Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet ilyenkor használni?

Mit lehet ilyenkor használni?

Figyelt kérdés
A kórházban elkaptam a rühet.Milyen kenőcsöt lehet használni rá terhesség alatt?Nagyon szégyellem magam,de nem én tehetek róla.Én mindig tiszta és ápolt vagyok.Ez bárkivel előfordulhat.Kétségbe vagyok esve.Valaki segítsen,hogy mivel kezeljem magam.
2010. júl. 6. 11:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
30hetes km
2010. júl. 6. 11:46
 2/11 anonim ***** válasza:

szia

ne szégyeld magad én is kismama voltam, amikor elkaptam a rüht a kórházban, menj bőrgyógyászhoz ő fog tudni rá adni valamit. én nem mentem el, és nem is tudtuk hogy mi a bajom sőt a körzeti sem. mire megtudtuk már oly annyira kikapartam a lábam, hogy besebesedett. a mai napig gyógyítgatom, pedig már 7 hónapja szültem. a szervezet immunrendszere ilyenkor nagyon gyenge és könnyebben el lehet kapni bármit. te ne kezeld magad, bőrgyógyász. a babának nem lesz semmi baja ne aggódj.

2010. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok. ő fog adni egy papírt mit kell kitisztítani, mire kell figyelni, elég macera az egész családnak, mi egy hétig kínylódtunk, mire mindent visszapakoltunk a helyére, mert amit nem lehet kimosni pl kabát azt légmentessen le kell zárni, az ágy matracát kiporszívózni, én domestosos kentővel áttörültem. ja és fogsz kapni egy folyadékot, amivel a párodat is be kell kenni. stb, de a bőrgyógyász mindent el fog mondani.
2010. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi a választ.Neked hogy kezdődött?Mik voltak a tünetek?Hol jött ki először rajtad?Nem volt ilyen szúró érzés a bőrödön?Kérlek írj le mindent!Nagyon köszi!

:(

2010. júl. 6. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem a kórházba ekcéma jött ki a lábamon úgy vettem észre hogy egyszer nagyon meg viszketősödöt jól meg kapartam kipirosodott és nem múlt el a pirosság egy jó nagy folt lett a vádlimon néha még viszketett kentem canestennel mert azt hittem valami fertőzés aztán mutattam a dokimnak elküldött borgyógyászhoz és kaptam rá kenőcsöt kb.egy hétig kenegettem és elmúlt magadtól nem kezelgesd inkább menj el bőrgyógyászhoz ezt nem kell szégyellni nem tehetünk róla hogy a kórházba ilyeneket lehet elkapni nekem a bórgyógyász azt mondta hogy valószínű az ágynemű olyan mosószerrel volt mosva amit nem bír a bőröm most 30 hetes vagyok és el van készítve egy lepedő amit viszek magammal mikor szülni megyek nehogy megint elkapjam
2010. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez mennyire durva, hogy ilyen létezik egy kórházban! Teljesen fel vagyok háborodva, hogy az ember miket el nem kap. Én is tiszta parába vagyok, mert ahol szülök, ott egy fürdő és wc van a folyósón és mindenki azt használja. Félek, hogy elkapok valamit, mert nem szoktam idegen wc-re ráülni, de gondolom gátmetszéssel nem igazán fogok tudni guggolni, bár nem tudom, mert első babám lesz. Megkérdezhetem, hogy melyik kórházban kaptátok el? Elég a város is, nagyon köszönöm!
2010. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
kazincbarcika
2010. júl. 6. 15:24
 8/11 anonim ***** válasza:
budapesten
2010. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia

a bőrgyógy. azt mondta hogy a rühnek a lappangási ideje kb 2-3 hét, tehát ha visszagondolsz hogy akkor hol jártál idegen helyen kb tudni fogod, hogy hol kaphattad el.

én először elkezdtem viszkedni, majd kb 1 hét múlva hát nem tudom leírni, de piros pöttyösödéssel kezdődött, majd talán egybefüggő lett, és ilyen bőrkitüremkedések lettek. arcon, nyakamon, hason, nemiszerveken nem volt. karon, combon, lábszáron, fenéken, kézfejen volt. ha a rühatkákat meleg éri, akkor kezdenek a peték kikelni, ami a bőr alatt van és ott járatot készítenek. én télen kaptam el, ezért napközben nem annyira viszkedett mert nem volt annyira meleg, de viszont ha este betakaróztam, akkor megőrűltem, csak a hidegvizes türülköző enyhítette a viszkedést. csak egy rázófolyadék jó rá, amit a doki írhat fel, elég büdös, de hasznos. fontos, hogy alaposan mindent az egész házat kitakarítsd, fertőtlenítsd. mi vettünk nagy neylonzsákokat és a kabátot stb abba tettük bele és pórszívóval légmentesítettük, mert levegő nélkül az atkák kb 3-4 nap alatt elpusztulnak. interneten többet olvashatsz. de egy biztos magadat ebből nem tudod kikezelni. és a párodat is le kell kezelni ezzel a rázófolyadékkal + az ő ruháit is és ha van gyermek is az ő ruháit is. sajnálom hogy ilyen a helyzet mo-on. és ilyet egy kismama elkaphat. mert gondolom nincs rá pénz, hogy minden beteg után kicseréljék a lepedőt, vagy ami papírt rátesznek. én idáig is nagyon figyeltem az ilyen dolgokra, nade most pláne. de sajna ezt tömegközlekedésen és mindenhol el lehet kapni, de én biztos tudom hogy kórházba, mert már akkor nem dolgoztam és autóval jártam. szia sok sikert. egyébként ne vakard, mert sebes lesz és úgy jársz ahogy én, hogy a lábszáramon örökre ott maradtak a nyomok. de kb 2 hét alatt elfelejthetitek

2010. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Én is tudom biztosra,hogy a kórházban szedtem össze.Elég szomorú,hogy kismamaként ilyet kell megélnem,annyira össze vagyok törve. :(

Sosem voltam ápolatlan,és mégis most ez van.Minél hamarabb elmegyek a dokihoz,hogy ne terjedjen tovább.Nekem először az ujjaim kezdtek viszketni,és ilyen szintelen hólyagok jelentek meg.A háziorvos azt mondta rá,hogy allergia.Aztán másnap este arra keltem,hogy majd szét vakarom az ujjaimat.Tegnap már a lábamon is kijött,ma már a hasamon,a derekamnál is van.

Mi volt a neve annak a folyadéknak?Mindenképp elmegyek a dokihoz,remélem tud rá adni valamit,mert terhesség alatt nem igazán tudnak rá mit adni.De remélem olyat írnak fel,ami neked is volt.Akkor az nem ártalmas a babára?Jó lenne,ha kiderülne,hogy nem az,de minden jel arra mutat sajnos.A lényeg az,hogy addig ki legyek kezelve,és minden ki legyen fertőtlenítve,mire megétkezik a babucim.Köszi a választ.

2010. júl. 6. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!