Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apukák akik nem tudták felfogn...

Apukák akik nem tudták felfogni hogy jön a baba, csak szülés után kapták fel a fejüket hogy apuka lett?

Figyelt kérdés

Ilyen az én párom és annyira idegesit! Mindig azt mondja majd lesz valahogy...De már nem csak rólunk szól a dolog hanem jön egy kis emberke közénk akiről gondoskodni kell...Olyan furcsa, hogy nem képesek felfogni hogy már más is lesz nem csak Ő. Lehet valahogy változtatni rajta vagy törődjek vele hogy majd 3 hónap mulva rájön...???


Kiméljetek az olyan megjegyzésekkel hogy nem kéne neki szülni...


2010. júl. 2. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem sem akarta felfogni . Így csak volt. De mikor elmentünk 4d-re utána már jó volt, mert látta , aztán mikor rugdosta, már nem tudta figyelmen kívül hagyni:)
2010. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

-neki ez egy érzelmi törés ... én elfogadnám és nem piszkálnám.

-az én férjem nem ilyen természetü - várta a babát- terhesség alatt hangosan olvastam fel egy sor gyerekneveléssel kapcsolatos könyvet és megbeszéltük mit hogyan kellene józanész alapján.

-mégis sokszor mondta hogy " hej ráérünk arra még" és majd lesz valahogy ...

-nagyon képes vagyok arra hogy a föld felett repkedjek fél méterrel és nagyon előre gondolkozzak de ő leránt a földre mert nagyon földhözragadt szemlélete van iszonyat józan és erre szükségem van.

- te is keress valami jót ebben a hozzáállásban nem kell annyira túllihegni a gyerekvárást lazits most még megteheted és add át magad az ő szemléletének még az is lehet hogy jót teszel vele

-nem attól leszel jó anya hogy stresszeled magad meg állandóan feszült vagy és a gyerek mindennek felett....

2010. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen. Nagyon örült, hogy terhes vagyok, ha rosszul éreztem magam, azonnal segített, de a pocim nem fogta meg, hiába mondtam, hogy rugdos. Nem érezte, bár éppen csak odarakta a kezét, nem is nagyon akarta érezni. Mióta megszületett a kisfiam, azóta ő az aggódó szülő, pl fogja, ha feláll, nehogy elessen :)
2010. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen ne izgulj,tuti jó apa lesz!A férfiaknál nem ösztön az apává válás.Ellentétben az anyai ösztönnel.Nekik apává kell válni,megtanulni,belejönni ebbe az egészbe.Pont ezért jött divatba a babamozi,az apás-szülés hogy próbálják előre hozni ezeket az érzelmeket az apánál,hogy ne "kivülállóként"nézze már pl. a nővekedés fázisát is.Ezért van az is hogy amikor régen szülés után látta először az apa,az újszülött biztos hogy kinyitja a szemét és ránéz az apukájára.Na ez a pillanat tette apává őket!Minden ember más típus tudom,az én férjem aktív a babavárásban is de hidd el,az apáknak nehezebb dolog ez,és azért mert úgy érzed nem tud mit kezdeni a helyzettel,eljön nála is ez az idő! :) 22hónapos kisfiú anyukája és 20h.kismama
2010. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A babamozi kizárva mert nem kiváncsi...meg azt mondja hogy minek jöjjön...Majd ha megszületik egész nap őt fogja nézni! De ez is elkeserit hogy nem érdekli.

A házat is kéne csinositgatni szépiteni...Azt mondja majd meglátjuk fizujábol mennyi futja és mire...Ezt is megértem mert mivel csak ő dolgozik egyedül és a keresetét teljesitmény után kapja...De nem tudom! Lassan itt van október mikor festünk majd ki decemberbe?? Idegesit és elkeserit hogy ennyire nem érdekli. Illetve nem mutatja hogy várja.

Én oylan természet vagyok nem csak ebbe hanem mindenbe, hogy szeretem előrre tudni mi fog történi, eltervezni...Ő meg még arra sem kiváncsi hogy a szülőszoba hol van a kórházba! Annyira ki tud sokszor akasztani:(!

2010. júl. 2. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért várod el tőle hogy úgy viselkedjen mint te amikor nem ő terhes a gyerekkel 9 hónapig, nem az ő hormonjai működnek, nem ő szüli meg nem ő szoptatja...
2010. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát mert mondjuk ő is akarta, és mondjuk ott volt mikor megfogant?? Miért olyan nagy baj ha elvárom hogy normálisan viselkedjen???
2010. júl. 2. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!