Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki korán kezdett nyílni,...

Aki korán kezdett nyílni, milyen gyógyszert írt a doki pihenés mellé?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvos magneziumot írt ki, elég nagy dózisban, és azt kellet szednem, és feküdnöm kellett. De még így is a 35.hétre meg lett a kislányom. Teljesen egészséges, és 3150gr, és 52 cm lett. Ha még 5 hétig bent marad, lett volna 5 kg:). De így is megnőtt kint:). Nem is kezelték kora babának, és haza mehettünk 5.napon.
2010. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kriszta pocok ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a 20. héten nyílt ki a külső méhszájam, ekkor c2100 volt az eredményem. Most a 29. héten voltam dokinál, és elkezdett nyílni a középső méhszáj is, szűken, így már c2110 írt a kiskönyvbe a dokim.

Én már a 18. héttől kaptam rá gyszr-t, corinfar tbl-át, ami vny. csökkentő és izomlazító hatású, illetve napi 4 db magnerott tbl-t szedek, és nagyon-nagyon sokat fekszem.

Most a 31. hétben járok már, a dokim azt mondta, hogy a 36. hétig kell kihúznom, és akkor már jöhet a babám.

Te mit kaptál?

szia

30 hetes km.

2010. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kriszta pocok ***** válasza:
100%
Az ELSŐ anyukától szeretném kéredzni,hogy mennyire voltál nyitva, és mikor kezdett nyílni a méhszájad? Mennyit pihentél?
2010. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az elejétől puha a méhszájam (külső), de ez azt mondják normális, mivel már egyszer szültem, 19 hós múlt a lányom.

25 hetesen, 3100 lett a méhszáj, 29 hetesen 2100, de a középső is puha. Nekem is nagyon sok pihit írt elő a doki, be is tartom, mert nagyon félek nem akarok befeküdni, de egyszerű kajákat kell csinálnom, meg kicsit azért fenn is kell lennem, a lányom miatt. Van segítségem hála Isten, férjem sokat segít, és család is besegít, legalább kiviszik a lányom, hogy többet tudjon kint lenni a levegőn, addig is fekszem. De félek, mert most ikreket várok.

29+4 hetes vagyok, vagyis a 30-adik hétben járok, még 36 hetet be kéne tölteni nekünk is, hogy minden ok legyen. Minden más eredményem rendben, még vashiányom sincs, keményedésem sincs, nem görcsölök, vérnyomásom jó, nem vizesedek és 7 kgnál tartok. Néha fáj a hasam alja, de ha lefekszem akkor okés, szerintem akkor nyílik amikor fáj, így azt nem hagyom, remélem nem lesz gond.

Azért is írtam ki a kérdést, mert nem kaptam semmi mást, csak Béres MagneB6ot szedek. Meg pihenek.

2010. júl. 1. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia nekem a 24 héten 3100 lett a méhszájam akkor elküldött táppénzre, 28. héten 3110 lettem szigoru fekvés (sose tartottam, be), no-spa 3x1, magne b6 3x1, és Spiroton 2x1, ezeket szedtem eddig, azt mondta szülök a 32. héten, nem is feküdtem (mert sok a dolog, nem tudtam), mindent itthon én csinálok, most a 37 hetet már elkezdtem és mult héten 3111 voltam. most már jöhet a baba:)) Most a 36 hét után már nem leshet szedni smmit, mert sose szülök meg azt mondta a dokim.
2010. júl. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kriszta pocok ***** válasza:

Szia!

Akkor valószínű azért nem kaptál más gyszr-t, mert nem keményedsz, nem görcsölsz. Nekem a kezdetektől c2000 volt a méhszájam, de nekem is második gyerköc, így azt mondta, hogy ez nem nagy baj, ha jól tart. Idáig nekem mindig azt mondta,hogy kemény, jól tart a méhnyak, csak a keményedésektől nyílt a méhszáj. Szeretcsére én is sokat tudok pihenni, mert párom, lányom és anyum is segít, de azért számolom a napokat, hogy kihúzzuk a betöltött 36. hétig.

szia

2010. júl. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is írt az elején (illetve a 22. héttől) Troparint, (görcsoldó, megelőzésnek kellett szednem 3x1-et, de olyan bélgörcseim meg szélgörcseim lettek tőle, hogy fel sem tudtam állni. Ha nem szedtem, semmi bajom nem volt. A dokim akkor azt mondta váltsak No-spára, na attól ugyanez volt, csak még durvább görcsökkel, 3 gyógyszermentes nap kellett a beleimnek, hogy az összes szél távozzon, és ki tudjak egyenesedni. Mióta nem szedem, jól voltam. Most kezdem érezni néha hogy fáj a hasam alul, de nem görcs, hanem fájogat. Ilyenkor ha lefekszem elmúlik, úgy gondolom ilyenkor nyílik/nyilna (legalábbis remélem azzal hogy lefekszem megállítom). Meg azt is hallottam hogy ezek a görcsoldók méhnyakpuhítók, lehet ez is segített nekem hogy nyíltam, ha görcsöket okozott, ezt is el tudom képzelni. Még jobb is lenne, mert most nem szedem, elvileg akkor talán megáll a nyílás. Nagyon be vagyok t..va, nem akarok kórházba menni, korán szülni meg pláne!
2010. júl. 1. 18:29
 8/8 kriszta pocok ***** válasza:

Szia!

Nekem ezért nem engedte, engedi a dokim, hogy görcsoldót szedjek, mert az szinte mind méhnyak puhító hatású. Amit én kaptam gyszr-t, az méhizomzatra van hatással, mivel én keményedtem, keményedek még most is, ha sokat vagyok fennt. Nekem is fájdogál a hasam alja, de pihivel jobb lesz. Bár én arra jöttem rá, hogy szerintem nem a bélrendszerem puffad, gázodsodik, mert olyan érzés, mintha beszorult volna a levegő. Most szedem az espumisan cseppet, és jobb, illetve tényleg sokat fekszem.

Kihúzzuk, a 36. hetet kell egyben betölteni.

Kitartás!!

2010. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!