Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség a kombinált és...

Mi a különbség a kombinált és az integrált teszt között? Melyiket érdemes megcsináltatni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Az orvosom azt mondta,hogy jelentkezek be az Istenhegyi útra a Géndiagnosztikai Intézetbe integrált tesztre,de közbe mondta a védőnő,hogy miért nem a kombináltat csináltatom és az ingyenes,míg az integrált 30.000 Ft.

Teljesen össze vagyok zavarodva!!


2010. júl. 4. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:

ha beírod a keresőbe sok infót kaphatsz mindkettőről. nem tudom hány éves vagy, idősebbeknél az integráltat javasolják egyből. nos tényleg elég lenne a kombinált, mert ingyenes, és ha az értékek nem jók akkor még mindig ki lehet egészíteni a vizsgálatot, hogy integrált legyen belőle.

kombinált áll egy vérvételből és nekem volt egy genetikai UH. integráltnál azt hiszem 2 vérvétel van, az UH-t nem tudom. a kombinált kb. 85%-os az integrált 94%-os biztonsággal ad eredményt. nekem így mondták.

na de mindjárt keresek neked egy linket.

2010. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az Istenhegyi klinikán egyik sem ingyenes mivel az privát klinika úgyhogy teljesen mindegy a kombinált tesztet 12 hetesen érdemes csinálni az integráltat pedig 16 hetesen annyi a különbség hogy az integráltnál nézik az afpt is normálisan már mindkettőt kéne csinálja a kórház ahova jársz nálunk pl. csinálták annyi volt csak hogy a 12 hetes kombinált tesztet nem a sejtbankhoz küldték hanem azt is helyben csinálták van olyan intézmény ahol a vért a sejtbankhoz küldik és az eredményt sms kód alapján a neten keresztül kapod meg szerintem érdeklőd meg hogy a kórház ahova jársz csinálja-e akkor nem érdemes érte fizetni hány hetes vagy egyébként ?szép baba várást
2010. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bocs, nem találom a linket amire gondoltam.
2010. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen, ha a kórház szerződésben áll a sejtbankkal akkor ingyenes a kombinált.
2010. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
második vagyok bocs az első válaszolótól de a vérvételek 85%-ak nekem ezt a genetikus mondta mikor amniocentézisre mentem és a klinikák honlapján is így van írva pl. a SOTE honlapon
2010. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

na csak meglett:


[link]

2010. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát igen, nos hol ezt olvasni a %-ról hol azt. én teljesen laikus vagyok szóval erről nem tudok nyilatkozni :)

viszont azt hallottam, hogy az afp-nél mindkettő sokkal biztosabb eredményt ad.

mindenkinek boldog babavárást, és jó egészséget kívánok.

2010. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az az igazság,hogy jövőhéten akartam be jelenetkezni akkor leszek 10 hetes.Magándokihoz járok és ő a Nyírő Gyula Kórházba és az Uzsokiba szokta a szüléseket levezetni.A Nyírő az magán klinika én az uzsokiba szeretnék majd szülni.Így nem tudom hova tartozok?Az első vérvételemet viszont a nyírőbe csináltatta,de azért nem kellett fizetni.Hívjam fel őt?
2010. júl. 4. 20:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A Kombinált-teszt átlagosan 83%-os hatékonysággal szűri ki a Down-kórral sújtott terhességeket úgy, hogy kb. minden 28. kiszűrt várandós esetében igazolja a kromoszómavizsgálat a Down-kór jelenlétét.


Az Integrált-teszt vizsgálata a Quartett-teszt és a Kombinált-teszt keretében vizsgálat jelzők eredményeinek az összevetett - integrált értékelésével adja az eredményt, s így a lehető legpontosabban határozza meg a rendellenesség előfordulásának kockázatát.

Az Integrált-teszt átlagosan 94%-os hatékonysággal szűri a Down-kórral sújtott terhességeket.


[link]


A kombinált tesztet sok helyen ingyen elvégzik, szerintem nézz körül! Nekem sem kellett érte fizetni, mert állítólag az állam már néhány helyen támogatja....

Egyébként én integráltra mentem (ahol először a kombináltat végezték el) aztán a második menet ment integráltba, mi csak ezért fizettünk, ha jól emlékszem 15.000.- Ft-ot. Bár mondták a Géndiagnosztikai központban, hogy hülyeség volt kérni az integráltat, mert tökéletes lett a kombinált-teszt eredményünk. De mi az első babánkat várjuk és egy kicsit túlbuzgók vagyunk :).

Remélem tudtam Neked segíteni, jó babavárást Neked :) !

Ha kérdésed van nyugodtan írj, ide, vagy privátba.


Üdv

2010. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
persze, kérdezz rá a dokidnál a lehetőségekre, hogy hol tudnád ingyenesen is megcsináltatni. vagy a kórházat hívd fel, hogy mi a helyzet náluk.
2010. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!