Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki december 20. körül várja...

Aki december 20. körül várja a babáját, nemét megmondták már nektek? Hány hetesek vagytok uh alapján?

Figyelt kérdés
Nekem március 13-án volt az utolsó mensim, de két héttel kissebb az uh-n a baba, mint itt a netes kiszámolókban. Hogy lehet ez? Ti hány hetesek vagytok, milyen lett a 12.heti uh eredményetek? Nekem a BPD 22mm CRL 68mm NT:2,2mm Erre írta a doki 3hete, hogy 12 hetes. De a védőnő szerint és a down leletemen már 13+4 hetes voltam. Tudjátok már a nemét? Én jövőhéten megyek 4D-re :))
2010. júl. 6. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:

szia

én 16 hetes tegnap voltunk 4D-n, kislány lesz.

Te mikor mész legközelebb?

2010. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem kérdezni, hogy AFP-re ti mikor mentek, vagy esetleg voltatok már?
2010. júl. 6. 17:12
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia! Gratulálok a kis Hercegnőhöz! :)) Jajj, de jó nektek a szívem mélyén én is kislányt szeretnék. :) Én 4D-re jövőhéten szerdán megyek, remélem pontosan megtudják mondani, hogy akkor hány hetes is vagyok. AFP-re 19-re kaptam időpontot, de a védőnőm szerint akkor már 18hetes leszek. :S
2010. júl. 6. 17:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, te mikorra vagy kiírva? :))))
2010. júl. 6. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez azért lehet, mert később volt a peteérésed, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. Nálam teljesen ugyanez a helyzet! A 12 hetes ultrahang a legpontosabb (+- 3 nap), a későbbiekben ezt fogják figyelembe venni, mert utána már lehetnek eltérések a baba növekedésében. A down leletre a mensi szerinti kort írják (ami nálad nem reális), de az ultrahang szerinti kor a mérvadó! Kb. 12 hetes 5 napos vagy! :-)

Az én babám 12 hetesen:

BDP: 22mm

CRL:65 mm. Az orvos 12 hetes 5 naposnak mondott, (két napot téved, mert peteérés szerint 12+3 hetes voltam), a down-os leleten pedig 13 hetes 2 napos szerepelt.

A nemét még a 18. heti uh-n sem láttam. 19 hetesen tudtam meg, akkor mutatta magát.

Egyébként voltál korábban is ultrahangon? Akkor milyen méretei voltak a babának, és hány hetesnek mondtak?

2010. júl. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy AFP-n 16 hetesen és két naposan voltam(nem a mensitől számítva!) Ne hallgass a védőnőre. Az enyém is folyamatosan a mensi szerinti korral van elfoglalva. Neked milyen hosszúak voltak a ciklusaid?
2010. júl. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Március 28-án voltunk csak együtt, sem előtte, sem utána. :) Akkor volt a szülinapom. :P :D A legelső UH-n 6hetes volt, még nem volt szívhang ezért vissza rendelt 10nap múlva, akkor már 8hetesnek mondott, sajna akkor nem mérte le a babát. :( A kislányomak ezek voltak a 12hetes eredményei: CRL:54mm, BPD:19mm NT:1,7mm Itt is pont 12hetet írtak a papírra. Ez a baba jóval nagyobb volt mint 12.hét én úgy gondolom. :) Engem az AFP miatt aggaszt egy kicsit, hogy a védőnő szerint 2héttel nagyobb, az orvos szerint 2héttel kisebb, a weborvos szerint 1héttel nagyobb. :) Szerdán megyek 4D-re kíváncsi leszek ott hány hetet mondanak. :)

2010. júl. 7. 08:24
 8/10 A kérdező kommentje:
26-29 naposak voltak a ciklusaim :) Elvileg 19-én kell mennem AFP-re, de szerdán rákérdezek, hogy nem lenne-e késő a 19.
2010. júl. 7. 08:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Számolgattam :-)

Ha 26-29 naposak a ciklusaid, az azt jelenti, hogy a kb. a ciklus 16-19 napján volt peteérésed, azaz kb. március 31.-én. Ha 28.-án voltál a pároddal, akkor ez így pont stimmel (tudomásom szerint a spermium 24-48 órát megtermékenyítőképes, de van aki 3 napot mond). Szóval, ebből számolva, +4-5 nap eltérés van a mensi szerinti korod, és az uh által számolt kor között.Ez azt jelenti, hogy ma vagy kb. 16 hét 0 napos. (de ha a mensid alapján számolok 16+4-5). És így stimmel a 12 hetes ultrahangod is. Szerintem :-)))

Méret összehasonlítás képpen, (az én fiú babám adatait már írtam):

A barátnőm 12+4 naposan (ez halál pontos, mert tudta a peteérést):

CRL: 65mm

BDP: 21mm. (kisfiú)

Egy másik ismerősömnek (ikreknél), szintén 12+4 hetesen:

CRL: 61mm, másik baba CRL: 68mm. (ez két kislány)

2010. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A jövő heti ultrahangból már lehet hogy nehezebb lesz számolgatni, mert a babák csak 12 hetes korukig nőnek nagyjából egyformán. Ilyenkor az uh +- 3 napos pontossággal meg tudja mondani a baba korát. Később pedig már beleszól a genetika, így nehezebb következtetni a korára. Itt már +-15 nap eltérés lehet.
2010. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!