Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisfiam augusztusban lesz 2...

Kisfiam augusztusban lesz 2 éves. Úgy néz ki, megint babát várok. A 3. évben járó 25. 000 ft-os gyed helyett lehet táppénzre menni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a gyes helyett. Igen, szabad.
2010. júl. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a feltételek megvannak hozzá akkor lehet, de számolj és kérdezz utána, hogy anyagilag hogy jársz jobban-ne csak a terhesség idejét nézd, hanem az utána következő éveket is.

Az én lányom májusba volt 2 éves, jön a kistesó, nekem többen azt javasolták, hogy menjek gyesre, így járok majd a legjobban.

2010. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdezném, hogy miért jársz így jobban?
2010. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

gyes több neked mint a táppénz??


én táppénzre mentem,az havi 120 ezer volt, a gyes meg csak 30 ezer...nem értem miért jobb neked??? a gyedem meg a maximális lett..

2010. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vagy szabadságon vagy,akkor rendes fizu+gyes jár...melyiken vagy,h jobban megéri neked?
2010. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeséget fogok írni, de: a tp már a fizu 60% és utána a gyed összege a minimálbér után fog járni. Így viszont ha gyesen vagyok, akkor a gyedet annyit fogok kapni a második gyerkőc után is mint az első után, amennyiben annak összege nem több, mint a minimálbér kétszerese.

Ha összekevertem javítson ki valaki.

2010. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, teljesen igazad van utolsó, nekem kisfiam 3 éves volt okt ben, kistesó jan ban született.Én is gyes en voltam 3 évben, mert igen így annyit kapok, mint elsőnél ugyanannyi thgy t s gyedet, sztem is így éri meg, kivéve ha van munk helyed, s onnan szabira mész alatta kapod a táppénzet, meg gyest de ki kell számoltatni
2010. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 13:08-as, örülök, hogy neked ennyi fizetésed volt, ami után ennyi tp jár, a többség-köztük én sem tartozom ide. Nem csak azt a 5-6 hónapot néztem amikor több lenne a pénzem, hanem az utána következőket is.

Beszéltem több munkaügyessel is, mindenki ezt javasolta.

Biztos a kérdező is megkérdez pár embert és úgy fog döntei.

2010. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetesen elmehetsz táppénzre, hisz az mindenképp több mint a Gyes, de előtte számold ki, hogy jársz jobban, mert bizony ilyen esetben abból a 15 napos betegszabadságból fogják kiszámolni neked a Tgyás-t és a Gyed-et is. Vagyis a 2. babánál a juttatások alapja a fizetésed 70%-a lesz. Ha nagyon jól keresel 200e felett, esetleg kiveszed a szabikat, akkor megéri, máskülönben biztosan nem. Te tudod mi éri meg jobban, és hogy hány hónapot kellene kihúznod csak Gyes-sel. Nekem nincs ekkora bruttóm, így arra a 4 hónapra, míg nem jön a 2. baba itthon maradtam Gyes-en, így legalább tudom mennyit fogok kapni az elkövetkező 2 évben...
2010. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!