Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet még használni hüvelykúpo...

Lehet még használni hüvelykúpot a 38. héten?

Figyelt kérdés
Egész terhesség alatt kínoz a vissza-vissza térő gombás fertőzés. És most hogy a finisbe értünk megint. Eddig pimafucin-t használtam. De most nem tudom vegyek e?Fogalmam sincs ki van e nyílva a méhszájam. A dokim meg csak 3 nap múlva tud fogadni. Nem szeretném ha baja lenne a babának.
2010. júl. 6. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A gombásodástól semmi baja nem lehet a babádnak még ha természetes úton születik sem.

Viszont a hüvelykúpoktól már inkább.

Persze ha nagyon csúnya a fertözés kezelni kell, de szeritnem míg a doki nem mondja hogy kell használnod te ne használd.


Volt már baktérumos fertözést ellenörzö kenet? biztos gombásodásod van?


a baktériumos fertözés nagyon veszélyes a természetes szülésnél, a babának rengeteg baja lehet töle. ha ennyire vissza tér lehet nem is gomba.

2010. júl. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Volt már kenetvizsgálat.Az jött ki hogy a Streptococcus agalatiae nem tenyészett ki viszont sok bélbaktérium tenyészett ki. na hogy ez pontosan mit takar?A dokim nem igazán mondott rá semmit.
2010. júl. 6. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezőjét hallottam mint az első válaszoló: a gombát a szülőcsatornában elkapja a kisbaba, ha csak bőrfertőzés akkor is antibiotikumos és szteroidos krémekkel kell kenni, de a fertőzés a belső szerveket is érintheti, akkor antibiotikum-kúra minimum 4 napig stb. A hüvelykúpot viszont a terhesség utolsó harmadában is lehet használni, a méhszájon kívül több réteg is védi a kicsit. a canesten combi betegtájékoztatójában meg benne van (idézem): "szülés előtti hüvely-fertőtlenítésre is alkalmazható". Ezek szerint a babára nemhogy nem veszélyes, de még ajánlatos is a lehetséges fertőzések elpusztítása.
2010. júl. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!