Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes varandosan röntgen?

37 hetes varandosan röntgen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám a következő:

A farokcsontom gyerekkoromban eltört, 90 fokban befelé forrt össze, ami így útban van a természetes szuleshez, programozott császárra készülök. Az orvosom viszont el akar küldeni rontgenre, hogy biztos legyen a dolog, ne potyara csaszarozzon.. en ettől eléggé idegenkedem, nem igazán szeretném ha megrontgeneznenek, de azt mondja, hogy 36 héttől nincs kockázat.

A védőnőm tanácsa, hogy szimplán ne jelenjek meg az idopontomon, utólag pedig mondjam azt, rosszul voltam.. ez az opció sem túl oké nekem, ráadásul ha az elmaradt röntgen miatt nem írna ki császárrá és probléma lenne a szülésnél.... hát ezt sem szeretném kockáztatni.

Valaki esetleg járt hasonló cipőben? Nem tudom mi tévő legyek :(



2019. júl. 2. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én biztos nem mennék, de nem is mondanám ezt. Egyszerűen megmondanán, hogy nem egyezem bele a röntgenbe.
2019. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 37. hétre született babát is simán megröntgeneznek már ha valamiért szükséges, nem gondolom, hogy a dokid küldene, ha ártana, ettől füghetlenül bármilyen vizsgálatot és beavatkozást jogod van visszautasítani.
2019. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha pl lenne egy koraszülött babád, és szüléskor eltörik a kulccsontja, vagy egyéb sérülés éri, őt is röntgeneznék. Vagy ortopédiai szűrésen is csinálnak röntgent pici babáknak. Semmi baja nem lesz.
2019. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok még, csak elment hamarabb. De ha császárt szeretnél, azt meg kell mondani, és meglátod mit mond az orvosod. Én nem sunnyognám el a vizsgálatod. A védőnő meg egy idióta, mint a 90%-uk.
2019. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Most a védőnőnek hiszel vagy az orvosnak? Már kifejlődött mindene, nem lesz semmi baj, főleg ha azt mondja az orvos.
2019. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért utána érdeklődnék, hogy más vizsgálati módszerrel nem lehet-e megvizsgálni az a farokcsontot.

Persze, hogy ha muszáj, akkor röntgenezik az újszülöttet. De a muszájon van a hangsúly. A röntgensugárzás nem ártalmatlan, az élet során kapott dózisok pedig összeadódnak, kár már magzat korban kezdeni. Ráadásul az éppen osztódó sejtek a legvédtelenebbek, egy 37 hetes magzat sejtjei pedig pont ezt csinálják. Az agy, a vérképző sejtek, szinte minden vadul osztódik. A szervkialakulás már nyilván befejeződött, nem lesz a röntgentől két feje vagy szívfejlődési rendellenessége, de elég ha egyetlen sejtjében mutálódik egy gén szerencsétlen módon...

Tényleg nem óriási kockázat, de feleslegesen nem vállalnám. Ultrahanggal nem lehet megmérni a medencét? A csontok ábrázolódnak így is, hiszen a magzat orrcsontját is méricskélni szokták.

2019. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!