Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éjszakai éhség kora terhesen,...

Éjszakai éhség kora terhesen, ismerős valakinek?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok. Kb egy hete minden éjjel felébredek 1-2 óránként fixen és mar a hasam (gondolom a sav) és éhes vagyok. Egy éjjel rengeteget eszek így, persze igyekszem gyümölcsöket enni de néha az sem elég. Általában kb fél órát fenn vagyok, míg megnyugszik a gyomrom és vissza tudok aludni, hogy aztán 1-2 óra múlva újra keljek... volt valakinek ilyen? Ez mennyire normális? Napközben rendesen eszem amennyire tudok a hányinger miatt, nem fekszem le éhesen. Próbáltam sav lekötőt bevenni de az sem használt. Akinek ilyen volt, mit tett ellene? El kéne mennem az orvoshoz?

Köszönöm nektek előre is!


2019. ápr. 21. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
nem
2019. ápr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én a 11.héten járok. Én is minden éjjel felkelek arra, hogy éhes vagyok, de én nem merek enni (így is túlsúlyos vagyok). Nekem is volt savam, nekem a doki írt fel savcsökkentőt. Annyi viszont kiegészíti a sztorit, hogy nekem 5 éve volt gyomor műtétem és a dokihoz azért mentem el mert éjszaka arra keltem, hogy ráz a hideg láz nélkül. Valszeg a gyomrom okozta (doki szerint) így ezt mérlegelve írt a doki gyógyszert. De....... ennek hatására sem szűnt meg az éjszakai éhség, viszont legalább már nem vagyok olyan rosszul.. Remélem segítettem. Egyébként Magyarországon csak a savlekötőt szokták ajánlani a dokik. Mi külföldön élünk.
2019. ápr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ilyen gyakorisággal kelsz te is? Mert ahogy a neten olvasgattam, sokan felkelnek, de olyat nem találtam, hogy valaki egy éjjel 5ször kel, pedig mindig eszik is :(
2019. ápr. 21. 18:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Én kb háromszor kelek, de nagyon nehezen alszom csak vissza (1-1,5 óra).
2019. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem normalis. En biztos elmennek orvoshoz. Masreszrol meg akarmennyire is ehes lennek ejjel, biztosan nem allnek neki csemegezgetni, mert a vegere ugy neznek akkor ki, mint egy anyakoca.


Mar ket alkalommal ateltem az elso trimesztert, a kivanosaagot, a gyomorsavat, a terhessegi cukrot, de ilyet nem tapasztaltam. Keltem ejjel, nem is keveset de pisiltem, ittam egy pohar vizet, es aludtam tovabb.


Lehetseges hogy ingadozik a cukrod vagy pajzsmirigy problemad van.

2019. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én sem gondolom hogy normális, kedden elmegyek az orvoshoz. Amúgy eddig terhesség előtt olyan alkatom volt, hogy akármennyit akármit ehettem, gebe maradtam. Ettől persze simán elhízhatok terhesség alatt,csak hogy megértsétek miért merek enni...na meg mert különben nagyon rosszul vagyok
2019. ápr. 21. 19:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy pl terhessegi cukor nem testalkattol fugg. (vekony es telt kismama egyarant lehet gdm-es) emellett szamos taplalkozassal osszefuggo problema kialakulhat sajnos. Tenyleg nezesd meg, itt a baba is es te is egeszsegben kell, hogy legyetek
2019. ápr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam hogy a hetedik héten már kialakulhat a terhességi cukor. Mindenképpen megkérdezem az orvost kedden
2019. ápr. 21. 22:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Nemhiszem h kialakulhat, az nalam is inkabb a 24.hettol alakt ki, viszont mivel az elsovel kialakult, a masodiknal mar eleve úgy kezelnek, (mikortol kiderult a terhesseg) hogy ugyelni kellett a taplalkozasra. Fokeppen arra, hogy ne ingadozzon a cukorszintem meg arra, hogy felesleges cukrot ne vigyek be a szervezetembe. (este 40g ch +15g pot ch kitart reggelig altalaban ha amugy alszol)


Viszont pl aki inzulinrezisztens alapbol, annak szinten kezdetektől dietaznia kell es nem biztos, hogy terhessegi cukra lesz. (azt vizsgaltak nalad terhesseg elott?)

Igazabol siman lehet hormonalis, vagy psziches, es semmi koze nincs a szenhidratanyagcserehez de sztem ez megterhelő lehet (marmint allandon kelni ejjel enni) így mindenkeppen megkerdeznem a dokim.

2019. ápr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Teljesen normàlis. 3. babàmat và re om, se túlsúlyos, se cukros nem vagyok. Mindegyik terhességemnél jellemző volt az elején pàr hétig, h éjjel 2 körül meg kellett ennem egy vajas zsömlét. Azt kívàntam, azt ettem, szerintem Te se stresszelj rá. 21. hétre jötf fel az első plussz kiló, szóval mégcsak el sem híztam tőle.
2019. ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!