Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 100%ra biztos hogy ki az...

Ha 100%ra biztos hogy ki az apja a születendő gyereknek, akkor az apa megteheti e azt hogy nem adja neki a vezetéknevét, még ha az anya azt akarja is minden áron?

Figyelt kérdés
apaságit még nem írta alá. Esetleg bíróságon keresztül rá lehet tetetni az apa vezetéknevét még ha ő nem is akarja??
2010. jún. 28. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem, de minek akarod, hogy a gyereked egy olyan ember vezetéknevét viselje, aki még csak el sem ismeri, és nem akarja adni a nevét??
2010. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van. Amúgy bírósági úton valóban elérhető a dolog, ismerek egy nőt, aki hasonló cipőben járt. De minek ez az ostoba herce-hurca? Egy ilyen férfi nem érdemli meg, hogy a nevén legyen egy gyerek!
2010. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Az apasági ezért is készül, hogy majd az lesz a baba vezetékneve.
2010. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és ha az apa az istenért se hajlandó aláírni?
2010. jún. 28. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Te az apa vagy, ugye? Már kérdezted ezt ma.

Ha nem irod alá az apaságit, akkor utólag szerintem (mikor rádbizonyitotta a DNS, hogy te vagy az apa), nem hinném, hogy megváltoztatják a gyerek vezetéknevét. De ez nem biztos...

2010. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
nem értem én sem miért akarod annyira a vezetéknevét neki adni. Én most jutottam pont arra, hogy nem adom neki a vezetéknevét, pedig az esetünkben szeretné a nevére venni, csak éppen nem érdemki meg. A gyerektartást így is köteles lesz fizetni, ha megkapja a nevét a gyerek, ha nem. Járj utána ügyvédnél a dolgoknak. Szerintem sem érdemli meg egy ilyen pasi, hogy az az ártatlan kis ember az ő nevét kapja. Én nem eröltetném. Tojd le a fejét, majd megbánja és ha utána szeretné a nevére venni már fizetnie kell majd érte.
2010. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodj már meg, akaratod ellenére nem fogja a baba a te nevedet kapni ha te nem akarod!
2010. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom miért kell ezen a férfiaknak lovagolni, hogy nem adják a nevüket a gyereküknek! Ettől ő jobban fogja magát érezni? Nem az anyával tol ki, hanem a saját gyerekével, még ha ő nem is akarta. Ha aláírja az apaságit, akkor sem köteles a nevére venni a babát. Nekem is folyton ezt hangoztatta a baba apja, akinek szintén nem kell a saját gyereke, de engem már ez nem érdekel ha nem veszi a nevére, akkor nem. Inkább fizet egy olyan gyerek után aki még a nevét sem viseli? Sok buta ember van...

36 hetes kismama

2010. jún. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Kívánom hogy ez a névmizéria legyen az életedben a legnagyobb gond:)

Én sem nagyon értem hogy miért a gyerekkel "cseszel" ki, ő nem tehet semmiről, nagyon megalázónak fogja érezni hogy a szülei nem is akarták, az apja még a nevét sem akarta neki adni, ez egy kamasz-gyereket nagyon-nagyon fog bántani. Inkább legyél büszke a gyerekedre, próbálj meg minél szorosabb viszonyt kialakítani vele, sosem tudhatod mit hoz a jövő. lehet hogy soha többé nem lesz gyereked. A felnőttek vitája itt most mellékes kell hogy legyen!!!!!!

2010. jún. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Nem utólag kell gondolkodni azon, hogy kinek a nevén van a gyerek, kedves apuka, hanem akkor kellett volna gondolkodni, amikor védekezés nélkül elmentél egy másik nő testében. Ilyenkor ez már csak felesleges púder. Apa vagy és ezen egy vezetéknév qurvára nem változtat, csak a nyilvánvaló felelőtlenséged újabb bizonyítéka, hogy még a következményeket sem vállalod fel a tetted után. Én biztos azért harcolnék, hogy közöd se lehessen hozzá! L27
2010. jún. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!