Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozat hogyan...

Apasági nyilatkozat hogyan működik?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk összeházasodva, 6 és fél éve élettársak vagyunk. Mi ennek a menete? Úgy tudom most már bonyolították a dolgokat. Lehet egyszerűbb lenne "gyors" összeházasodni?
2010. júl. 1. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Semmi bonyolult nincs benne ha nem regisztrált élettársi kapcsolatba vagytok.Mert akkor csak bekell mennetek az anyakönyvi hivatalba,és ott kell intézni,kb 20perc és kész.Ennyi:)Személyi kell hozzá a párodnak is neked is,meg a te papírjaid,és egy igazolás arról,hogy állapotos vagy,és a szülés várható időpontja legyen rajta.Ezt a dokidtól kell kérni ezt az igazolást,és ezzel kell majd mennetek.Ha reg.élettársi viszonyba vagytok,akkor kell valami közjegyző is,de ezt már nemtudom,mert mi nem vagyubk reg.élettársi kapcsolatba,úgyhogy nekünk csak ennyi kellett,Pont multhéten csináltattuk meg mi is.(34h)
2010. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szóval mi most megyünk apaságit íratni.

Először is a dokitól kérni kell apaságihoz egy igazolást hogy kb. mikor fogant a bébi.Ide apuka nem kell csak te és kérd a dokitól az igazolást.Majd menni kell a polgármesteri hivatalba vagy van ahol önkormányzatnak hívják.A portástól megkérdeztem hol intézik.Ott kaptam egy nevet egy szobaszámot és bekopogtam.A hölgy megnézte az igazolást azt mondta jó lesz csak még kérnem kell egy hajadonsági igazolást hogy nem vagyok férjnél.Azt egy másik ajtónál kértem természetesen ahhoz sem kell apuka.Aztán ha ez a két papír megvan időpontot adott és apukával kell menni hogy kitöltsék az apasághoz papírt amit majd vinned kell ha mész szülni.Na nagyjából ennyi.

Jó intézkedést!

2010. júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2009. februárjában szültem, előtte intéztük az apasági nyilatkozatot. Bementünk az anyakönyvi hivatalba, kitöltötték a négy példányos papírt amiben az is le volt írva, hogy a születendő gyermeknek milyen formában lesz majd a neve. (Apa vezetékneve+keresztnév, Apa vezetékneve+anya vezetékneve+keresztnév, Anya vezetékneve+keresztnév... azt hiszem ennyi variáció van.

Egyébként most rákerestem, talán érthetőbben le van írva az egész, bár ez is 2009-es iromány, a jelenlegit nem tudom. De a Google a barátunk! :))


"Apasági nyilatkozatot - hivatalos nevén "teljes hatályú apasági elismerő nyilatkozatot" - az anya lakhelye szerint illetékes önkormányzaton (anyakönyvvezetőnél), a bíróságnál, a gyámhatóságnál - külföldön: magyar külképviseleti hatóságnál - lehet tenni, minden esetben személyesen. Szükséges hozzá az apa és az anya személyigazolványa, lakcím-igazoló kártyája és a terhességi kiskönyv.


Az apaságot elismerő nyilatkozatot természetesen nem csak a baba születése előtt lehet tenni, de utána már a névváltoztatási kérelmet is be kell adni, és némileg hosszadalmasabbá válhat az eljárás. A születés előtt tett nyilatkozathoz a fogamzás és a szülés feltételezett időpontját szakorvosi bizonyítvánnyal kell igazolni (ezért is kérik a terhesgondozási kiskönyvet).


A várandós nőt és az apát (lehetőleg) egyszerre hallgatják meg, majd jegyzőkönyvbe veszik az apa nyilatkozatát. Ezt négy példányban aláírják, melyből egyet az anyának a kórházban kell leadnia szülés előtt (egyes helyeken utána).A nyilatkozat alapján - amely így a baba szempontjából gyakorlatilag a házassági anyakönyvi kivonattal azonos értékű lesz - a kicsi így automatikusan az apa vezetéknevét kapja. Innentől ez azt is jelenti, hogy az apának és az anyának közös szülői felügyeleti joga lesz, vagyis óvodai, iskolai beíratáshoz, útlevél igényléséhez, stb. mindkettejük aláírására szükség lesz."


Forrás:

[link]

2010. júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát én ettől bonyolultabbra gondoltam. Ha ilyen egyszerű, hogy nyilatkozik, hogy ő a pici apukája, és veheti is a nevére, akkor lehet nem sürgetem az esküvőt.

Köszönöm a válaszokat!

2010. júl. 1. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!