Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hány évesen szülte az első...

Ki hány évesen szülte az első gyerekét? Véletlen, vagy tervezett?

Figyelt kérdés
Már csak azért érdekel mert a körülettem élő ismerőseim közül, volt osztálytársak, barátok kb a 3/4ének van gyereke, van aki 16-18 éves , van amelyik most esett ki elvonóról de most épp tökéletes anyát játszik. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni hogy egy gyerek szüljön gyereket. Amikor látom a 18 éves lányt akinek egy k*rva érettségije nincs, de gyeerek ott van a karján, fogalma sincs hol a gyerek apja, a szülei vigyáznak a gyerekre mert ő buliba megy meg barátokkal is akar lenni stb..
2010. jún. 30. 15:26
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
0%
100000000000000000000000000 !!!
2010. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem másokból kell kiindulni.

Gondolj bele ki fogja rád nyitni az ajtót 60-70 évesen az aki már akkor is 50 éves lesz vagy az akit felelősségteljesen tisztességgel neveltél fel....


én is tudtam volna 18 évesen szülni de tudtam már akkor is hogy a pasi a gyereke első születésnapjáig se birta volna önuralommal és türelemmel -


inkább vártam és 29 évesen lettem anya.

2010. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen született az első, aki nem volt tervezett baba. a kórteremben én voltam a legidősebb elsőbabás anyuka. másodikat 32 évesen, ő tervezett volt és szintén mindenki fiatalabb volt nálam.
2010. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen szültem az első faimat, aki most 2 éves. Természetesen tervezett baba volt, mint ahogyan a második is. Most 27 vagyok, és most múlt 6 hetes a kissebbik fiam.:)
2010. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Szerintem a "megfelelő" kor az olyan 25-35 ig, ez az én véleményem, mert úgy érzem hogy addigra már tudsz mérlegelni, képes vagy egy másik életet úgymond írányítani,felnevelni. :)
2010. jún. 30. 15:35
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 27 évesen fogom szülni októberben az első gyermekem.Nem terveztük.Amúgy szerintem nem az érettségi vagy a diploma tesz valakit jó anyává.Nem tudom hogy te ezt miért gondolod így.18 évesen is lehet valaki jó,felelősségteljes szülő és 30 évesen is lehet rossz,felelőtlen szülő.Nem hiszem hogy ezek a dolgok befojásolják.Ha úgy alakult volna hogy hamarabb esek teherbe akkor is megtartottam volna és akkor is valószínüleg szerető és odaado annya lettem volna mint ahogyan most is az leszek.Amúgy nekem sincs érettségim!Van egy szakmám,elég jó munkahelyem,lakásom és egy szerető társam aki szintén munkás ember.

Amúgy te hány éves vagy?

23hkm

2010. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
félre értettél, nem kell hozzá érettségi , viszont, megszüli a gyereket 18 évesen képzettsége nincs, és nem egy olyan imserősöm van aki mondta hogy majd gyerek mellett megcsinálja... hát kb 10-ből ha 2, és a többi most ott van húszon x évesen és munkanélküli, nem tudja a biztos megélhetés nyújtani a gyerekének, örökké nem támaszkodhat a szüleire szerintem, és képtelenek talpra állni, persze vannak kivételek nyilván, de én akkor sem hiszem hogy egy tinédzser fel tud nevelni egy gyereket.. visszatérve tehát, iskola nélkül, érettségi nélkül ma már elbújhatsz a föld alá , a semmibe szüli a gyereket ,én így gondolom.
2010. jún. 30. 15:42
 8/32 A kérdező kommentje:
amúgy 19 vagyok, te pont akkor a szerencsések közé tartozol hogy van munkád :)
2010. jún. 30. 15:43
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
én hétfőn töltöm a 21.évemet és 7 hetes kismama vagyok, és igen mérlegeltünk előtte, terveztük!5 éve vagyunk együtt van szakmám, és én úgy gondolom nem felelőtlenség...
2010. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%
32, tervezett
2010. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!