Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Toxoplazmozisom negativ...

A Toxoplazmozisom negativ lett. Mire figyeljek hogy ne kapjam meg? Mit nem ehetek?

Figyelt kérdés

9 hetes vagyok.Voltam toxoplazmozis szűrésen(vérvétel) ami azt mutatta ki hogy még nem estem át rajta.Mire figyeljek?Mit ehetek?Szalámit lehet?Pl löncs szalámi vagy bajai ,turista?

Létszi segitsetek mert megijedtem ettöl!Köszi


2010. jún. 30. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
A toxoplazma fertőzést csak macskától lehet elkapni, konkrétabban a macskaürülékkel való érintkezéstől. Ha van macskád ,arra figyelj, hogy ne te cseréld az almot, simogatás után kézmosás ilyesmi. Ha nincs macska a közeledben, akkor semmi tennivaló nincs erre vonatkozóan.
2010. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, a toxoplazmózist nem csak a macsakürülék terjeszti, hanem a nyers hús, illetve a nem megfelelően megmosott zöldségek, gyümölcsök. Igazság szerint ezektől hamarabb el lehet kapni, mint a macskától. Szóval csak annyit kell tenned, hogy jó alaposan megmosol mindent, és a húst jól süsd vagy főzd meg, mielőtt megeszed. Ja és gyakori kézmosás! Nekem azt mondta a doki, hogy szalámit nem lehet, mert az is nyers.
2010. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szia én 37 hetes vagyok nekem 5x vették le, egyszer negativ, egyszeer emelkedett, egyszer kétes maz erdm,ény, a védönöm se érti, én se, világ életemben voltak kutyák macskák hörcsögök velem, és bevallom a zöldséget se mindigmosom meg..
2010. jún. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Hát akkor vigyázok meg nem eszek szalámit inkább.
2010. jún. 30. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is negatív lett a toxoplazma, pedig hosszú évek óta van macskám. A nyers hússal kell vigyázni, viszont pár napos fagyasztás után már az sem veszélyes. Illetve, a mosatlan zöldség-gyümölcs, mert az is érintkezhet a macska ürülékével. Szalámit én ettem végig.
2010. júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Azért ha még tudtok válaszplhattok!Köszi
2010. júl. 1. 14:22
 7/10 anonim ***** válasza:
szegény macsek, nem ő a fő terjesztő. nyers hústól, ha nem mosol kezet utána, mosatlan zöldség gyümölcs
2010. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igaz , hogy nyers hússal is terjedhet, de a legfőbb terjesztője igenis a macska. Nem bántom a cicusokat, nekem is van, én is csináltattam toxoplazma szűrést pont ezért, sőt, állatorvossal is beszéltem erről. Eygébként itt is olvasható:

[link]

2010. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

nagyon hasznos volt!

2010. júl. 5. 18:26
 10/10 gondoska válasza:
2012. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!