Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem tervezetten lett...

Aki nem tervezetten lett terhes, es megtartotta, hogyan tortent, es hogy alakult utana az eletetek?

Figyelt kérdés

2019. márc. 31. 10:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Velem is megtörtént. Folyamatosan visszatérő méhgyulladásom volt. Mire a nődokim a fogamzásgátló tablettára kezdett gyanakodni. Így is volt, mert amint letettem nem volt többet ilyen problémám. Onnantól nem menstruáltam, 10 kilót híztam 2 hónap alatt edzés, egészséges életmód mellett, ami nagyon megviselt. Endokrinológushoz mentem, aki közölte, hogy lombikkal lehet csak gyerekem, bár másfél év után megjött, majd rendszeres lett a menzeszem, hála a bogyóknak. Összetörtem. Párom egyértelműen kijelentette ő mostanában nem akar gyereket, majd 7 év múlva, ha lesz saját házunk. Nem is gondoltam többet gyermekvállalásra. Ekkor voltam 28 éves. Ezek után megszakítással védekeztünk. 29 voltam, mikor egy alkalommal nem védekeztünk sehogy, mert hát meddő vagyok. Terhes lettem, ami hidegzuhanyként ért, a párom meg kiakadt, abortuszt akart. Ott akkor tudtam, hogy megtartom, és hogy a látszat csak, nem hagy el a párom csak beijedt. Így is volt, ő lett a világ legjobb apukája és ő mondta ki, hogy szeretne még egy gyereket. 2 éves múlt a lányom, mikor elhatároztuk, akarunk még egy babát és a házat is 2 gyerekszobásra csináljuk. Gondoltam vissza megyek dolgozni úgy se jön össze egyből. El is mentem a munkahelyemre, ahol örültek, hogy visszamegyek dolgozni. Abban a hónapban kezdtük a babaprojektet és még abban a hónapban össze is jött. El sem akartam hinni. Dolgoztam 7 hónapot, holnapra vagyok kiírva bolondok napjára.😀
2019. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
Mi amúgy nem a semmire tartottuk meg az első babát se, hisz lakhatnánk a mostani házban életünk végéig(apja öröksége, de neki nem kellett), de saját házra vágyunk. Párom viszonylag jól keres, hitel nélkül vettünk házat, csak még a felújítással bajlódunk.
2019. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

15 eve voltunk egyutt, 2 gyerekunk volt mar es elmeletben terveztunk (majd kesobb) harmadikat. De a gyakorlatban teljes meglepetes lett a terhesseg, maig nem ertem, hogy estem teherbe. Nem volt kerdes, hogy megtartjuk, hisz eleve szerettunk volna harmadikat, de igy is a legborzasztobb tethessegem lett. A legaggodosabb, a ferjemmel a legveszekedosebb. En a szulesig sem tudtam feldolgozni, hogy nem keszultem fel ra es total meglepikent ert minket. Semmit nem elveztem a terhessegbol. A ferjem detto.

Egy cukorbogar a harmadik gyerkoc es nagyon orulunk neki, tenyleg szebb es teljesebb vele az eletunk, de lelkileg iszonyu nehez volt. Aztan 3 gyerekkel sem piskota az elet, szoval igazsag szerint meg evekig ereztuk a hatasat.

De megerte persze 😍.

2019. márc. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem terveztük jött magától. De előtte amikor terveztük 2 évig semmi. Aztán úgy döntöttünk, hogy oké akkor vágjunk bele a költözésbe meg az esküvőbe. Meglett az idő pont szeptemberre 2 hónapra rá beköszönt egy pozitív teszt. Pocakosan, de össze hazasodtunk és el is költöztünk. Minden rendben van szeretjük egymást, mindenünk meg van.
2019. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Vicky92 ***** válasza:
58%

Szia!

Mi sem kimondottan tervezetten "lettünk" babások..😊 Nyáron került szóba a baba, novemberben történt a fogantatás. Délután teszteltem,a párom még dolgozott whatsapp üzenetben tudta meg😊

Külföldön élünk, nagyon jó anyagi körülmények között élünk ,boldogok vagyunk mindhárman és egészségesek.

Néha még most is hihetetlen hogy babánk lesz, pedig most is a pocakomban ficánkol..😍😊♥️

2019. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Johetnek meg!

A tovabbi valaszokhoz a kerdest kiegeszitenem:

- nem tervezett alatt tudatos vedekezes melletti,

- vagy esetleg megszakitas melletti fogantatasra gondoltam, - esetleg tul sok ivas miatti vedekezes kimaradasabol szuleto gyerekkel kapcsolatos tortenet is johet,

- vagy ahol meddonek mondta a par egyik tagjat az orvos, es nem is terveztek gyereket.


Ilyen tortenetek erdekelnenek, nem fejtettem ki ezt a kerdesben elegge.

2019. ápr. 3. 20:51
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nalunk ez volt, tudatos vedekezes mellett (ovszerrel es semmi lecsuszott/elszakadt stb nem volt) estem teherbe.

Pont emiatt volt lelkileg nekem ennyire nehez utana: nem vagyok egy nagy ivo, de pont elotte zsinorban tobb szulinapi buliban voltunk, a masik ketto mellett rengeteget voltak ok is, en is beteg - azt se tudtam hirtelen mennyifele gyogyszert szedtem be korabban ezekre. Az egyik gyerekem asztmas, gyogyszeres inhalalasa volt rengeteg - ebbol persze mivel az en olemben ult, boven kaptam en is.

Szoval en sokkot kaptam tole, hogy amig a masik kettot vartam/terveztuk, mar elotte terhesvitamint szedtem, tok odafigyeltem a kornyezetemre, magamra - addig most puff, a semmibol kiderul, hogy terhes vagyok.

A munkam, stb, semmi nem ugy volt az eletunkben, hogy most ujra babazas lesz.

Raadaaul rossz lett a 12 hetes uh, a 28 hetesen is volt elteres, es bar ezeknek semmi koze ahhoz, hogy mondjuk 6 hettol figyeltem csak magamra, az onvad, a buntudat (akarmennnyire irracionalis) bennem maradt. Szerencsere semmi baj nem lett egyebkent, minden riasztasrol kiderult melyebb vizsgalat utan, hogy nincs gond.

A ferjemmel is ezert lett sokkal nehezebb a terhesseg, mert tenyleg borult az eletunk, abszolut nem igy szamoltunk. Mindent at kellett tervezni. Ujabutot venni, amibe befer 3 gyerekules, stb...

Es mindezt ugy, hogy amugy igen, terveztunk harmadikat, csak nem akkor. Szoval tenyleg fel sem merult, hogy elvetjuk.

2019. ápr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Elozo es 13-as voltam.

Azt hozza se tettem, hogy elvileg nagyon nehezen esem teherbe, volt vetelesem a gyerkocok elott es hosszu ideig probalkoztunk utan, kivizsgalasok sora szerint nalam es a ferjemnel is van baj... Szoval az, hogy rendesnek szamito vedekezes mellett essek teherbe - na ez elkepzelhetetlen volt szamunkra.

Meg a tervezett gyerkocoket is szo szerint tervezni kellett... 😂

2019. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Vicky92 ***** válasza:

#15 vagyok.

Megszakításos "védekezéssel" történt. (Tudom h nem felelősség teljes és nem számít védekezésnek)27 éves vagyok a párom 31lesz. Nálunk a babatéma jelen volt, tehát nem volt kérdéses.

Azt viszont hozzáteszem hogy ha nálunk nem így alakul valószínűleg 40évesen is gyerektelenek lennénk, akárhányszor szóba került a baba csinálás, mindig nemet mondtam többször is. (Kb.25 éves lehettem) És biztosan a mostani koromnál is ez lett volna a válasz. Úgyanis azt gondolom hogy bármennyire akarunk gyereket, én legalábbis nőként és sztem mondhatom még pár millió nő névében,ettől félünk a legjobban!!!!Ez a félelem amit éreztem a dologgal kapcsolatban megmagyarázhatatlan volt, mélyről jövő és erős.

Hiába van jó,harmonikus-szeretet teljes kapcsolat,egzisztencia stb.ami adott lenne a gyerekvállaláshoz, arról nem is beszélve hogy jöttek a kérdések hogy "Na mikor lesz baba?"-ami néha idegesítő néha elgondolkodtató volt.

Tehát ha rajtam múlt volna tervezetten soha nem leszek várandós vagy maximum amikor már nagyon kattog az a biológiai óra.

Örülök hogy így alakult, úgy gondolom hogy ezért ennek így kellett lennie. Az a fajta félelmem teljesen elmúlt,most leginkább csak az anyai ösztönök miatt aggódalmaskodom,ami természetes. 😊😊😊

2019. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!