Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tgyás-gyed kérdés, ha valaki...

Tgyás-gyed kérdés, ha valaki tud, segítene?

Figyelt kérdés
2009.szeptember 2-től 2010.június 15-ig voltam munkaviszonyban (tanár vagyok), és közben teherbe estem, ezért nem hosszabbították meg a szerződésem. A babát 2010. november 23-ra várjuk, mit tehetnék, hogy kapjak tgyást és gyedet is? Jelenleg passzív táppénzen vagyok, álláskeresőnek még nem jelentkeztem be. Rokonuknak van egy kisvállalkozása, ahová felvenne szülésig, de nem tudom, az ellenőrzések miatt érdemes-e ezzel trükközni.
2010. júl. 5. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Korábban nem volt munkaviszonyod? Mondjuk az elmúlt 4 évben? Mindegy, ami tuti nyerő, az az álláskeresési támogatás, csak azzal úgy sakkozz, hogy szülésig kitartson, és maradjon pár nap a tgyás utánra, amikor a gyedet igényeled.
2010. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2005. októbertől 2007. szeptemberig folyamatos volt a munkaviszonyom.

Ha álláskeresésiről megyek tgyásra, és onnan megint álláskeresésire, és akkor igénylem a gyedet, fog járni a gyed?

2010. júl. 5. 21:06
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy a 2005-2007 közötti munkaviszony után már igénybe vettem álláskeresési eljárást.
2010. júl. 5. 21:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor menj el a munkaügyisekhez, és pontosan kérdezz rá, hogy mit kaphatsz, és mennyi időre. Utána fogsz tudni kalkulálni. Igen, ha álláskeresési támogatásban részesülsz, akkor biztosítottnak minősülsz, így jogosult leszel mind a tgyásra, mind a gyedre.
2010. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy "rúghattak ki" terhesen???
2010. júl. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem rúgták ki, hanem határozott idejű szerződése van ami a terhesség alatt fog megszűnni...

Szerintem is az álláskeresési járadék a legjobb megoldás ebben az esetben, hogy Gyed-hez juss, de mindenképp kérdezz meg egy TB-s vagy munkaügyis emberkét!

2010. júl. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem rúgtak kis, csak nem kaptam hosszabbítást...
2010. júl. 6. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!