Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetesen 25 hetesnek mért...

24 hetesen 25 hetesnek mért az ultrahang, hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Biztosan tudom, hogy 24 hetes és 2 napos vagyok. Az ultrahang szerint viszont kereken 25 hetes. Járt már így valaki?

Mekkora volt a babátok mérete 25 hetesen? (BDP,HC,AC,FL)


2010. júl. 6. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahang általános mérést végez a mért adatok alapján. Vagyis még valamikor kialakították, hogy egy magzat melyik héten kb. mekkora, így kialakult egy sablon. Gondolom te is tudod, hogy nem vagyunk egyformák, így a kicsik sem azok, már a pocakban sem, nem lehet rájuk sablont húzni.

Arról nem is beszélve, hogy az uh gép a mért adatokból átlagol. 24. hetesen nem volt két eredmény, ami egyforma kort mutatott volna, a hasa 9 nappal idősebb, a combja 1 nappal fiatalabb, a feje meg egy nappal idősebb volt. AZ általad említett 5 napos eltérés semmi:)

2010. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valószínű nagyobb a babád, nekem épp ellenkezőleg. Mi mindig le vagyunk maradva egy héttel. Nekem a 4D-n, mikor 24+5 hetes voltam, akkor 24 hetesnek mért.

BDP:6,05cm

HC:21,44cm

AC:19,38cm

FL:4,36cm

humerus:4,01cm

súly:665g

Neked milyen adatok voltak?

2010. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok. A 12 hetes uh-n még aránylag pontosan meghatározzák a kort ugye?Nálatok hogy volt?

Az én babám: (24+2)

BDP 60,8mm

HC: 231 mm

AC: 211 mm

FL: 45 mm. Poén, hogy egy hete még 46 mm volt az FL. Összement :-D

12 hetesen mekkora volt a babátok?

2010. júl. 6. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:

En a 12 hetesre mar nem emlekszem (ket gyermekem van), viszont azt tudom, hogy mindket gyereknel tudtam, hogy mikor fogant. A 12 hetes uh napra pontosan ki is dobta ezt a meretek alapjan. Azutan viszont mar egyik uh sem ugyanazt a terhessegi kort adta vissza.

Az idosebbik fiamnak mindene mindig nagyobb volt a 20. hettol kezdve, a 32. heten mar ket hettel volt nagyobb, mint az atlag. Vegul megszuletett a kiiras szerint es eleg nagy baba volt.

A kisebbik fiamnal ossze-vissza voltak a meretek a 20. heti uh-tol kezdve. A feje nagyobb volt, a combcsontja is hosszabb, viszont a pocakkorfogat kisebb. O is a kiiras szerint erkezett kb, hosszu, vekony baba volt.

Ez ilyenkor mar genetika, tudod, hogy szuletnek babak 3 kilo alatt es 4 kilo felett is. Ugyanolyan idosek, de a mereteik nem egyformak, hiszen mi sem vagyunk egyformak.

Raadasul nem is egysegesen nonek a babak, olyan is van, hogy egyik uh-n meg nagyobb, mint az atlag, par hettel kesobb meg visszavesz a novekedesbol.

2010. júl. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 12 hetes uh-n július 24 volt írva. A 24. hetes uh alapján július 15. volt kiírva szülés időpontnak. A 32 hetesen július 22:)

38 hetesen július 13, végül megszületett július 23-án éjfél előtt 5 perccel:)

2010. júl. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Ezek szerint 12 hetes kortól már egyedien nőnek a babák. Megnyugodtam, hogy nincs semmi gond.
2010. júl. 7. 07:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, és én is úgy tudom, hogy a 12 hetes UH a legpontosabb. Én is az alapján számolok.
2010. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!