Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Borzalmas vérkép a 7. hónap...

Borzalmas vérkép a 7. hónap végén, mitől?

Figyelt kérdés
Eddig minden teljesen normális volt, most 8 csillag van az eredményemben, ezek között számomra érthetetlen módon magas a koleszterin, amit végképp nem értek, hiszen egészségesebben táplálkozom most, mint eddig bármikor. Másoknál is fordul ilyen elő?
2010. jún. 29. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt sok minden változik a vérképben élettanilag. A normálértékek beállításán viszont nem változtatnak, hiszen egy laborban egyaránt vizsgálnak terhes és nem terhes pácienseket is.

Nem tudom, mikre kaptad a csillagot, de írok néhányat, ami élettanilag magasabb terhességben: koleszterin, triglicerid, fehérvésejtszám, süllyedés.

Ami gond lehet, ha magasabb: májfunkciók (ldh, gt, gpt stb, vesefunkciók (karbamid, kreatinin, ...). Ami akkor gond, ha sokkal alacsoinyabb: thrombocyta, vörösvértest, hemoglobin.

Remélem, segítettem.

2010. jún. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszod, nincs nálam a lelet, de a fehérvérsejt, koleszterin, triglicerid, monocita biztos hogy meg volt jelölve, hogy magasabb.
2010. jún. 29. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


nekem mondta a védőnőm, a dokim sőt még a körzeti orvosom is hogy a koleszterin és triglicerin magas az nem gond. terhesség alatt megemelkedik!!! én is egésszégersen étkezem, mégismagas és én sem értettem. de azt mondták nem gond!

egy picit nekem is magas volt a fehérje is, valami kis gyulladást jelez, nekem éppen volt is. ha nagyon eltérő akkor kell csak inkább ijedezni.


a dokid úgyis alaposan átnézi.

2010. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A koleszterined valószínűleg akkor is magas lenne, ha párolt zöldségen élnél, terhesség alatt egy nagyon gyakran előfordul.
2010. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!