Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keton, fehérje a vizeletben,...

Keton, fehérje a vizeletben, mennyire veszélyes, mit jelent?

Figyelt kérdés
A háziorvosnál voltam ma,mert beteg vagyok,és tegnap iszonyat fájt a vesém,derekam is.Ott helyben csinált egy gyors vizelet tesztet,amibe keton,és fehérje volt.Mondta fel vagyok fázva,antibiotikumot irt fel,Aztán a végén azt mondta,inkább még ne kezdjem el szedni,mert ilyenkor az első 3honapban nem szívesen adnak gyógyszert,11hetes vagyok.Probaljam meg a kamilla teát,az is jól kitisztítja a vesét, de amint fájdalom jelentkezik,akár pisilisnél,kezdjem el szedni.Szerencsere nem fáj,próbálkozok a kamilla teával.Viszont nem vagyok nyugodt, nem e veszelyes a fehérje a vizeletben,Nem e kell mindenképp kezelni.A másik meg a keton,azt el is felejtettem megkérdezni az mitől van benne.Volt valakinek?Mitől lehet?
2019. febr. 5. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Keton tudtommal éhezéstől lehet. Tehát ha hánysz vagy más miatt nem volt étvágyad, vagy ha cukor miatt diétára vagy fogva vagy ha cukros vagy és nem ettél időben... Fehérje utalhat akár toxémiára is, de fertőzésre is - de egyébként is magasabb kicsit terhességben, ezeket az értékeket meg csak tudja a doki. (Vagy a google.)
2019. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fehérje attól is lehet, ha nem törölted jól meg magad és hüvelyváladék is került a mintába. Ezért mondják, hogy mosakodj előtte és középsugaras mintát adj.

Keton éhezéstől is, de ekkor acetonos a leheleted is, de gyakoribb, hogy egyszerűen a kevés folyadékfogyasztástól halmozódik fel.

Ahhoz, hogy biztosan ki lehessen jelenteni, hogy bakteriális fertőzésről van szó: vagy több értéknél kell elváltozás, pl: nitrit, vagy tenyésztésre kell küldeni a mintát.

2019. febr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Éhezni nem éhezek,annyit eszek mint egy ház.. hányni se hanyok egyáltalán.

Cukros se vagyok tudtommal,bár ez a vizsgálat csak a 26.hét körül lesz azt hiszem.Folyasom az eleje óta van,de a nőgyógyászom szerint ez ilyenkor normális.Lehet az került bele a vizeletbe?Mosakodni előtte nem Tudtam,mert fogalmam nem volt hogy elküld a mosdóba vizeletért.Akkor ne aggódjak?A nőgyógyászomhoz 4het múlva megyek csak legközelebb.

2019. febr. 5. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:

hólyaghurut miatt szedtem antibiotikumot, akkor 5-6hetes voltam

fájt a vesém és véreset pisiltam.. maga a pisilés nem fájt

én inkább beszedném a gyógyszert, kezeletlen fertőzés-felfázás is ojozhat vetélést, nyilván olyat írtak amit lehet terhesen szedni :) vese fájdalom nem lenne,ha csak hüvelyváladék került volna bele

2019. febr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt keton es feherje a pisiben, de baci miatt. Kaptam zinnat nevu gyogydzert
2019. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vér egyáltalán nem volt a vizeletemben.A vesém,derekam csak tegnap fájt elviselhetetlenül,ma szinte nem is fájt egyáltalán,max ha sokat kell állnom.Pisilesnel se fáj szerencsére.Lehet felhívom az orvosom és megkérdem tőle mi legyen.
2019. febr. 5. 23:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó napot kívánok.


A keton egy módosult zsírsav amit a máj állít elő amikor A vérből ki fogyott a szénhidrát. Olyanoknak Termeli akik nem tudnak zsírt felvenni pl: agy. A ketont úgy lehet le írni mint egy energiakapszula ami a szénhidrátnál lassabban emésztenek a sejtek és Egészségesebb is.


Előnye: hasznosul a zsír, több energia(de lassabb)


Hátrány: szomjúság (mer a zsír nem tud sok vizet raktározni)


Ez a rövid válasz: Ne foglalkozz vele. veszélytelen

Más problémád van. Halgass az orvosra.

2019. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!