Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Augusztus 24en volt az utolsó...

Augusztus 24en volt az utolsó mensim első napja, kB 5 hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Egy hete voltam dokinál először pecsételő vérzés miatt. Akkor 5mm-es pete zsákot látott, kaptam utrogestan kúpot a pecsételésre, ami amúgy fel napig tartott... Ma vissza mentem és 4,7mm a petezsak, tehát kisebb lett,és holnap kell mennem kórházba uh.ra ha ott sincs embrió, akkor kaparas lesz... De ez nem korai? Tudom, hogy kicsi a petezsak... De azért ez nagyon korai.. Valakinek tapasztalat?

2020. okt. 1. 15:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem korai.
2020. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A petezsáknak naponta nőnie kéne egy-egy mm-t, ha kisebb lett, még mérési hibával sem jó jel...


Holnap ránéznek még, ez így helyes, hátha, de nagy csoda kéne sajnos... nagyon sajnálom, remélem hogy mihamarabb egészséges babátok lesz.

2020. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ilyen korai terhesség esetén (feltéve persze, ha sajnos rossz hírt kapsz, de ne így legyen!), szerintem nem szükséges a kaparás, a méhed simán megoldja. Kb. olyan lesz, mint egy erősebb menstruáció, vagy mint egy sima menstruáció.


Én 7 és fél hetesen vetélék jelenleg (természetes utat választottam másodszorra is) és olyan mintha menstruálnék. Vannak erősebb görcseim néha, kb. 5 mp, de simán kibírható. Egy évben párszor amúgy is előfordul, hogy jobban fáj, mint máskor a hasam.


Én nem értem miért kell automatikus majd mindenkit kaparásra küldeni. Nekem a szülésznő azt mondta, hogy amíg nem vérzek nagyon (értsd 1 betét 1 óra alatt full), avagy nem kezd el hirtelen és nagyon folyni a vér a lábamon, addig rendben vagyok, nincs gond. Jövő héten csinálnak egy ultrahangot, és ha akkor kiderül, hogy kell e további lépés vagy a méhem megoldotta. Az elsőnél minden okés volt, bár az sokkal jobban fájt. De ott a terhesség is idősebb volt.


A te eseteben, főleg ha a petezsák méretét veszem alapul, szerintem teljesen felesleges a kaparás. Nem vitamin az senkinek. Csak ezt Magyarországon még nem értik. Persze könnyebb a műtétet lezavarni, mint akár hetekig konzultálni a beteggel. Bocsánat, ha hosszú lett. És ne értsd félre, van amikor igenis szükséges a műtét. De szerintem és a külföldi orvosok szerint is alapja kell hogy legyen az abortusznak. Mire abortusz, ha 1 hét alatt kitisztulsz magadtól is?

2020. okt. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. De én egyáltalán nem verzek... Egy hete volt kB fel napig csepp maszatolas... Ilyenkor esetleg ha még összebb esik a pete zsák akkor elindulhat a vérzés?
2020. okt. 1. 16:07
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként van egy 5 éves gyönyörű kislányom :) kistesot szerettünk volna.. De ha nem marad meg ez a baba, nem lesz.. Mert ezt lelkileg feldolgozni borzasztó... A lányommal minden tökéletesen ment... Semmi probléma nem volt 🙏
2020. okt. 1. 16:12
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nagyon gyorsan felejts el, ilyesmi ne is járjon a fejedben. 😊 Nekem ez a második és még nincs gyermekünk. Feladni? Szó sem lehet róla. Eddig úgy van, hogy csak balszerencsések vagyunk, de hamarosan megyünk dokihoz persze, hogy biztosak legyünk a dolgokban. 6 terhességből 1 vezérléssel végződik. Ez sajnos magas százalék. Mivel neked már van egy kislányod, valószínűleg balszerencsés voltál csupán, orvosi szóval, ami nekem nem tetszik, a természet szelektál. Az első után én is nagyon le voltam törve. Nem értettem, hogy miért velünk. Azzal sem voltam tisztában, hogy ilyen magas az esély a vetélésre. A második után egy ideig csak vegetáltam magamban, el voltam keseredve. Főleg, mert két nappal korábban még minden rendben volt, volt szívhang, minden tökéletes volt.

De az élet megy tovább. Én is úgy vagyok, hogy egyszer előre tekintek, máskor meg le vagyok törve. Ez normális. Fel kell dolgoz. De semmit sem feladni. Azt nem szabad.


Teljesen elképzelhető, hogy elkezdesz hamarosan vérezni. Talán annyi sem lesz, mint menstruációnál. Olyan is van korai terhességnél, hogy felszívódik.

2020. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*vetéléssel, bocsi, autokorrektor
2020. okt. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavaidat... Már tényleg ezen parázok, h ha nincs baba akkor szivodjon fel, vagy mensi el uruljon ki... Rettegek a kaparastol! Én már arra gondolok h ha nem kezdtem vna azt a progreszteron kúpot használni nem lett volna baj.. De meg nem használom, és úgy van ez, akkor meg azon agyalok... Borzasztó ez az érzés. Ilyenkor csak arra gondolok,mint mindenki más, h miért pont velem történik ez
2020. okt. 1. 18:25
 9/15 A kérdező kommentje:
Amúgy neked kitartást és sok erőt!! Ne haragudj annyira magammal voltam elfoglalva, h át futottam azon, h te most vetelsz második babával és még nincs babátok! Kitartást és sok sok erőt!!! Biztos vagyok benne h sikerülni fog!! ❤️
2020. okt. 1. 19:35
 10/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen. 😊❤️

Bármilyen szomorúan is hangzik, ennek így kellett történnie velem, velünk. És bármilyen nehéz is most, muszáj a jövőre koncentrálni. Neked is sok erőt fog adni a kicsi lányod. Csak nézz rá, ha elfelejtenéd, miért is érdemes próbálkoznotok. ☺️


Majd írj, hogyan alakulnak a dolgok.

2020. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!