Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mennyi a valószínűsége egy...

Mennyi a valószínűsége egy újabb vetélésnek?

Figyelt kérdés
2 hete, hogy elvetéltem 6 hetes terhesen (első baba lett volna). Nagyon friss még a dolog, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy első vetélés után, mennyi a valószínűség egy újabbra? Nagyon félek újra bele vágni a későbbiekben.... de nem akarom feladni sem.

2021. febr. 15. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon sok első terhesség végződik vetéléssel.

Ne agyalj rajta, ne aggódj, a következővel minden rendben lesz.

Ritka az ha valaki sorozatosan elvetél.

2021. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom kedves kérdező. En 1,5 hete veteltem el. Szintén 6 hét. Nekünk az orvos mondta hogy probalkozhatunk tovább es amint elmult a verzes hazaseletet is lehet elni. Nekem ez segített atlendulni hogy igen, probalkozhatunk.es nagyon ritka ha ketszer csap ugyan oda a villam. A kovetkezovel minden rendben lesz ugyis. Persze a felsz mindig ott van az emberben.es ott is lesz.
2021. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is túl vagyok egy vetélésen, sokat olvasgattam errol, ahogy az orvosom is mondta, a terhességek kb. 20 százaléka végzodik vetéléssel, tehát minden 5. terhesség, túlnyomórészt az 1. trimeszterben , ugye minél tovább halad az idő, annál kissebb a rizikó.

Ez kissé megnyugtatott, hogy beleestem a 20 százalékba, nincs semmi baj velem, gyakran előfordul, igy mindjart nem éreztem olyan nagyon szerencsétlennek magam.


Annak a valószinusége, hogy még egyszer előforduljon a vetélés, viszont a szakirodamon szreint nagyon kicsi. Ugyna létezik habituális vetélés, de ez kicsit sem olyan gyakori, mint az egyszeri vetélés. Az esetek nagy többségében az első, vetéléssel végződő terhességet egy egészséges terhesség követi. Ráadásul az elso 6 hónapban a vetélés után nagyobb az esélye a teherbeesésnek, ezt figyelték meg.

2021. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos benne van a pakliban 1 vetélés. Saját megnyugtatásodra javasolnék egy kivizsgálást amivel kiderülhet ha van valami a háttérben. Tudom ezt inkább sorozatos vetélésnél szokták többnyire, de én így tudtam megelőzni egy újabbat.

Érdemes a pajzsmirigy értékeket (tsh, t3, t4, anti tpo) trombózispanelt (leiden-mutáció) ellenőrizni. Persze 1000+1 oka lehet egy vetélésnek, nem biztos hogy bármi konkrét betegség áll mögötte, de talán te is nyugodtabb leszel tőle.

2021. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van egy lányom. Probléma mentes terhesség volt. Aztán volt egy vetélésem (7 héten)

Majd ismét probléma mentes terhesség

2021. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat, ezek szerint sok esetben előfordul, hogy problémák adódnak. El fogok menni a szükséges kivizsgálásokra. Bízom a legjobbakban és kívánok minden jót mindenkinek! Rossz után jónak kell jönnie....
2021. febr. 15. 18:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt vetélésem. Utána csináltatott az orvosom egy progeszteron kúrát, mert menzesz előtt napokig barnáztam. Megbeszéltük, h.ha pozitívat tesztelek, azonnal megyek hozzá. Így is lett, megnézett és még szedetett velem egy kis progeszteront. Szerencsére nem volt gond a terhesség végéig.
2021. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem is mensi előtt a barnázgatással van bajom. Remélem én is kapok rá valamit. Holnap kell mennem dokihoz.
2021. febr. 16. 09:46
 9/9 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok, jelezd akkor a dokidnak mindenképpen, h.mi a probléma!
2021. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!