Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Labor eredmény. Szerintetek?

Labor eredmény. Szerintetek?

Figyelt kérdés

21+4hetes első babás vagyok


A vérvétel azért volt most szükséges, mert 16.-án kardiológiára kell mennem, mivel úgy látták, hogy van egy plusz ütése a szívemnek.most megnézik, hogy mennyire terhelhető a szüléssel.

Az értékek:

vérben:

HGB: 119 g/l 120-155 ig jó (ez nem vészes)

HCT: 0,36 l/l 0,37-0,45 ig jó (ez is pipa)

NEUT: 78,2 % 40-74 ig

LYMPH: 15,7 % 19-48 ig


vizelet:

fehérvérsejt 5 /látótér 0-4

laphámsejt 6 /látót. 0-2

baktérium: 542 /l.tér 0-500

laphámsejt 33 + /ul 20ig

baktérium 3009 + /ul 1000ig


klinikai kémia:

vas: 42,3 umol/l 6,6-26.0

összkoleszterin 6,8 mmol/l 5,2ig

triglicerid: 2,85 mmol/l 2,26ig

GGT: 85 U/l 5-36

C reaktiv fehérje ultraszenzitív 6.00 mg/l 5ig


ezen kívül minden ok, ill mondjuk úgy nincs csillag vagy valami.

van még egy papír de azon okés


endokrinológia: TSH 1,39 mIU/l 0,27-4,2



tudni kell rólam, hogy soha nem iszom alkoholt, főleg nem a picivel!

gyógyszert nem igazán szedek, 2-3naponta elevitet, és naponta 2x-3x magne B6-ot mert 3hete volt egy icipici vérzésem, de minden rendben a babával.

kávét nem iszom, néha egy kis energiaitalt, de azt sem egyszerre, hanem csak úgy kis kortyokat.sajnos semmi mást nem tudok tenni azért hogy felmenjen a vérnyomásom, és ilyenkor iszom egyet.

elég alacsony a vérnyomásom,bár a védőnő azt mondja jobb mintha magas lenne. sokat szédülök, és hasmenéses is vagyok.

de a dokim nem mondta hogy bármivel is komolyabban kellene vizsgálódni.

kérlek titeket, ha valaki tapasztalt hasonlót, akkor nyugtassatok meg vagy javasoljatok mert ha tényleg valami kivizsgálásra szorul, én kiharcolom magamnak, mégha ők azt nem is javasolják automatikusan.

üdvözlettel: Andi

és előre is köszi


2010. júl. 5. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a laboreredményekhez nem igazán értek, hülyeséget meg kár írni, ha van dokid kérd meg, hogy jó alaposan nézze át. A hemoglobin nekem is ennyi volt és én kaptam rá vas tablettát, bár nem vészes ahogy neked sem, így csak napi egyet kell szednem. A vérnyomásom pedig nekem is nagyon alacsony, de szerintem is inkább legyen alacsony mint magas. Viszont a hasmenésen ledöbbentem, mert a kismamák inkább székrekedéssel küzdenek mint hasmenéssel, de szerintem az energiaital nem jó, rengeteg cukor van benne, és én úgy tudom hashajtó hatása is lehet. Szerintem próbáld meg kerülni, akkor már inkább egy 3in1 kávét igyál. Én nem iszom semmi koffeineset és kerülöm a cukros üdítőket. Remélem valaki tud neked valami hozzáértőt írni a vérképedhez. További szép babavárást:)38hkm
2010. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Először is 1 kérdésem lenne: csak az EKG-n látott 1 extra ütés miatt kérték a kardiológiai vizsgálatot? És ezt ki kérte (nőgyógyász?). Ezt azért kérdezem mert elő szoktak fordulni minden komolyabb ok nélkül pótütések amúgy teljesen egészséges emberek EKG-ján is, amit legtöbbször meg sem érzünk. Másrészről a nőgyógyászok között (tisztelet a kivételnek!) ritka aki ért a szívhez (és ezzel nincs is gond, nem az ő asztaluk), ezért minden aprósággal (a biztonság kedvéért) kardiológushoz, belgyógyászhoz fordulnak. Tehát koránt sem biztos, hogy gond van, de azért fő a biztonság!

Visszatérve a laborhoz: én a vérképed miatt nem aggódnék. A vizelet eredményt óvatosan értékelném mert azt nagyban tudja befolyásolni a minta levételének helyessége. Bőr- és a hüvelyflóra szennyezheti. Ha nincs semmilyen panaszod ami egy húgyúti fertőzésre utalna én nem mozdulnék rá.

Kémia: nem tudom milyen étrenden vagy, de az emelkedett koleszterin és triglicerid a táplálkozással függ össze(zsíros, koleszterin dús étrend),vagy ritkán "családi vonás" az emelkedett szintjük. De nem ezeknél az értékeknél kezdődnek a gondok...GGT emelkedést nem csak alkohol vagy gyógyszerek okozhatnak. Ha a többi májenzimed (GOT,GPT)és a se bilirubinod jó és e téren sincs semmi panaszod, én nem kezdenék el vizsgálódni. CRP emelkedést sok minden okozhat, leggyakrabban gyulladás, ez az érték nem igazán mérvadó. Ha a fehérvérsejted ( FVS/WBC)norm értékű, kicsi a gyulladás valószínűsége.

Pajzsmirigybetegség okozhat extra ütéseket ezért néztek TSH-t, ami teljesen jó, tehát pajzsmirigybajod sincs.

Így összességében szerintem nem vészes. Viszont én nem , de az orvosod lát téged. És a kardiológus is. Ők ketten ha indokolt bármilyen vizsgálat (de nem hiszem, hogy azt /csak/a laborodra fogják alapozni) biztos megkérik neked! Ha jól érzed magad, nagy gond nem lehet! És ha nincs ne keress!:) Inkább élvezd a babavárást!Jó egészséget kívánok nektek!

2010. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm:) tudom, hogy az orvos mondja ki a végszót, de megmondom őszintén, a mi háziorvosunk nem sok mindenre való.sajnos eddig bármivel mentem oda, nem igazán volt ""használható véleménye"" és a vége mindig az volt, hogy 2.dokihoz kellett menni, és akkor történtek csak igazi vizsgálatok.

a kardiológushoz a háziorvos küldött, mert a családban is található szívproblémás, és a EKG leleten láttak valamit.de nem igazán érzem, hogy baj lehet vele.

tényleg köszönöm szépen, ha mond rá a doki valamit, leírom azt is.

neked is boldog babavárást, és a második válaszolónak is sok egészséget!!

vigyázzatok magatokra, nagyon meleg van :)

2010. júl. 6. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!