Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet attól lett nagyobb az...

Bogus20 kérdése:

Lehet attól lett nagyobb az első babám, mert túl sok terhesvitamint szedtem?

Figyelt kérdés
Az első terhességem alatt minden nap szedtem terhesvitamint plussz D vitamint és magnéziumot amihez C vitamin eleve hozzá volt keverve. 4,6 kg lett. Most hetente 2x eszembe jut, hogy valamit bevegyek, úgy néz ki 3,5kg körül lesz a babám. Olyanok válaszát várom, akiknek van összehasonlítási alapjuk, azaz az egyik terhességük alatt folyamatosan szedtek vitamint, a következőnél pedig alig vagy egyáltalán nem. Köszönöm!!!

2019. márc. 15. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Anno 13 éve azt mondták aki veszi a fáradtságot a terhesvitamin szedésre, az másra is odafigyel terhessége során, ezért jó állapotú a méhlepény, ami a gyerek fejlődéséért felelős. A második gyerek meg azért nagyobb mert a szervezet még jobban tudja a dolgát. Inkább a méhlepény az érdekes, nem úgy működik mint az elsőnél, ugyanúgy öregszik, érik mint korábban?
2019. márc. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyik babámnál sem szedtem terhesvitamint, kulon szedtem vasat, folsavat, cvitamint, d vitamint a másodikkal magneziumot is.

Az elso 3,62kg a masodik 4,15kg. Szerintem nincs osszefugges. Az elsovel szinte csak csokit ettem, a masodikkal csak hust, mindketto fiu.

2019. márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első gyerek 40+3 napra született. Végig szedtem a terhes vitamint. 2870g 49 cm.

Másodiknal egyáltalán nem szedtem. 40+2 napra született és 3600g 50cm

2019. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

1) 3,5 kg teljesen atlagos, nem nagy


2) semmi koze a terhesvitaminnak a baba mereteihez, ez a nezet 20 eve megdolt, illene haladni a korral,és pl. szakirodalmat olvasni


3) az UH- on mert meretek +/- 500 grammal mernek, boven lehet, hogy a 3 kilot sem eri majd el

2019. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
A két baba két különböző öröklött tulajdonsággal rendelkező ember, pláne, ha különneműek. Az elsőnél biztosan jobban odafigyeltél, fáradékonyabbnak érezted magad, hiszen nem volt másik, akire felügyelni kellett volna, így kímélted magad stb.
2019. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

az elsővel mindennap szedtem elevitet, most a másodiknál sokszor elfelejtettem

kb. ugyanakkorára becslik a hugit,mint a bátyját 😊 3800grammal született a fiam, hugi se lesz kisebb a mérések szerint

37 hetes vagyok

2019. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Az elsővel nem, vagy csak alig szedtem. 40+6 hétre született fiú 3060/52.

A másodikkal majdnem végig szedtem. 40+2-re született lány 3180/56.

2019. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.baba végig szedtem az elevitet plusz magnézium vas kalcium.

3300 gramm lett és fiú.

2. Baba csak folsavat szedtem meg d vitamint semmi mást.

Kislány 4400 gramm

3. Szintén nem szedtem a folsavon d vitaminon kívül mást néha egy kis kalciumot.

4000 gramm fiú.

Nem vélek felfedezni összefüggést.

2019. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiammal végig szedtem vitamint. Megszületett 2,5 kilóval, én bezzeg híztam 20-at. Aztán a lànyommal nem szedtem, mert mindtől hànytam, ő normál súllyal 3,2 kilóval született.(és én is csak 7 kilót híztam szerencsére)
2019. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!