Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fürödnétek a Balatonban...

Fürödnétek a Balatonban 3100-as méhszájjal? És ha igen, tennétek valamilyen óvintézkedést a fertőzés elkerülése miatt?

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok!

Köszönöm a válaszokat


2010. júl. 2. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia. Én nem vagyok kismama,de így sem szeretnék a Balatonban fürdeni,régi rossz élmények miatt. Óvintézkedést szerintem nem igen lehet tenni,akkor nem kapna el ennyi ember mindenféle cuki kis fertőzést:S

21L

2010. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem fürödtem, pedig zárva volt a méhszájam. A doki nem javasolta. Pedig nagyom imádok fürödni, de a baba érdekébe nem tettem! Majd jövőre Te is tudsz már a babóval!

2010. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amikor terhes voltam én sem fürödtem, mert féltem hogy elkapok valami fertőzést :( majd jövőre :)
2010. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem fürödnék. Sem Balatonban, sem más nyilvános fürdőben. Én télen voltam terhes, tavasszal szültem, ha ha nyárra esett volna a várandós időszak, akkor sem fürödtem volna strandon. Enélkül is kétszer szedtem össze fertőzést. Szerintem nem éri meg.
2010. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
terhesen medencében se fürödtem,nemhogy a balatonban.Ne kockáztass.
2010. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

inkább nem. kimennék a többiekkel a strandra, lábat mártanék, árnyékban olvasgatnék és ha így is melegem van, akkor a strandon lévő zuhany alatt frissülnék fel :)

így nem maradsz ki a jóból és mehetsz a többiekkel, hogy tetszik?

2010. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szia

Én is terhes vagyok, és nemsoká mi is megyünk a Balatonra, de én 1000%, hogy nem megyek bele,de az usziba sem medencézek.Ez a nyár most kimarad.Mi megyünk majd a nagyobbal vízibiciklizni,és onnan max. a lábaimat lógatom majd a vízbe, h felfrissüljek:)

Vannak akik bevállalják, és félősebb vagyok, nem merek, sok a fertőzésveszély és én vagyok az aki nem terhesen is mindig-mindent összeszed.Neked kell eldönteni,mi csak tanácsot tudunk adni:)De még ha az orvosod megkérdezed sztem az a legjobb!!

szép nyarat!

2010. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! én is kihagyom idén a pancsizást szintén azért, mert félek a fertőzésektől. Ha bele is mész a Balcsiba szerintem csak addig ameddig térdig ér és tovább ne, meg a láblógatás is jó megoldás :-)
2010. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is nyitva vagyok 1 ujjnyira. Amíg zárva voltam, simán belementem volna, a dokim is azt mondta, hogy abba lehet, mert természetes víz. De medencébe nem javasolta.

Most, hogy kinyíltam, marad a térdig érő vízben való sétálgatás. Ez is több, mint a semmmi! :)

2010. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én mindkét terhességemnél fürödtem a Balatonban. De csak úgy, hogy előtte megbeszéltem a dokimmal.

Egyébként a természetes vizekben sokkal kevésbé kockázatos a fürdés, mint a strandmedencékben, azokban ugyanis sokkal nagyobb az esély a fertőzésre. A természetes vizeknek azért van egy elég jó önszabályozó rendszerük és öntisztulásuk.

2010. júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!