert nagyon meleg a víz aztán meg olyan ásványi anyagokat tartalmaznak amik terhesség alatt nem ajánlatos fürdőzés formában gratula a babához és ezeket a kérdéseket mindenképp kérdezd meg a dokidtól is mert azért minden terhesség más és mi itt az oldalon nem tudjuk hogy a te terhességednél mit lehet és mit nem
2010. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Természetes víz és zuhanyzás a legjobb:)
2010. jún. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és az mitől lehet hogy a doki azt mondta múlt héten hogy még nem tud biztosat mondani csak jövő héten (holnap) néztem ilyen terhesség kalkulátorokat és azon az jött ki valamelyik nap hogy 5 hetes és 3napos vagyok!ezt a doki akkor még nem láthatja?
2010. jún. 28. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:
ilyenkor még nem szokott szívhang lenni ezért van olyan doki hogy nem biztat előre és attól is függ hogy mikor volt a peteérés lehet hogy menzesz kimaradás után 5 hetes vagy de ha később mint félidő volt a peteérésed akkor bizony nem sok mindent lát én már 6 hetes voltam menzesz kimaradás alapján de a babóca csak 4 hetesnek felelt meg még éppen csak egy kis gesztációs gyűrűt látott ami már azt jelentette hogy lehet belőle terhesség azóta is legalább egy héttel kisebbek vagyunk de jól :-)))
2010. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
gratulálok!nekem pontosan általában fél időben szokott lenni pete érésem!
2010. jún. 28. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!