Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Tényleg ennyire gyakori, hogy...

Tényleg ennyire gyakori, hogy 40 felé nem sikerül kihordani egy babát se rossz genetika miatt?

Figyelt kérdés
3 sikertelen terhességem volt az elmúlt 2 évben (37 és 39 között). Az orvosok szerint genetikai (kromoszóma) baj okozta (sok más vizsgálat is volt, de azok rendben vannak). Azt mondják, hogy próbálkozzunk és majd egyszer sikerül. Ma olvastam egy tanulmányban hogy 40 felett a petesejtek 80%-a hibás. Közben meg a csapból is az folyik, hogy 40 felett (sőt 50-hez közel) szülnek a nők. Nyilván nem tudjuk az előzményeket, de ez engem nagyon megütött most. Mit gondoltok? (Tényleg érdekel pro/kontra és siker/kudarc történetek is).
2021. okt. 8. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nektek fiatalabb korban is nehezebben jött volna össze,bár gondolom ez nem vígasztal.
2021. okt. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

4 hóval 40 előtt született a fiam minden rendben volt, előtte volt egy vetélésem.

41 évesen Down miatt megszakítás majd egy szívhang nélküli terhesség, utána 3 hónap kémiai és azóta semmi nyáron töltöttem a 42.

Két kolléganőm esett teherbe spontán, meglepiből 42 évesen és minden rendben volt.

A facebookon van csoport 40+ os kismamák sokan egészséges babával.

2021. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Biológiailag a legkedvezőbb a huszonéves kor. A karrier (és pénz) hajszolás miatt tolódik ki a gyerekvállalási életkor 30 fölé, de a 40-50 éves kor már inkább kuriózumnak, véletlennek számít. Nemcsak a petesejtek öregszenek, de a spermiumból is egyre kevesebb és kevésbé életképes van az idő múltával (igaz, hogy Goethe német költőt 83 évesen apaság megállapítása okán beperelték). 40 feletti anya azonban már sokszor nem tudja ugyanazt nyújtani a gyerekének, mint egy huszonéves.
2021. okt. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Egy 40 feletti anya miért nem tud annyit nyújtani a gyerekének, mint egy huszonéves? Csak úgy érdekelne. 41 éves vagyok egy hároméves és egy egyéves boldog, kiegyensúlyozott kisgyerekkel.
2021. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pont az a fura, hogy egyből összejön, de nem marad meg. Huszonévesen 4 év kellett mire egyszer terhes lettem.


Köszönöm a válaszokat.

Inkább a biológia rész érdekel, minden más sok tényezős és nem azon múlik, hogy ki hány éves. Viszont a sejtek azok velünk születnek és lehet sportolni, egészségesen élni, de az idő nem nekik kedvez.

2021. okt. 8. 22:16
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Minnél idősebb vagy annál nagyobb eséllyel alakul ki betegség a gyereknél.


Elsőnek is igazat adok.


De javítok a kérdeseden.

Te valoszínűleg kitudnád hordani a gyereket, ezért fogansz meg.

A gyerek viszont hibás géneket örököl ezért nem marad meg.


Sok 40 éves nő képes kihordani gyerekeket, egészsegeset is, de ők valószínűleg igen termékenynek számítanak.

De átlagban, ilyenkor már nem szokás, pont a gyakoribb betegségek miatt.


Egyébként az, hogy a net a képedbe tolja az ilyeneket, az közel em azt jelenti, hogy ez lenne a normális.


Ha gyermeket szeretnél miért nem fogadsz örökbe?

Tudom sajnos nem túl népszerű ez, mert "nem saját gyerek".


De ahelyett, hogy a természet ellen mész (bár az orvosodnak igaza van, mindig van esély a 'csodára') akár örökbe is fogadhatsz.

De ez tényleg nem az en dolgom.

Mindenesetre akármit választasz sok szerencsét hozzá

2021. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-esnek igaza van.


Egyébként én pont az ellenkezőjèt látom, mint te.

Hogy nem sikerül... vagy nem maradnak meg.

Barátnőmnek 2 gyereke van 1-1 próbálkozásból..pedig 30 felett és 36 éves ffi mellett lett


A 3. Gyerekről 43 éves korában tettek le.


Vagy édesanyám 44 éves korában mensizett utoljàra, előtte sem rendszeresen


Vagy a nagyim

Megszülte anyut 43 évesen és többet nem jött meg neki.


Biológia.


Először a legjobb peték érnek meg ( ugye nőknèl a darabszám véges, magztikorban alakul ki a számuk)

Aztán már a “maradék” következik.

Férfiaknál pedig a kor előrehaladtával sérülve alakulhatnak a soermiumok ( fogalmam sincs a biológiai hátteréről)

2021. okt. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az apa genetikáját se feledjük. Egyáltalán nem biztos, hogy tőled hozza a rossz génállományt ami miatt nem marad meg. De az sem kizárt, hogy pont ütitek egymást pároddal.
2021. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 39 évesen egészséges ikreket szültem, 40 évesen egy alkalomból ismét terhes lettem, jelenleg 17 hetes vagyok és eddig minden genetikai vizsgálat negatív nála is. Ilyen is van.
2021. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!