Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozat?

Apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés
Ha a baba születése után intézem az apaságit az gond?Hogy müködik? Valakinek van benne ismerete?
2010. jún. 30. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Probáld meg szülés előtt, nem tat sokáig.

A te nevede kerül majd a baba nem apukáéra és sokba keül új papirokat csináltatni.

2010. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A baba születése után már nem elegendő az apasági nyilatkozat. A gyerek automatikusan a te nevedet kapja, így a szülés után közig eljárást kell kérelmezned, névváltoztatás iránt. Utána jó sok pénzért kicseréltetheted a gyerek valamennyi okmányát.

Tényleg érdemes előtte intézni, mert utólag nagyon költséges, és rengeteg időbe telik.

2010. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Off:Mennyi idővel kell a szülés előtt elintézni?Ráér az utolsó hónapban vagy inkább előbb?
2010. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most beszéltem közjegyzővel és azt mondta értelmetlen most kikérni mert lehet ha megszületik a baba akkor mégegysezer ki kell kérni. Igazábol én sem értem.
2010. jún. 30. 11:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a betőltött 6. hónaptól lehet apaságit csináltatni.Valami olyan indokot mondtak, ogy ha koraszülés lenne akkor már esélyesebb hogy a baba életben marad...
2010. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Közjegyzővel? A közjegyzőnek ez nem feladata, az anyakönyvvezető adja ki. A közjegyző max. igazolást ad arról, hogy nem vagy házas, és nem állsz bejegyzett élettársi kapcsolatban sem. A közjegyző könnyen beszél, de sajnos téved (nem is a feladata ezeket a dolgokat tudni). Elég az utolsó hónapban intézni, én is 36 hetesen csináltattam.
2010. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen a segítségeteket . Szép babavárást mindenkinek
2010. jún. 30. 11:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Augusztusban szültem,de mi már áprilisban megcsináltattuk az apaságit.Semmibe nem tartott,bementünk az anyakönyvi hivatalba,20 perc után már jöttünk is ki,és kész volt minden.

Jobban jársz,ha tényleg előtte megcsináltatod,mert utána sokkal drágább és időigényesebb lesz a babát az apjára íratni..... Ne sajnáld a félórát erre!

Boldog Babavárás Neked.

2010. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!