Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan ne idegesítsem fel...

Hogyan ne idegesítsem fel magam az anyósom miatt? Mit tegyek, hogy lehiggadjak? 31 hetes kismama vagyok, és nem akarom, hogy az idegtől baja legyen a bébinek (se a házasságunknak)

Figyelt kérdés
Megpróbálom indulatok nélkül leírni, többek között mitől bosszankodom napok óta. Én még dolgozom az anyagiak miatt(orvos engedélyezte, de ki is írt volna már az elején mert 1 éve volt vetélésem). Férjem volt főnöke 4 hónapja nem fizet, most csődöt jelentett, de nagy szerencsére júniusban sikerült új munkahelyet találnia, bár innen még ugye szintén nem kapott fizetést. Nem panaszkodom, mert 3 éve vártunk a babára, és anyagilag is "készültünk", spóroltunk. Most is éppen be tudom osztani az én kevés fizetésemet kettőnkre, bár lennének nagyobb vágyaim a "babaszobába" is, de mindent a legolcsóbban próbálunk megoldani. Minimálbérre vagyok sajnos bejelentve, ezért ti is tudjátok mennyi pénzt fogok szülés után kapni, illetve kapnék most, ha táppénzen lennék. Ezeket tudva özvegy+nyugdíjas anyósom a férjemtől kért kölcsön 35.000Ft-ot, mire mondta neki a férjem, hogy nem tudunk adni, erre a pofátlan azt merte mondani, hogy akkor vegyünk fel hitelt!!! Esküvőnkre se adott egy fillért se, semmi támogatásra nem számíthatunk tőle. Sógoromékat is már elmarta maga mellől. Mindenbe beleszól: pl milyen színűre "kell" festenünk a gyerekszobát, mit vegyünk, stb. (ráadásul ostoba is, 8általánossal) És már most azt tervezi, hogy állandóan jön nekem segiteni majd a babánál, meg majd ő vigyáz rá, de én látni se bírom. (Eddig is mindig bosszantott a viselkedése). Bocsánat, hogy hosszúra nyúlt, de megpróbáltam kiadni magamból! (és még annyi minden benn van a "bögyömben". :-()
2010. júl. 2. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Mondd azt neki, hogy majd szólsz, ha kell valami, és aztán nem szólsz.


Én így csináltam, és egyszer sem jött az anyós.

2010. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen sajnos!!Aztán közöltük a "kedves" mamával hogy mi nem vagyunk bank és ha pénzre menjen az ebben illetékes helyre!!Megsértődött de azóta nyugi van!!
2010. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2.vagyok!! az kimaradt hogy:ha pénzre van szüksége.......
2010. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is anyósom miatt , vagyok padlón, s én is 30 hetes vagyok.

Az én anyósom nem szól bele , csak épp semmit nem segít, nem száll be a konyhára, rezsibe-pedig dolgozik s keres, s trehány.

Minden rámhrul mivel a párom este 5ig dolgozik.

SOkszor kaptam sírógörcsöt.

Nekem egy kis séta válik be a levegőn, vagy ha kibeszélem magamból valakinek.

Próbáld meg valamelyiket.

Nyugi, nem vagy egyedül!:)

2010. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok!
2010. júl. 2. 10:15
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Én tuti nem adnék ilyen anyósnak egy vasat sem, ha lenne miből, akkor sem! Hitelt, ha kell neki pénz, vegyen fel ő! Nektek lesz elég kiadás a babára egyébként is, és fogadnék, hogy egyszer sem fog beállítani majd egy nagy csomagos Liberoval!

Mikor okoskodik, én megmondanám neki, hogy mi hogy csináljuk és ne szóljon bele! Azt se bánnám, ha megsértődik, legalább nem menne olyan sűrűn és mindeni nyugodtabb lenne!

Legyél határozott és ne hagyd magad befolyásolni! Ha hagyod, később sem szabadulsz meg tőle, most értesd meg vele mi lesz a szerepe a Te gyereked életében!

Nyugodj meg, pihenj és vigyázz magatokra! Ne dolgozz túl sokat ebben a melegben, amint teheted maradj otthon! Én pont ma vagyok utoljára dogozni! :)

Üdv.: 31 h kismama

2010. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van, ráadásul együtt is lakunk. amit keres, al is költi idióta dolgokra, pl tv-shopból rendel mindenféle méregdrága kütyüket, amit a szekrény tetején őriz meg az utókornak. trehány, nemtörődöm, igénytelen nő, kertészkedés után is nyugodtan leheveredik a kanapéra tv-t nézni, még csak kezet se mos. csodálkozik, ha nem adom a kezébe a babát. egyébként is folyton böködi az ujjával, mint valami húscafatot, és ha sír, annak én vagyok az oka. éheztetem, mert 4 hónaposan még csak anyatejet kapott....és nem viszem napra, pedig attól fejlődne!!! nem is értem, a férjem hogyan élte túl az anyját.

végy egy nagy levegőt és ne is foglalkozz vele! ha nagyon kivagy, menj el valahová, nézegess babacuccot, sétálj, napozz, levegőzz, olvass. ha menni akar hozzátok, mond hogy nem lesztek otthon. vagy kérd meg a férjedet, hogy beszélgessen el vele! pénzt meg ne adjatok neki, mondjátok meg, hogy nektek is van hová tenni, de ha nem lenne mit ennie, jöjjön át és kap egy tállal, nehogy miattatok haljon éhen.

2010. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És a párod hogyan vélekedik a dologról? Mert az elég fontos tényező. Ha veled ért egyet, akkor tényleg egyszerű, elmondjátok a véleményeteket, és ha megsértődik, legalább megoldódik az ügy. De ha párod az anyja pártját fogja, nos akkor rámehet a kapcsolatotok..
2010. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, úgy látszik, hogy ez a 30 hét körüli idő ilyen robbanós...:-DD

Nálunk is balhé volt anyóssal, de Én már előre eldöntöttem, hogy ha még egyet szól felállok, és eljövök...

Így is tettem, megsértegetett, összekaptunk, azt hittem helyben megszülök, úgy görcsölt a hasam, udvariasan odamondtam neki, és eljöttünk, szerencsére a férjem 100%-ig mellém állt.

Úgy döntöttem, hogy nem kockáztatok, és nem békülök vele a szülésig, most mindennél fontosabb, hogy nyugiban legyek.

Ez 2 hónapja volt, Ő nem jelentkezik,mert megsértődött, pedig ő bántott engem, Mi meg nem hívjuk, és nem is megyünk, pedig itt laknak 2 házra.

Ez van, egyáltalán nincs lelkifurdim...

Majd megbékél, vagy nem, az se érdekel. :-))


Az enyém gyanolyasmi mint a Te anyósod, mindenbe beleszól, stb, így uezt tudom ajánlani Neked, mert ezekkel a tipusú emberekkel nem lehet másképp, nulla empátia ragadt beléjük, és akkor is nekik van igazuk, ha Te elvetélsz, majd közölné, hogy Ő nem tehet semmiről, csak segíteni akart...na, köszi.

Szóval most a babád az első, anyóst oszd ki, majd megnyugszik...persze csak ha a párod is melletted áll...


Jó egészséget!

34 hetes km.

2010. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!