Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan sikerült elsőre a babátok?

Hogyan sikerült elsőre a babátok?

Figyelt kérdés
ReNgeteg ilyen kerdes van mar fent, de szinte sehol nem reszletezik. Pl mennyi idosek voltatok? Kislany lett vagy fiu? A ciklus melyik napjan foganhatott meg? ...
2010. júl. 6. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten 33 évesek voltunk, 5 hónapos friss kapcsolat volt. Beszéltünk gyerekvállalásról, de későbbre terveztük... Abba is hagytam a gyógyszert, hogy tisztuljon a szervezetem a majdani terhességhez, de azonnal teherbe estem! :D Arra már nem emlékszem, hogy a ciklus hányadik napján eshettem teherbe, mivel akkor ezt még nem is figyeltem, viszont egy idő után "feltűnt" hogy nincs havim. AKkor 6 hetes voltam, pont másnap mentünk külföldre nyaralni. Háááát, jó is volt, meg nem is az a nyaralás. Szerettük egymást nagyon, de a babavállalást komolyabb alapokra gondoltuk mindketten. Végül persze megszületett szemünk fénye, nemrég múlt 2 éves. Ja, és kislány lett...mindig is kislányra vágytam :)
2010. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Tettem fel két linket, ez a Jónás-naptár módszer. Nekem teljesen bejött, kisfiút szerettünk volna és a naptár alapján, az adott napon voltunk együtt. Elsőre teherbe estem és fiam fog születni!:)

2010. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokáig húztuk kettesben a férjemmel. 30 éves voltam, ő 35 amikor megbeszéltük, hogy nem védekezünk többé (ekkor már 6 éve együtt voltunk). A 3. hónapban össze is jött a baba, nagyon örültünk! Kislány lett, a szemünk fénye persze. Nekem nem szabályosak a ciklusaim, így nem tudtam, adott hónapban mikor van pé, tehát 2 naponta bújtunk össze. Most a 2. babát várom, 2 év lesz köztük. :-)
2010. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 22 éves vagyok párom 34!

Tavaly novemberben orvost váltottam, megviszgált és diagnosztizált egy PCO nevezetű szindrómát. Hormonális zavar...a petefészket ciszták veszik körül, ritka peteérés... Akkor azt mondta nekem hogy el kell távolitani a cisztákat és utána menni fog teherbe esni. Igazság szeritn nem estem kétségbe mivel nem akartunk még babát. Felirt egy normális fogamzásgátlót amitől nő lehetek (nincs erős szörzet, megjön rendesen, nincsenek pattanások).

Viszont a gyógyszert január 3 án abbahagytam mert sikerült össze vissza beszednem és megjött félidőben.

És január 13 án pedig megfogant.:) Ugy gondolom hogy akkor is volt peteérésem mert voltak görcseim.

Hát ez az én történetem:) Mikor mondtam a dokinak hogy van két pozi tesztem közölte ne örüljek azért mert egy ciszta is tud pozitiv tesztet csinálni. De másnap mentem és akkor már tuti volt.

Jahh és kisfiú lesz. Én mondjuk kislányt szerettem volna de apuka nagyon örült neki meg ő töle mást nem is nagyon vártam:)!


Boldog babavárást mindenkinek 25 hetes pocis

2010. júl. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 voltam a férjem 33. Esküvő után már nem védekeztünk. Abban a hónapban össze is jött.

Sajnos az a terhesség elhalt. Így művi úton kellett befejezni. 6 hét után lehettünk újra együtt.

Ekkor már nem bíztam a véletlenre. Munkahelyi stressz miatt elutaztunk pár napra a peteérés alatti és előtti napokra. Mivel biztosra mentünk a menstruáció első napjától számított 10. naptól a 17.-ig minden nap együtt voltunk.

Mindent elolvastam előtte, ami segítheti a teherbeesést, és be is tartottuk.

Sikerült is rögtön :-)

Most 7 hónapos a kisfiúnk.

2010. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

én 27 voltam , párom 29.

Naptár módszerrel védekeztünk abban ahónapban is (ppontos volt a mensim mindig), de valami felbosszantott és abban a hónapban elcsúszott a peteérésem. Persze nem volt kötelező a páromnak se gumi nélkül, de azt vettem észre, ha becsúszna vmi illetve vki, az se lenne egetverő probléma neki:) Hát 1 hónap múlva írtó xarul voltam, mentem is tesztért (párom noszogatására), és én lepődtem meg inkább, mikor kb. 10 másodperc alatt látszott a 2. vonal. Azóta már kint van és kisfiú, anyu-apu szemefénye:)

2010. júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 24, párom 28 éves volt, mikor terhes lettem. Abbahagytuk a védekezést (óvszer volt, mert a gyógyszereket nem bírom) aztán külföldre utaztunk a párom szülinapját ünnepelni, rögtön meg is fogant a baba. Kb a 14-16. napon lehetett.


Ez volt 2008. szeptember 16-án. :)

2010. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

pont ilyen sztorikra gondoltam, köszönöm azoknak akik eddig megosztották ezeket velem!


mi egy éve házasodtunk, eddig óvszerrel védekeztünk... és ez az első hónap, hogy úgy gondoljuk, ha jönnie kell hát jöjjön... :)

2010. júl. 6. 17:29
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagyok, a párom 31. Külföldön dolgoztunk és elfogyott a gyógyszerem, még pár hét volt hazaindulásig, gondoltuk, kihagyunk 1 hónapot, védekezünk óvszerrel. Nem nagyon vagyunk óvszerpártiak. Jött a szülinapom és az óvszerről megfeledkeztünk, akkor az egyszer az egész hónapban. Hazajöttünk, beteg kellett volna legyek, gyógyszer beszerezve de nem lettem beteg. Most vagyok 35 hetes terhes. Mi lassan 5 éve vagyunk együtt, szerettünk volna gyereket de nem ilyen hirtelen, de viszont ha igy jött össze, nagyon örvendünk és alig várjuk hogy megszülessen.
2010. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

27 múltam és azadott hónapban elfelejtettem elkezdeni szedni a fogamzásgátlót. Mivel évek óta szedtem, úgy voltam vele, ogy biztos védettséget ad...

Azóta az én kisfiam 10 éves.

Van egy huga, ő a spirál levétele után (6 évig volt fent) 4 hónapra jött össze.

2010. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!