Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti röntgenfelvét...

Terhesség alatti röntgenfelvétel árthat a babának?

Figyelt kérdés

Klinikára jártunk a párommal,mert nem estem teherbe.Ott pár hónap után készítettek a fejemről röntgen felvételt.Később derült csak ki,hogy akkor már 1 hetes terhes voltam.Nagyon aggódom emiatt!Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Megkérdeztem egy genetikust és ő azt válaszolta,hogy "nem emeli meg az átlagos genetikai kockázatot"

Vajon megnyugodhatok?


2010. júl. 6. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fej nincs közel a hashoz, így nem lesz gond. Egy tüdő rosszabb helyzet. Ha a doki ezt mondta hidd el, ne aggódj, ő jobban tudja.
2010. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megnyugodhatsz. Semmivel sem nagyobb az esélye annak, hogy baja lesz a babának mint a röntgen nélkül lett volna.


Amúgy, az 1 hetes terhesség a gyakorlatban azt jelenti, hogy még nem is vagy terhes. Tudom ez hülyén hangzik, de kb. 2 hetes terhes vagy már, amikor teherbe esel. Ez azért van így, mert a terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják, tehát az az első hét amikor éppen megvan. Nyilván nem akkor esel teherbe, hanem a ciklus közepén (tehát kb. két héttel később).


Így amikor 1 hetes voltál, akkor a baba még nem is létezett (még csak meg sem termékenyült a petesejt), így eleve nem is volt mit károsítson a röntgen.

2010. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos azóta aggódom,hogy az első vizsgálatkor kiderült,hogy nem 6 hanem 8 hetes vagyok.Tehát már akkor is babát vártam amikor az utolsó menstruációm volt.És így visszaszámolva a felvételkor már 1 hetes voltam.
2010. júl. 6. 16:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:)
2010. júl. 6. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Nehez kerdes, mert ugye terhesseg alatt a rontgen tilos, viszont ez nem volt kozel a hasadhoz es akkor meg nagyon kicsi volt a baba. Szerintem senki sem fog tudni 100%-os valaszt adni.


"nem emeli meg az átlagos genetikai kockázatot" - ja, konnyu igy nyilatkozni, hisz nem az o gyerekerol van szo. Nem veletlenul kerdezik meg, hogy terhes-e valaki. Az orvosom 5-szor kerdezte meg rontgen elott, meg azt is kerdezte, hogy mikor menstrualtam utoljara, mert ennek lehetnek akar jogi kovetkezmenyei is felejuk, ha valami tortenik.

2010. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze így visszagondolva nagyon hanyagok voltak.Azért mert több évig nem esek teherbe az nem jelenti azt,hogy nem lehetek az.Ráadásul a prof. újból elakart küldeni egy ct-re,mert magas volt egy hormonszintem.Már az időpont is megvolt,de szerencsére gyanakodni kezdtem,és utánanéztem a neten.Kiderült,hogy az a hormon terhesség alatt is megemelkedhet,de ez neki eszébe sem jutott.
2010. júl. 6. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!